WSJ می گوید اپل در حال کار بر روی تراشه هوش مصنوعی خود برای مراکز داده است | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) – اپل در حال توسعه یک تراشه بومی برای اجرای ابزارهای هوش مصنوعی در مراکز داده است، اگرچه مشخص نیست که آیا این نیمه هادی هرگز مستقر خواهد شد یا خیر. مجله ی وال استریت گزارش شده است.

به گزارش ژورنال، که به نقل از افراد ناشناس آشنا با این موضوع، تلاش‌های قبلی اپل برای ساخت تراشه‌های داخلی که در آیفون‌ها، مک‌ها و سایر دستگاه‌های آن اجرا می‌شوند، شکل می‌گیرد. این روزنامه گفت که پروژه سرور با نام رمز ACDC در داخل شرکت است.

سهام اپل در اواخر معاملات روز دوشنبه تا 1.2 درصد افزایش یافت. آنها در سال جاری تا پایان پایان 5.6 درصد کاهش یافته بودند. نماینده شرکت مستقر در کوپرتینو در کالیفرنیا بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

اپل در زمینه هوش مصنوعی مولد، فناوری زیربنای چت بات ها و سایر ابزارهای محبوب جدید، با همتایان خود در زمینه فناوری همکاری می کند. اما این شرکت در حال آماده شدن برای رونمایی از یک استراتژی جدید برای هوش مصنوعی در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در ماه آینده است.

انتظار می‌رود رویکرد آن بر روی ویژگی‌های فعال جدید تمرکز کند که می‌تواند به کاربران در زندگی روزمره کمک کند. بلومبرگ گزارش کرده است. اپل همچنین با شرکای بالقوه ای مانند Google Alphabet Inc. و OpenAI برای ارائه خدمات هوش مصنوعی مولد مذاکره کرده است.

اگر اپل با پردازنده سرور خود پیش برود، از چندین شرکت بزرگ فناوری در این کار پیروی خواهد کرد. AWS، Google، Microsoft Corporation و Meta Platforms Amazon.com. همه مراکز داده کار می کنند که تا حدی بر روی نیمه هادی های طراحی شده داخلی کار می کنند. چنین تلاش هایی سلطه سنتی اجزای شرکت اینتل را از بین برده است.