مورد عجیب یک جانشین بالقوه «Chromecast Audio».

به نظر می رسد گوگل در حال کار بر روی دستگاه جدیدی است که – حداقل – دارای عملکرد کلاسیک “Chromecast Audio” است که به هوشمندتر کردن بلندگوهای معمولی کمک می کند.

Chromecast Audio بلندگوها را هوشمندتر کرد

در سال 2015، Google Chromecast Audio را به عنوان راهی برای هوشمندتر کردن سیستم صوتی خانگی با اجازه به شما امکان پخش برنامه‌های با قابلیت Cast را معرفی کرد. دانگل خروجی HDMI معمول Chromecast را با درگاه خروجی صدا جایگزین کرد که می‌توان آن را به بلندگو یا سینمای خانگی متصل کرد.

سال بعد، Chromecast Audio با معرفی بلندگوی Google Home قدیمی شد که تجربه صوتی مجهز به Cast را با تنظیم آسان ارائه می کرد. از آن زمان، مجموعه بلندگوهای Google Home – اکنون Nest – فقط رشد کرده است، در حالی که Chromecast Audio در سال 2019 متوقف شد.

علیرغم توقف تولید، Chromecast Audio چیزی شبیه به پیروی از طرفداران صدا را حفظ کرده است که می‌خواهند «هوشمندی‌های» یک اسپیکر Chromecast یا Nest را در تجهیزات پیشرفته خود بگنجانند. در واقع، بازار فروش مجدد برای Chromecast Audio اصلی باز شده است، با مدل هایی که در eBay اغلب به طور قابل توجهی بیشتر از قیمت اصلی خرده فروشی 35 دلار به فروش می رسند.

بخشی از دلیل این امر این است که Chromecast Audio برخلاف سایر دستگاه های Chromecast قادر به پخش صدای با وضوح بالا (تا 24 بیت و 96 کیلوهرتز) بود. با خدماتی مانند Tidal و Apple Music که به محبوب‌تر کردن صدای با وضوح بالا کمک می‌کنند، دستگاهی مانند Chromecast Audio هرگز منطقی‌تر نبوده است.

یک «Chromecast Audio» جدید ظاهر می‌شود

در نسخه‌های اخیر برنامه Google Home، تیم APK Insight ما متوجه شده است که Google در حال آماده‌سازی یک دستگاه جدید است که به سادگی «YND» نامیده می‌شود. از روی کد، به نظر می رسد که YND بر روی همان نرم افزار Chromecast سنتی اجرا می شود – یعنی، نه Google TV.

با کمی کاوش، متوجه شدیم که Google Home شامل کدهایی است که صراحتاً YND را با عنوان «Chromecast Audio» در کنار دانگل اصلی که با نام رمز «هندریکس» شناخته می‌شود، دارد. با کنار هم گذاشتن همه اینها، به نظر می رسد که گوگل در حال آماده سازی جانشینی برای Chromecast Audio است.

قابل ذکر است، این احتمال وجود دارد که این دستگاه (در صورت انتشار) با نام «Chromecast Audio» راه اندازی نشود. برای مقایسه، هم Chromecast فعلی با Google TV و هم دستگاه شایعه شده آینده با نام “Chromecast HD” با کد مشابه به عنوان “Chromecast Video” برچسب گذاری شده اند.

با توجه به اختلافات حقوقی اخیر این شرکت با Sonos، که منجر به حذف برخی از ویژگی‌ها از دستگاه‌ها و گروه‌های بلندگوی مجهز به Chromecast شده است، Chromecast Audio به‌روزرسانی‌شده در زمان جالبی برای Google ارائه می‌شود. در راه اندازی اولیه Chromecast Audio، ما آن را در بررسی خود به دلیل ارائه مزایای کلیدی بلندگوهای Sonos با کسری از قیمت تحسین کردیم.

همانطور که اکنون وجود دارد، Chromecast Audio یک توصیه آسان و ارزان است […] می خواهید یک بلندگوی استاندارد را با ورودی خطی، RCA یا نوری مدرن کنید. نتیجه بسیار شبیه به چیزی است که Sonos از طریق اسپیکرهای همه کاره خود با قیمت 199 دلار و بالاتر ارائه می دهد، فقط لازم نیست بلندگوهایی را که قبلاً دارید جایگزین کنید.

چیزی که باید دید این است که هنوز چقدر تقاضا برای تبدیل یک سیستم صوتی کلاسیک به مجموعه ای از بلندگوهای هوشمند وجود خواهد داشت. این احتمال وجود دارد که گوگل قصد داشته باشد یک جانشین Chromecast Audio را در کنار Google TV مجهز به “Chromecast HD” که گفته می شود در سال جاری منتشر خواهد شد، راه اندازی کند.

کمی چشم انداز پیکسل

تئوری دیگری که تیم ما به آن رسید این است که این دستگاه YND می‌تواند با تبلت Pixel آینده مرتبط باشد – که خود قبلاً در کد برنامه Google Home فهرست شده است. گزارش قبلی ما در مورد آن تبلت نشان داد که این تبلت یک نمایشگر هوشمند است که می تواند از پایه بلندگوهای هوشمند جدا شود.

در آن طرح پیشنهادی، می توان تصور کرد که داک می تواند حتی در زمانی که تبلت جدا شده است به کار خود ادامه دهد. برای امکان‌پذیر شدن آن، بلندگو/پایگاه تبلت پیکسل باید سخت‌افزار خود را با قابلیت کروم‌کست تعبیه کرده باشد. با پیروی از این ایده، این احتمال وجود دارد که ورود این فرضی «Chromecast Audio» صرفاً برای اجازه دادن به داک باشد. بدون اتصال تبلتش «هوشمند» باشد.

در هر صورت، واضح است که گوگل قصد دارد مجموعه دستگاه های صوتی خانگی هوشمند خود را گسترش دهد. فقط زمان نشان خواهد داد که آیا این به خاطر تبلت پیکسل، به‌روزرسانی Chromecast Audio است یا چیزی که ما هنوز تصورش را نکرده‌ایم.

اگر گوگل آن را بسازد، آیا یک دانگل Chromecast Audio بازسازی شده می خرید؟ یا بیشتر در مورد امکانات تبلت پیکسل هیجان زده هستید؟ در نظرات به ما اطلاع دهید

اطلاعات بیشتر در مورد ساخته شده توسط گوگل:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: