نحوه استفاده از تصاویر AVIF در وردپرس

بدون پشتیبانی رسمی

هیچ پشتیبانی رسمی AVIF وجود ندارد. وردپرس اخیراً با به روز رسانی 5.8 به نام Tatum از فایل های WebP پشتیبانی می کند، در 20 ژوئیه 2021 برای عموم منتشر شد. این به روز رسانی نشان می دهد که وردپرس سایر فرمت های فایل را در نظر دارد. با این حال، از آنجایی که پشتیبانی از WebP بیش از یک دهه طول کشید، انتظار نداریم که پشتیبانی از AVIF به زودی اجرا شود.

وردپرس به دو دلیل به پشتیبانی AVIF نیاز دارد:

  1. تکنسین ها و کاربران نهایی اغلب با مشکلات سرعت بارگذاری صفحه با این CMS سروکار دارند. بنابراین، AVIF می‌تواند به بارگذاری سریع‌تر بدون ایجاد افت کیفیت به دلیل حداقل اندازه فایل کمک کند.

  2. وردپرس با بیش از 455 میلیون وب سایت در سال 2020، غالب ترین سیستم مدیریت محتوا در جهان است. این بدان معناست که وردپرس حدود 35 درصد از وب را در اختیار دارد. آمارهای بیشتر وردپرس نشان می دهد که در نوامبر 2020، بیش از 409 میلیون نفر هر ماه بیش از 20 میلیارد صفحه را مشاهده کردند.

نمودار محبوبیت وردپرس را نشان می دهد

بازرسی امنیتی

“با عرض پوزش، این نوع فایل به دلایل امنیتی مجاز نیست.”

از نسخه 4.7، هسته وردپرس یک بررسی امنیتی برای آپلود فایل ها اجرا کرده است. وردپرس پسوند فایل فایل های آپلود شده شما را بررسی می کند و فایل هایی که با الگوی آنها مطابقت ندارند را رد می کند. هنگام تلاش برای آپلود SVG، شما نیز همین رفتار را تجربه می کنید.

همین امر در مورد فرمت های تصویر مدرن نیز صدق می کند. تا به امروز، وردپرس بطور بومی از مشاهده یا آپلود تصاویر AVIF یا سایر فرمت های مدرن پشتیبانی نمی کند.

ما می توانیم استدلال کنیم که AVIF یک برنامه افزودنی جدید است. با توجه به اینکه WebP بیش از ده سال قدمت دارد و اخیراً به تصویب رسیده است، آیا وردپرس هرگز پشتیبانی از فرمت های تصویر مدرن را اضافه خواهد کرد یا خیر. خوشبختانه، راه های مختلفی برای دور زدن این بررسی امنیتی وجود دارد.

امروزه راه حل های پلاگین زیادی وجود دارد ارائه دهندگان تصویر CDN برای تبدیل خودکار تصاویر آپلود شده شما به فرمت های مدرن در پرواز.

همچنین اگر می‌خواهید کار دستی را انجام دهید، می‌توانیم بررسی امنیتی را برای آپلود فایل‌های AVIF غیرفعال کنیم.

با استفاده از یک افزونه CDN تصویر

چندین راه حل پلاگین وجود دارد که از ارائه دهندگان CDN تصویر سرچشمه می گیرند. اکثر آنها یک روال راه اندازی ساده با تبدیل خودکار ارائه می دهند. شما مجبور نیستید با کد یا تنظیمات پیچیده سر و کار داشته باشید. اکثر افزونه ها محتوای HTML پست شما را تغییر می دهند تا URL پایه را با نقطه پایانی خود جایگزین کنند تا تصاویر از طریق CDN بارگیری شوند.

کیت تصویر

Imagekit یک طرح رایگان برای همیشه با درخواست ها و تغییرات نامحدود ارائه می دهد. شما یک فضای ذخیره سازی کتابخانه رسانه ای 20 گیگابایتی با فضای ذخیره سازی تغییر نامحدود دارید. آنها مجموعه کاملی از ویژگی های مرتبط با تصویر و پشتیبانی سریع ایمیل را ارائه می دهند. کارت اعتباری مورد نیاز نیست.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP
·
مقاله AVIF

ابری

Cloudinary یک طرح رایگان برای همیشه و بدون نیاز به کارت اعتباری ارائه می دهد. آنها از اعتبار برای پیگیری استفاده شما استفاده می کنند، با یک طرح رایگان که 25 اعتبار ارائه می دهد. شما می توانید آنها را روی 25 هزار تبدیل، 25 گیگابایت فضای ذخیره سازی مدیریت شده یا 25 گیگابایت پهنای باند خالص مشاهده خرج کنید. آنها همچنین تبدیل ویدئو، دسترسی به API، واکشی از راه دور، پشتیبان گیری خودکار و ردیابی بازبینی را فراهم می کنند. برنامه‌های قیمت‌گذاری پیشرفته‌تر امکان تبدیل‌های بیشتر، پشتیبان‌گیری از سطل S3، جستجوی مبتنی بر برچسب‌گذاری خودکار و دسترسی به پالت کامل افزونه‌ها (مثلاً حذف پس‌زمینه) را فراهم می‌کنند.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP
·
مقاله AVIF

Image Engine

ImageEngine یک آزمایش 30 روزه رایگان و بدون نیاز به کارت اعتباری ارائه می دهد. شما می توانید تا 100 گیگابایت داده را از طریق CDN جهانی آنها تحویل دهید. آنها ادعا می کنند که بهینه سازی موثرتری برای دستگاه های تلفن همراه دارند و آن را «بهینه سازی آگاهانه از دستگاه» می نامند. برنامه های پیشرفته تر تبدیل بیشتر، بهینه سازی درون برنامه ای و سرورهای لبه اختصاصی را ارائه می دهند.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP
·
مقاله AVIF

پیکسل کوتاه

Shortpixel برنامه‌های زیادی را ارائه می‌دهد، از یک طرح رایگان برای ۱۵۰ تبدیل تصویر در ماه تا یک طرح با مقیاس نامحدود. آنها به طور خودکار تصاویر بزرگ را کوچک می کنند و با سایر افزونه های وردپرس مانند WooCommerce سازگار هستند. آنها همچنین با یکپارچه سازی Cloudflare و راه حل های پشتیبان گیری خودکار ارائه می شوند.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP
·
مقاله AVIF

IMGhaste

IMGhaste از رویکردی استفاده می‌کند که URL‌ها را بازنویسی نمی‌کند، اما از نکات مشتری استفاده می‌کند. این افزونه یک Service Worker را ثبت می‌کند و قابلیت‌های برنامه وب پیشرو را به وب‌سایت شما برای رهگیری تصاویر شما ارائه می‌کند. یک اسکریپت 708 گیگاهی بایتی به طور خودکار بهترین تصویر ممکن مورد نیاز کاربر نهایی را تشخیص می دهد. IMGhaste یک ردیف رایگان با 1000 اعتبار و برنامه های پولی با شروع 20 دلار در ماه ارائه می دهد.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP
·
مقاله AVIF

TwicPics

TwicPics با کمکی سبک وزن و محجوب جاوا اسکریپت ارائه می شود. این اسکریپت زمینه مرور را تجزیه و تحلیل می کند و به طور خودکار تشخیص می دهد که چه زمانی رسانه شما بارگیری شود و چه تغییراتی باید برای آنها اعمال شود. آنها یک طرح رایگان برای 3 گیگابایت پهنای باند CDN با 50 ct در هر گیگابایت اضافی ارائه می دهند. می توانید تصاویر اصلی و سفارشی نامحدود را با تغییرات بی نهایت بارگذاری کنید. برنامه های قیمتی امکان سازماندهی بهتر، چندین وب سایت، زیر دامنه ها و پشتیبانی برتر را فراهم می کند.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP
·
مقاله AVIF

گوملت

Gumlet به طور خودکار تصاویر را تغییر اندازه و فشرده می کند. آنها برنامه های متعددی از جمله تصاویر اصلی و بهینه سازی تصویر نامحدود، بدون محدودیت در ذخیره سازی کش و تجزیه و تحلیل دقیق استفاده را ارائه می دهند. طرح رایگان آنها استفاده از یک وب سایت و 1 گیگابایت پهنای باند در ماه را برای هر گیگابایت اضافی 1 دلار فراهم می کند. برنامه‌های پیشرفته‌تر وب‌سایت‌های نامحدود، پشتیبانی اولویت‌دار، دامنه‌های سفارشی، گزارش‌ها و هشدارهای کامل و مکانیسم‌های بازگشتی را ارائه می‌دهند.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP
·
مقاله AVIF

تصویر ابری

Cloudimage با خودکار کردن فرآیند تحویل، تصاویر شما را بدون توجه به پهنای باند با کیفیت بالا و با ارائه آنها در بهترین فرمت ممکن (WebP، AVIF، JPEG بهینه شده)، وضوح و کیفیت، به سرعت بارگذاری می کند. با افزایش تقاضا، طرح ها با قیمت و مقیاس آزاد شروع می شوند.

به روز رسانی: این افزونه با آخرین سه نسخه اصلی وردپرس آزمایش نشده است و ممکن است مشکلات سازگاری داشته باشد.

صفحه نخست
·
افزونه WP
·
آموزش WP

تصاویر مدرن WP

Adam Silverstein، مهندس روابط توسعه‌دهنده در گوگل که به طور منظم در هسته وردپرس مشارکت می‌کند، این افزونه را برای تعیین فرمت تصویر پیش‌فرض مورد استفاده برای تصاویر زیر اندازه تولید شده توسط وردپرس توسعه داده است.

افزونه WP
·
آموزش WP

آپلود دستی

وردپرس فایل‌هایی را محدود می‌کند که با فهرست انواع رسانه‌های اینترنتی آن مطابقت ندارند، که به عنوان انواع محتوا یا mime-types نیز شناخته می‌شوند. نوع MIME یک شناسه دو قسمتی برای فرمت فایل ها و محتوای فرمت های منتقل شده در اینترنت است. توضیح آن ساده است: یک فایل رسانه ای از یک نوع و یک نوع فرعی تشکیل شده است که محتوا و پسوند فایل را تعریف می کند. یک فایل HTML دارای متن/html نوع mime و یک jpg دارای تصویر/jpeg از نوع mime است.

نمونه ای که انواع میم را نشان می دهد

وردپرس از این انواع Mime استفاده می کند. آنها فهرستی از فایل هایی که اجازه می دهند و لیستی از فایل هایی که اجازه نمی دهند دارند. چندین روش برای تغییر این رفتار و افزودن انواع mime وجود دارد.

راه حل 1: Funtions.php

Functions.php فایلی است که بر روی هر تم در وردپرس ظاهر می شود و شامل عملکردهای اساسی است. با رفتن به Appearance و انتخاب Theme Editor می توانید آن را باز کنید. اگر هشداری ظاهر شد، تأیید کنید که می دانید چه کاری انجام می دهید. تم فعال خود را در نوار کناری سمت راست انتخاب کنید، و در زیر همه فایل‌های تم، از جمله functions.php را خواهید دید.

مکانی که functions.php در آن قرار دارد

برای باز کردن فایل کلیک کنید و به پایین اسکرول کنید. بعد از پایان فایل یک خط جدید ایجاد کنید و موارد زیر را اضافه کنید. این کد به شما امکان می دهد فایل های AVIF را مانند هر تصویر دیگری آپلود کنید. اگر می‌خواهید پشتیبانی بیشتری برای همه فرمت‌های تصویر جدید اضافه کنید، کد زیر را کپی کنید.

function allow_modern_images( $mime_types ) {
 $mime_types['heic'] = 'image/heic';
 $mime_types['heif'] = 'image/heif';
 $mime_types['heics'] = 'image/heic-sequence';
 $mime_types['heifs'] = 'image/heif-sequence';
 $mime_types['avif'] = 'image/avif';
 $mime_types['avifs'] = 'image/avif-sequence';
 return $mime_types;
}
add_filter( 'upload_mimes', 'allow_modern_images');

راه حل 2: آپلود FTP

راه دیگر برای دور زدن محدودیت این است که فایل های خود را از طریق FTP آپلود کنید. به سرور خود متصل شوید و تصاویر خود را در پوشه آپلود قرار دهید، جایی که بیشتر عکس های فعلی شما باید ذخیره شوند. اگر نمی دانید چگونه مستقیماً به فایل های خود دسترسی داشته باشید، لطفاً از میزبان وب خود بپرسید. اکثر ارائه دهندگان آموزش های عالی ارائه می دهند.

راه حل 3: پلاگین های Mime-Type

هنگام اصلاح functions.php یک نقطه ضعف قابل توجه وجود دارد. این موضوع مربوط به موضوع است و هر زمان که یک طرح زمینه را تغییر دهید یا موضوع فعلی خود را به روز کنید، قطعه کد کوتاه ناپدید می شود. چندین راه حل پلاگین برای این مشکل وجود دارد:

  • WP افزودن انواع Mime
  • ارباب فایل ها

به نقل از: وردپرس در درجه اول به اعتبارسنجی مبتنی بر نام در هنگام تصمیم گیری در مورد اجازه یا عدم اجازه دادن به یک فایل خاص متکی است و در را برای حملات مختلف باز می گذارد. Lord of the Files (که قبلاً به عنوان “blob mimes” شناخته می شد) به این اعتبارسنجی و پاکسازی مبتنی بر محتوا اضافه می کند و اطمینان می دهد که فایل ها همان چیزی هستند که می گویند هستند و برای درج در سایت شما ایمن هستند.

اسکرین شات از وب سایت پلاگین نوع mime

راه حل 4: ویرایش wp-config.php

این راه حل باید با احتیاط استفاده شود زیرا بررسی نوع mime را غیرفعال می کند.

باز کن wp-config.php در پوشه نصب ریشه وردپرس شما قرار دارد.

قطعه کد زیر را درست بالای آن اضافه کنید همین، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک خط

define('ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS', true);

بدون تبدیل خودکار

آپلود تصاویر یک چیز عالی است، اما یک مشکل عظیم همچنان باقی است. برای هر عکسی که می خواهید به کاربران خود ارائه دهید، باید آن را به صورت دستی تبدیل کنید. مبدل های انبوه مانند avif.io راه حلی برای تبدیل چندین فایل ارائه می دهند. با این حال، استفاده از تگ تصویر HTML باقی می ماند. یک ایده ساده تر یک افزونه تصویری است که به طور خودکار تصاویر را به فرمت های مدرن تبدیل می کند و بهترین راه حل را بر اساس مرورگر کاربر شما ارائه می دهد.

خلاصه

وردپرس از AVIF پشتیبانی نمی کند و به احتمال زیاد به زودی از آن پشتیبانی نخواهد کرد. برای فعال کردن پشتیبانی امروز از یک افزونه CDN استفاده کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی ابری AVIF | avif.io ✨