WordPress 5.6 ممکن است سایتها را در دسامبر سال 2020 از طریقmartinibuster

شکسته

WordPress 5.5 در آگوست 2020 رول شد و بلافاصله پس از شکست میلیون ها وب سایت در سراسر اینترنت. آماده شوید زیرا وردپرس 5.6 پتانسیل انجام همان کار را دارد.

چرا وردپرس 5.5 وب سایت هایی را خراب کرد

وردپرس در حال برنامه ریزی مدرن سازی سه فاز استفاده از jQuery است. jQuery مجموعه ای از اسکریپت ها است که به وب سایت ها مانند انیمیشن قابلیت می دهد ، عناصر تعاملی را به صفحات وب ارائه می دهد ، ایجاد پلاگین ها و تم ها را آسان تر می کند زیرا از ویژگی های مشترک وب سایت ها استفاده می کند و CSS را با آن دستکاری می کند.

 میم در مورد شکستن وب سایت های وردپرس 5.5

 میم در مورد شکستن وب سایت های وردپرس 5.5

نسخه های قدیمی jQuery هنوز هم bei هستند ng در بسیاری از پلاگین ها و تم ها استفاده می شود. کتابخانه های قدیمی jQuery دارای آسیب پذیری های Cross Site Scripting (XSS) و Denial of Service (DoS) است که می تواند برای وب سایت ها خطرناک باشد.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید

وردپرس 5.5 اولین قدم برای مدرن سازی وردپرس بود که کل اکوسیستم وردپرس را مجبور کرد کد خود را به روز کند و با آخرین و ایمن ترین نسخه jQuery سوار شوید.

اولین قدم سفر حذف کتابخانه jQuery Migrate 1.x بود.

jQuery Migrate کدی است که اجازه می دهد تا وب سایتی با افزونه هایی که برای ادامه کار از نسخه های قدیمی jQuery استفاده می کنند. این یک سایت وردپرس را با افزونه ها و تم هایی که هنوز از اسکریپت های قدیمی jQuery استفاده می کنند سازگار می کند.

وردپرس این مراحل را ماه ها قبل از موعد اعلام کرد. توسعه دهندگان پلاگین و طرح زمینه هشدار زیادی داده اند که jQuery حذف خواهد شد و به آنها زمان زیادی برای به روزرسانی نرم افزار خود می دهد.

هنگامی که وردپرس نسخه 5.5 را در آگوست 2020 منتشر کرد ، میلیون ها وب سایت آنطور که باید کار نمی کردند. برخی از افراد در سایت های خود قفل شده اند و نمی توانند وارد پانل سرپرست خود شوند. ناشران دیگر مشاهده کردند که نمایش تمام سایت های آنها به طور کامل متوقف شده است.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر بخوانید < / span>

وردپرس افزونه ای به نام Enable jQuery Migrate Helper را برای بازیابی تمام وب سایت های خراب منتشر کرد. میلیون ها وب سایت بازیابی شدند و مانند گذشته کار خود را ادامه دادند.

چرا وردپرس 5.6 ممکن است برخی از سایت ها را خراب کند

وردپرس 5.6 مرحله دوم مدرن سازی استفاده از jQuery را با به روزرسانی jQuery Migrate آغاز می کند. کتابخانه به آخرین نسخه ، 3.3.1.

نتیجه این کار این است که سایتهایی که برای جلوگیری از بهم ریختگی سایتهای خود به “Enable jQuery Migrate Helper” اعتماد می کنند ، دوباره دچار آسیب خواهند شد.

طبق اعلام رسمی:

“اولین قدم با وردپرس 5.5 همراه بود ، که به طور پیش فرض امکان jQuery Migrate نسخه 1.x را متوقف کرد.

به عنوان بخشی از… قسمت دو این فرآیند… که نسخه جی کوئری را به 3.5.1 بروزرسانی کرده است. در کنار این ، jQuery Migration نیز به نسخه 3.3.1 جدیدتر به روزرسانی شد.

توجه داشته باشید که اسکریپت Migration برای نسخه 3 با ویژگی هایی که اسکریپت انتقال قبلی برای آنها پر کردن چندگانه و ویژگی هایی که قبلاً ارائه داده بود ، سازگار نیست. به عنوان منسوخ شده دیگر در دسترس نیستند. “

این بدان معناست که عملکرد برای سایت هایی که همچنان به پلاگین Enable jQuery Migrate Helper برای کارکرد سایت خود متکی هستند ، دوباره از کار خواهد افتاد.

در یک انجمن پشتیبانی افزونه jQuery Migrate Helper وردپرس را فعال کنید ، کسی پرسید آیا افزونه Enable jQuery Migrate Helper همچنان با وردپرس 5.6 کار خود را ادامه می دهد

“هنگامی که به روزرسانی وردپرس 5.6 می آید ، آیا jQuery Migrate Helper همچنان کار می کند؟”

توسعه دهنده افزونه وردپرس پاسخ داد:

“بنابراین کوتاهترین مورد این است که خیر ، پس از ایجاد وردپرس 5.6 ، به عنوان jQuery ، کمکی نخواهد کرد. برنامه ریزی شده است که کتابخانه در وردپرس به روز شود و این کمک کننده را بی فایده می کند … “

بسیاری از افزونه ها و تم ها توسعه دهندگان نرم افزار خود را به آخرین نسخه jQuery به روز کرده و مشکل را برطرف کردند. کاربران این محصولات مشکلی ندارند.

تبلیغات

ادامه مطلب را در زیر ادامه دهید

اما بسیاری از مضامین و افزونه ها هستند که دیگر نگهداری نمی شوند و ممکن است موارد دیگری باشند که هنوز کد خود را به روز نکرده اند. کاربران این محصولات احتمالاً بهترین کار سایت های خود را مشاهده خواهند کرد.

آیا وردپرس 5.6 سایت شما را خراب می کند؟

اگر در حال حاضر از افزونه Enable jQuery Migrate Helper استفاده می کنید و هنگام ورود به سیستم خود در پنل مدیریت پیام های خطا مشاهده می کنید ، بله ، ممکن است هنگام به روزرسانی وردپرس به نسخه 5.6 رفتار غیر منتظره وب سایت را تجربه کنید.

از طرف دیگر ، اگر Enable jQuery Migrate Helper هیچ گونه خطایی را گزارش نمی کند که به معنای شما باشد تم ها و پلاگین ها کتابخانه های jQuery خود را به روز کرده اند و سایت باید عملکرد مناسبی داشته باشد.