پشتیبانی ویندوز 10 AVIF: آموزش

ویندوز 11

انتشار اولیه ویندوز 11 برای 5 اکتبر 2021 برنامه ریزی شده است. در حال حاضر، ما نمی دانیم که آیا ویندوز 11 به صورت بومی از AVIF پشتیبانی می کند یا خیر. از آنجایی که ویندوز 10 از طریق یک افزونه پشتیبانی می‌کند، ما پیش‌بینی می‌کنیم که به صورت بومی در سیستم عامل گنجانده شود. ما این مقاله را به روز نگه خواهیم داشت.

مایکروسافت از AVIF در ویندوز 10 پشتیبانی می کند

AVIF زمانی که مایکروسافت تقویت شد تصمیم گرفتیم پشتیبانی از آن را در آپدیت می 2019 ویندوز 10 اضافه کنیم. ویندوز 10 به صورت بومی از فرمت تصویر AVIF پشتیبانی نمی کند، اما غول نرم افزاری این قابلیت را در برخی از برنامه های اصلی خود، به ویژه برنامه File Explorer و Paint، گنجانده است. تا زمانی که کدک ویدیویی AV1 صحیح را از فروشگاه مایکروسافت روی رایانه خود نصب کرده باشید، می توانید تصاویر AVIF را به صورت بومی در برنامه های ویندوز 10 مانند Paint و File Explorer مشاهده کنید.

با پسوند

بدون پیکربندی مناسب، ابزارهایی مانند Microsoft Paint باگ می‌زنند که فایل AVIF یک فرمت معتبر نیست و توسط برنامه پشتیبانی نمی‌شود. اگر به دنبال پشتیبانی AVIF برای ویندوز 10 هستید، می‌توانید منتظر بمانید تا مایکروسافت آن را به طور پیش‌فرض پیاده‌سازی کند یا افزونه را مشاهده کنید. پسوند AV1 از زمانی که برای اولین بار پشتیبانی از فرمت ویدئویی AV1 ظاهر شد، ویندوز 10 نسخه 1809 وجود داشته است. از نسخه 1903، افزونه همچنین می تواند فایل های AVIF را پردازش کند.

نتایج

پس از نصب افزونه، File Explorer یک تصویر کوچک برای فرمت تصویر AVIF ایجاد می کند. علاوه بر این، MSPaint اجازه ویرایش و ذخیره این تصاویر را می دهد. ممکن است بخواهید از ویرایشگر تصویر پیشرفته تری نسبت به Paint برای کار بر روی فایل های تصویری مانند AVIF استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر، به مقاله ما در مورد GIMP مراجعه کنید.

آینده

Gabe Fost، مدیر اجرایی AOMedia و مدیر برنامه اصلی مایکروسافت یک بار گفت: “مایکروسافت متعهد به توانمندسازی صنعت رسانه و سرگرمی از طریق فناوری متن‌باز، دگرگون‌کننده، بدون حق امتیاز است.” با توجه به اینکه مایکروسافت نقش بزرگی در توسعه کدک های رسانه ای جدید ایفا می کند، می توانیم انتظار پشتیبانی بیشتری را در آینده داشته باشیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی Pillow AVIF | avif.io ✨