کارت های مجازی برای خرید آنلاین چگونه کار می کنند؟

به همان اندازه که خرید آنلاین می تواند راحت باشد، احتمالاً یکی دو بار بوده است که درباره اشتراک گذاری آنلاین اطلاعات کارت اعتباری خود فکر دیگری کرده اید. ممکن است یک کسب و کار URL کمی غیر معمول داشته باشد یا شما در حال پرداخت هزینه چیزی در سایتی باشید که از طریق کد QR به آن رسیده اید. همه می خواهند از خود در برابر هر چیزی که می تواند ایمنی کارت اعتباری آنها را به خطر بیندازد محافظت کنند.

چیزی که می تواند اطلاعات کارت اعتباری شما را ایمن نگه دارد که ممکن است از آن استفاده نکنید، کارت مجازی است. کارت‌های مجازی Google از یادگیری ماشینی و فناوری پیشرفته برای ایمن‌تر و آسان‌تر کردن خرید آنلاین استفاده می‌کنند. من می‌خواستم در مورد اینکه دقیقاً چگونه کار می‌کنند و چگونه می‌توانم یکی از آنها را دریافت کنم بیشتر بدانم، بنابراین با مدیر محصول Google Pay Rajiv Appana تماس گرفتم.

در مورد حوزه تخصصی خود در Google به من بگویید — اگر بخواهید شغل خود را برای کسی که در زمینه فناوری کار نمی کند توصیف کنید، چه می گویید؟

من مدیریت محصول را برای Google Pay هدایت می‌کنم، بنابراین هر چیزی که مربوط به پرداخت‌های آنلاین باشد در حوزه من قرار می‌گیرد. هدف ما این است که پرداخت های آنلاین را ایمن، ساده و مطمئن کنیم.

سعی می کردم به اولین باری که چیزی آنلاین خریدم فکر کنم. تقریباً شبیه به نظر می رسید. از روزهای اولیه خرید اینترنتی چه خاطره ای دارید؟

بسیاری از مردم احساس می کردند شما را دوست دارند — آنها نگران قرار دادن شماره کارت اعتباری خود به صورت آنلاین بودند. گزینه های شما در آن روزها این بود که هر بار اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کنید یا اطلاعات خود را در خرده فروشان مختلف ذخیره کنید. از آنجایی که مردم از قرار دادن اطلاعات کارت اعتباری خود به صورت آنلاین احساس امنیت نمی کردند، بسیاری از بازرگانان تجارت خود را از دست دادند. آن اطلاعات آنلاین همچنین دست و پا گیر بود. هیچ کس نمی خواست تمام آن اطلاعات را در هر بار تایپ کند.

مطالب پیشنهادی  فروشندگان نرم افزارهای جاسوسی از 0-days و n-days در برابر پلتفرم های محبوب استفاده می کنند

زمان یکی از اختراعات مورد علاقه من است: تکمیل خودکار.

بله، اگر در Chrome یا Android وارد حساب Google خود شده‌اید و تکمیل خودکار را فعال کرده‌اید، می‌توانید هنگام استفاده آنلاین از کارت اعتباری خود با یک کلیک ساده اطلاعات پرداخت خود را پر کنید. لازم نیست خودتان این کار را انجام دهید.

این بخش سادگی مشکل را حل می کند، اما ما می خواستیم به بخش امنیتی نیز بپردازیم. هر زمان که اطلاعات کارت اعتباری شما در اختیار یک تاجر قرار می گیرد، همچنان این خطر وجود دارد که در صورت هک شدن سایت مورد نظر، این اطلاعات به طور بالقوه در معرض خطر قرار گیرند.

منطقی است. راه حل چیست؟

کارت های مجازی!

این یک سوال احمقانه به نظر می رسد، اما آیا فقط استفاده از کارت اعتباری من به صورت آنلاین آن را به یک کارت مجازی تبدیل نمی کند؟

نه کاملا. یک کارت مجازی شماره کارت اعتباری واقعی شما را با یک شماره کارت منحصر به فرد جایگزین می کند تا با کسب و کارها به اشتراک بگذارید. حتی اگر شماره کارت مجازی دزدیده شود، پول شما بسیار امن تر است زیرا شما نبوده اید واقعی شماره کارت اعتباری. کارت‌های مجازی هنگام بررسی، جزئیات پرداخت شخصی شما را پنهان می‌کنند و از شما در برابر کلاهبرداری محافظت می‌کنند. و هنگامی که یک کارت مجازی جدید راه‌اندازی می‌کنید، از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده می‌کنیم و برای اطمینان از اینکه این شما هستید، تلفنتان را پیامک می‌کنیم.

فهمیدم. بنابراین از آنجایی که شماره کارت واقعی من به اشتراک گذاشته نمی شود، اطلاعات من امن است؟

مطالب پیشنهادی  4 راه برای گرفتن عکس های بهتر از طبیعت با گوگل پیکسل

هنگامی که از کارت مجازی استفاده می کنید، نه تنها اطلاعات واقعی کارت شما به اشتراک گذاشته نمی شود، بلکه علاوه بر شماره، چیز دیگری را نیز در مورد کارت تغییر می دهد. به عنوان مثال، برخی از کارت‌ها شماره کارت مجازی را برای هر تاجری که از آن خرید می‌کنید تغییر می‌دهند، در حالی که برخی دیگر علاوه بر شماره کارت مجازی، CVC یا CID، کد امنیتی سه یا چهار رقمی را تغییر می‌دهند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور