برند چلنجر چیست؟ در این راهنما پیدا کنید

“برند چالشگر چیست؟” سوالی است که به دنبال درک برندهایی است که با ارائه محصولات نوآورانه و کمپین های بازاریابی جسورانه قصد دارند رهبران تثبیت شده بازار را مختل کنند. این اصطلاحی است که به عنوان یک کلمه رایج ظاهر می شود و سپس برای مدتی ساکت می شود. اما پس از آن یک برند آن را انجام می دهد و آن را به خوبی انجام می دهد، و همه دوباره درگیر آن هستند و سعی می کنند بفهمند یک نام تجاری رقیب چیست. یک نام تجاری چالش برانگیز، با استراتژی های بازاریابی جسورانه، به نوآوری و خلاقیت زیادی نیاز دارد. این ترکیب وضعیت موجود را به هم می زند و منجر به انفجاری برای برند می شود.

بیایید به این موضوع بپردازیم که یک نام تجاری چالشگر چیست و مثال هایی بیاوریم. این صفحه موارد زیر را پوشش خواهد داد:

به خواندن ادامه دهید تا درباره یک برند رقیب بیشتر بدانید و اگر می توانید یکی شوید.

برند چالشگر چیست؟

برند چالشگر شرکتی است که با به چالش کشیدن تسلط خوانندگان بازار، صنعت خود را بازتعریف می کند. حالا منظور من از آن چیست؟

بنابراین، این شرکت فقط از هنجارهای تعیین شده توسط رقبا پیروی نمی کند. تلاش می کند ارزش پیشنهادی منحصر به فردی ارائه دهد که آن و محصولات یا خدماتش را متمایز کند.

ویژگی‌های کلیدی و نمونه‌های برند رقیب

بنابراین اکنون که پاسخ این سؤال را می‌دانید، «برند چالش‌گر چیست»، اجازه دهید برخی از ویژگی‌ها و مثال‌های کلیدی را بررسی کنیم. از آنجایی که برندهای رقیب همیشه مرزها را جابجا می کنند، قرار دادن آنها در جعبه و برچسب زدن آن دشوار است. آنها یک چیز ارگانیک، جهش یافته و در حال رشد هستند که قابل تعریف نیستند. با این حال، باید بگوییم، مواد خاصی وجود دارد که یک زمینه مشترک برای آنها ایجاد می کند. در زیر نمونه هایی از برند چالشگر و ویژگی های آنها آورده شده است:

تسلا: موقعیت یابی جسورانه

برند چلنجر چیست؟  در این راهنما پیدا کنید

یک مثال عالی در اینجا تسلا است. موقعیت جسورانه در مورد یک موضع متمایز در بازار است. آنها از متفاوت بودن هراسی ندارند و تفاوت های خود را نشان می دهند. تسلا به اندازه ای که ایده سادگی، نوآوری و کارایی را می فروشد، خودروهای برقی نمی فروشد.

بله، آنها خودرو می فروشند، اما پیام آنها این است که انتقال جهان به انرژی پایدار را تسریع می کنند. آنها خودروسازان سنتی را به نوسازی به چالش می کشند و از آنها می خواهند که در تلاششان برای تغییر شکل صنعت کمک کنند.

AirBnB: تفکر نوآورانه

برند چالشی AirBnB

برای سال ها، هیچ قرن، مفهوم هتل هرگز به چالش کشیده نشده است. میخانه‌ها، مسافرخانه‌ها، B&B، هتل‌ها – نام ممکن است تغییر کند، اما ایده راکد است. ساختمانی که به منظور اسکان موقت افرادی که به جایی می روند یا در جایی غیر از خانه اقامت می کنند ساخته شده است.

تا AirBnB.

حالا، شما بروید یک نفر، و یک نفر دیگر در خانه شما می ماند. AirBnB پلتفرمی ایجاد کرد که به افراد اجازه می‌دهد خانه‌های خود را اجاره کنند و امکان یک جامعه محور را فراهم می‌کند. شما می توانید سفر کنید و در خانه شخص دیگری بمانید در حالی که آنها به خانه شخص دیگری سفر می کنند.

برندهایی مانند AirBnB در نوآوری رشد می کنند. آنها محصولات یا مفاهیم پیشگامانه را با کمپین های بازاریابی منحصر به فرد تولید می کنند. آنها دائماً به دنبال راه‌های جدیدی برای برهم زدن تعریف ما از اینکه یک محصول باید باشد، هستند.

واربی ​​پارکر: هدف محور

نمونه برند چلنجر

Warby Parker نمونه‌های جالبی از نام تجاری چالش‌برانگیز است، زیرا این شرکت دو جنبه از یک نام تجاری رقیب بودن را لمس کرده است. مدل کسب و کار واقعی آنها که یک مدل مستقیم به مصرف کننده است باعث ایجاد اختلال در صنعت نوری شد. با حذف واسطه، واربی ​​پارکر می تواند عینک های مقرون به صرفه و مد روز را مستقیماً ارائه دهد.

اما راه دیگری نیز وجود دارد که آنها صنعت را مختل می کنند. Warper Parker یک ماموریت اجتماعی دارد که هر بار که یک جفت عینک فروخته می شود، به افراد نیازمند عینک اهدا کند. این برند توسط یک حس قوی از هدف هدایت می شود.

این اغلب مشخصه یک برند رقیب است. آنها تمایل دارند خود را با علل اجتماعی، محیطی یا فرهنگی که با مشتریانشان طنین انداز می شود هماهنگ کنند. با گفتن داستان برند خود، ارتباط عمیق تری ایجاد می کند و وفاداری به برند را تشویق می کند.

Dollar Shave Club: چابکی و رویکرد مشتری محوری

برند چالشی DollarShave

من بهترین ها را برای آخر ذخیره کرده ام. باشگاه Dollar Shave نه تنها صنعت اصلاح، بلکه صنعت تبلیغات را نیز تکان داده است. آنها نمونه ای عالی از بازاریابی نوآورانه و تعامل با مشتریان خود هستند.

  • مدل اشتراک: مفهوم ماشین اصلاح یکبار مصرف جدید نیست. مارک های بزرگ تر اصلاح، چندین سال است که بسته هایی از آنها را می فروشند. اما در نظر گرفتن مفهوم ریش تراش دور ریختن و تغییر نام و مفهوم سازی مجدد آن به عنوان یک «مدل اشتراک»، همه چیز را وارونه می کند.
  • بازاریابی هوشمندانه: اگر فقط بنشینید و به آخرین تبلیغ برند اصلاحی که دیدید یا دیدید فکر کنید، چیزی حرفه ای خواهد بود. مانند بسیاری از برندها در کاراکتر زیبایی، آنها اغلب برای نماهای نزدیک می روند، موسیقی حماسی سینمایی پخش می کنند و اغلب نماهای آب پاشیدن دارند. اما Dollar Shave Club مشتریان خود را می شناسد. آنها مدل های پیچیده یا زیبایی نیستند. آنها افرادی سرگرم کننده هستند. آنها با شوخ طبعی و مشتری مداری تبلیغات خود، شکاف های موجود در بازار را شناسایی کردند. آنها می دانستند که مشتریانشان فقط یک ماشین اصلاح می خواهند که کار کند.

باورهای غلط در مورد برندهای چالشگر

در حالی که گاهی اوقات آنها با یک تراشه بر روی شانه عمل می کنند و از “وضعیت سگ ضعیف” خود به عنوان انگیزه استفاده می کنند، این لزوماً به این معنی نیست که این یک معیار است. در واقع تعدادی از تصورات نادرست در مورد معنای برند رقیب بودن وجود دارد که می تواند درک ما از این مفهوم را مختل کند. در اینجا برخی از باورهای غلط رایج وجود دارد:

شما باید یک استارت آپ باشید تا یک برند رقیب باشید

سامسونگ

درست نیست! نمونه ای از این می تواند سامسونگ باشد. این شرکت در سال 1938 تأسیس شد و از تجارت تجاری به الکترونیک، کشتی سازی و ساخت و ساز تبدیل شد. در اوایل دهه 2000، اپل یک نیروی برتر در صنعت گوشی های هوشمند بود. آنها نوآوری را در کنار خود داشتند، به علاوه طراحی شیک و وفاداری قوی به برند.

با این حال، سامسونگ دستورالعمل ها و تمرکز برند خود را تغییر داد و به یک برند رقیب برای رقابت با آیفون تبدیل شد. سری گلکسی را راه اندازی کرد و یک گزینه مقرون به صرفه و همچنین یک گزینه برتر ایجاد کرد. صنعت گوشی‌های هوشمند، که قبلاً فقط برای نخبگان بود، کاملاً باز شد.

برندهای چلنجر کاملاً متفاوت هستند

یک باور غلط دیگر. یک برند برای اینکه یک برند رقیب باشد لازم نیست کاملاً با رقبای خود متفاوت باشد. یک شرکت می تواند مشابه باشد، همه چیز در مورد شناسایی نقاط درد خاص یا زمینه های بهبود در بازار موجود است. نحوه برخورد آنها با نکات و پرداختن به آنها تفاوت است.

برای مثال به Target نگاه کنید. با هر استانداردی، Target تفاوت چندانی با سایر خرده فروشان تخفیف ندارد. اما در دهه 1990 و حتی اوایل دهه 2000، تارگت متوجه شد که اگر اصول یک خرده‌فروش کوچک‌تر را در نظر بگیرد و آن را در خرده‌فروشی با تخفیف بزرگ‌تر اعمال کند، استاندارد خرید عمده‌فروشی را مختل می‌کند.

نکات دردناکی که آنها بر انقلابی کردن تمرکز داشتند عبارت بودند از:

  • افزایش تجربه مشتری با فروشگاه های تمیز، سازمان یافته و جذاب.
  • بدون افزایش دامنه قیمت، محصولات ممتاز یا مد روز بیشتری را شامل کنید
  • شعار خود را به «بیشتر انتظار داشته باشید. Pay Less» بر این نکته تأکید می کند که آنها باکیفیت بودند، اما با قیمت های مناسب.

ما به شما کمک می کنیم تا یک وب سایت ایجاد کنید که برجسته می شود.

“WebFX در کمک به ما در توسعه یک وب سایت جدید نقش مهمی داشته است و به ما امکان می دهد در صنعت خود پیشرو باشیم.”

درباره خدمات طراحی وب سایت ما بیشتر بدانید فلش سمت راست

cta54 img

از این برندهای رقیب الهام گرفته اید؟

آیا به دنبال راه های جدید و نوآورانه برای برندسازی شرکت خود هستید؟ کارشناسان بازاریابی WebFX می توانند به شما کمک کنند تا کسب و کار خود را تعریف کنید تا شرکت خود را از بقیه متمایز کنید.

صدای خود را با خدمات کپی صدای برند ما تغییر دهید تا تجارت نوآورانه و متمرکز بر مشتری شما را منعکس کند.

ایده های خود را با یک استراتژیست نوآوری کنید 888-601-5359 یا به صورت آنلاین در تماس باشید

Source link