VMware نسل بعدی vSphere و vSAN نرم افزار | دانش مرکز داده

VMware روز سه‌شنبه اعلام کرد که خدمات ابری را به نسخه‌های جدید مجازی‌سازی سرور داخلی vSphere و نرم‌افزار مجازی‌سازی فضای ذخیره‌سازی vSAN ادغام کرده است و به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا به طور متمرکز بارهای کاری مجازی‌شده خود را در محل و در فضای ابری عمومی از طریق یک واحد مبتنی بر ابر مدیریت کنند. رابط.

محصولات جدید که vSphere+ و vSAN+ نامیده می‌شوند، نه تنها استقرار را سرعت می‌بخشند و مدیریت را در یک محیط ترکیبی و چند ابری ساده می‌کنند، بلکه مدیران فناوری اطلاعات با مراکز داده داخلی را قادر می‌سازند تا به سرعت خدمات ابری جدیدی مانند بازیابی فاجعه‌ها را اضافه کنند و اضافه کنند. مدیران VMware گفتند که در صورت نیاز، ظرفیت محاسباتی و ذخیره سازی اضافی در فضای ابری.

«ارائه مزایایی شبیه به فضای ابری و آوردن خدمات ابری به حجم کاری در محل مهم است. Weiguo He، مدیر ارشد بازاریابی محصول VMware در طی یک جلسه توجیهی با رسانه ها گفت: این یکی از اصلی ترین سؤالاتی است که ما دائماً از مشتریان خود می شنویم.

محصولات جدید vSphere+ و vSAN+ با قیمت گذاری ابری عرضه می شوند. او گفت که مشتریان باید به مدل اشتراک مبتنی بر مصرف روی بیاورند.

این شرکت ابتدا استراتژی محصول خود را با نام Project Arctic در کنفرانس VMworld اکتبر گذشته اعلام کرد. این بخشی از ابتکار عمل گسترده‌تر این شرکت است که مجموعه‌ای کامل و یکپارچه از نرم‌افزار و سرویس‌های ابری را برای شرکت‌ها فراهم می‌کند که برای چند ابری، از ابرهای عمومی و خصوصی تا لبه‌ها، نیاز دارند.

گری چن، تحلیلگر IDC، گفت: vSphere+ و vSAN+ بسیاری از مشتریان فعلی VMware را به دلیل خدمات ابری اضافه شده و توانایی مدیریت بارهای کاری از طریق یک کنسول ابری مورد توجه قرار خواهند داد.

او گفت که راه حل های جدید تغییر بزرگی در نحوه توسعه نرم افزار VMware در گذشته و نحوه هزینه های آن برای نرم افزار است، اما او گفت که ارائه برنامه های کاربردی مبتنی بر ابر و مبتنی بر اشتراک، روندی است که در تجارت نرم افزار وجود دارد.

این مفهوم اتصال خدمات ابری به محصولات داخلی آنهاست. چن به Data Center Knowledge گفت: این یک تغییر بزرگ در مدل آنها است. «در گذشته، آنها نرم‌افزار مرکز داده داخلی خود را داشتند و چیزهای ابری خود را در فضای ابری خاموش می‌کردند. در حال حاضر، ما شروع به دیدن این ترکیب می کنیم.»

در دراز مدت، چن معتقد است که اکثر مشتریان VMware از vSphere+ و vSAN+ و مدل مبتنی بر اشتراک آن استفاده می‌کنند، اما ممکن است یک شبه اتفاق نیفتد. او گفت که بسیاری از مشتریان دارای مجوزهای دائمی هستند و ممکن است آن را ترجیح دهند، بنابراین ممکن است زمان لازم باشد تا ایده یک مدل مبتنی بر اشتراک را درک کنند.

برای مثال، در حالی که برخی از شرکت‌ها آن‌ها را فوراً اتخاذ می‌کنند، برخی دیگر رویکردی انتظار و دید را در پیش می‌گیرند و می‌بینند که تجربیات پذیرندگان اولیه از نظر بازده سرمایه‌گذاری و هزینه کل مالکیت چیست و همچنین ببینند چه چیزهایی دیگر. او گفت که VMware خدمات جدیدی را به عنوان بخشی از Project Arctic ارائه خواهد کرد.

چن، مدیر تحقیقات محاسبات نرم افزاری تعریف شده IDC، گفت: «بسیاری از مشتریان به این موضوع علاقه مند خواهند شد، خواه فوراً آن را بخرند، یک سال بعد یا سه سال آینده. انتقالی وجود خواهد داشت که در آن مردم این را آزمایش می‌کنند و با آن راحت می‌شوند، و در درازمدت، بسیاری یا اکثر مشتریان از آن استفاده خواهند کرد.»

این شرکت گفت که محصولات جدید – vSphere+ و vSAN+ – تا پایان سه ماهه جاری، که در 29 جولای به پایان می رسد، در دسترس خواهند بود. VMware’s He گفت که این شرکت جزئیات دقیق تری در مورد قیمت گذاری مبتنی بر اشتراک در هنگام عرضه محصولات ارائه خواهد کرد.

vSphere+ و vSAN+ چگونه کار می کند

او گفت که در یک شرکت معمولی، مشتریان دارای استقرارهای vSphere و vSAN زیادی هستند که در چندین مکان داخلی توزیع شده اند. از طریق اشتراک جدید vSphere+ و vSAN+، شرکت‌ها یک دروازه ابری را در هر سایت داخلی نصب خواهند کرد که به کنسول‌های مدیریت vCenter داخلی آنها متصل می‌شود.

او گفت که در مرحله بعد، آنها هر دروازه ابری را به کنسول VMware Cloud متصل می کنند، که همان ابزار مدیریت مبتنی بر ابر است که سایر راه حل های ابری VMware، مانند VMware Cloud در AWS را مدیریت می کند.

او گفت: «مشتریان هر تعداد vCenter (پیاده سازی) را در Cloud Console ثبت می کنند و آنها را به اشتراک تبدیل می کنند.

او گفت که پس از استقرار، مشتریان مدیریت متمرکز بارهای کاری مجازی شده را از طریق VMware Cloud Console به دست می آورند و می توانند به خدمات ابری افزوده مانند VMware Cloud Disaster Recovery، یک باج افزار درخواستی و سرویس بازیابی فاجعه دسترسی داشته باشند.

او گفت که در طول کل فرآیند، هیچ اختلالی در میزبان ها و بار کاری در محل وجود ندارد. به گفته این شرکت، سازمان‌ها همچنین می‌توانند بدون ایجاد تغییر در برنامه‌های کاربردی یا سخت‌افزار موجود، از خدمات متصل به ابر استفاده کنند.

به گفته شرکت، اشتراک جدید vSphere+ شامل نمونه‌های VMware vCenter، میزبان‌های VMware ESXi و Tanzu Standard Runtime و Tanzu Mission Control Essentials برای اجرا و مدیریت برنامه‌های کانتینری با استفاده از Kubernetes است.

این شرکت اضافه کرد که خدمات ابری اضافی که از طریق VMware Cloud Console قابل دسترسی هستند، در دست توسعه هستند. او گفت که یکی از ویژگی‌هایی که در حال توسعه است، برنامه‌ریزی ظرفیت است که به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا در آینده منابع محاسباتی و ذخیره‌سازی را بر اساس تقاضای VMware Cloud مقیاس کنند.

او گفت: «این تازه شروع خدمات ترکیبی و چند ابری است که ما در حال ادغام با vSphere+ و vSAN+ هستیم.