پشتیبانی Vimeo AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

فایل‌های AVIF تصاویری هستند که در قالب فایل تصویری AV1 که توسط Alliance for Open Media توسعه یافته است ذخیره می‌شوند. علاوه بر JPEG، PNG و WEBP، فرمت تصویر AV1 نیز برای جایگزینی آنها طراحی شده است. Alliance for Open Media در سال 2015 توسط چندین شرکت فناوری برجسته از جمله آمازون، سیسکو، گوگل، اینتل، مایکروسافت، موزیلا و نتفلیکس تأسیس شد. این گروه کاری چندین فناوری و استانداردهای رسانه منبع باز، از جمله کدک ویدیویی AV1 را توسعه داد. پس از مدتی بررسی، گروه کاری به این نتیجه رسید که کدک AV1 را می توان روی تصاویر ذخیره شده در فرمت HEIF اعمال کرد. در نتیجه این تلاش، گروه کاری توانست فرمت تصویر AV1 را توسعه دهد که می تواند تصاویر فشرده و با کیفیت بالا را در فایل هایی به اندازه تصاویر JPEG با کیفیت پایین ذخیره کند. AVIF از تصاویر HDR و تک رنگ و عمق رنگ 8، 10 و 12 بیت پشتیبانی می کند. علاوه بر این، می تواند از فشرده سازی بدون اتلاف و فشرده سازی با اتلاف پشتیبانی کند.

Vimeo چیست؟

Vimeo یک پلتفرم به اشتراک گذاری ویدیو آنلاین است که دارای ویژگی هایی مانند پخش زنده و سفارشی سازی است. به عنوان یک پلت فرم بدون آگهی، از طریق اشتراک برای مشاغل و سازندگان محتوا و نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) درآمد ایجاد می کند. ایجاد ویدئو، ویرایش، ابزار پخش و ارتباط با مشتریان در این خدمات گنجانده شده است. Vimeo ابزاری عالی برای ایجاد ویدیوهای با کیفیت بالا و حرفه ای و دستیابی به مخاطبان در سراسر جهان است.

پشتیبانی AVIF

در ژوئن 2021، Vimeo پشتیبانی AVIF را برای تصاویر کوچک ویدیوی خود منتشر کرد. بر اساس بیانیه آنها، این به آنها اجازه می دهد تا تصاویر کوچک را سریعتر بارگذاری کنند و عملکرد سئو و صفحه وب را بهبود بخشند.

Vimeo به دلیل عضویت در Alliance for Open Media (سازمانی که مشخصات AVIF را توسعه داده است)، می تواند در توسعه این فناوری های جدید و سایر شرکت های فناوری پیشرو مشارکت داشته باشد و در نتیجه جزو اولین کسانی باشد که آنها را اتخاذ می کند. فناوری های نسل بعدی مانند AV1 و Opus و AVIF توسط شرکت های فناوری پیشرو مانند نتفلیکس، یوتیوب، آمازون و بسیاری دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  پشتیبانی اندروید AVIF: آموزش | avif.io ✨