Vertiv راه حل مرکز داده های چوبی پایدار را راه اندازی کرد | دانش مرکز داده

Vertiv، سازنده راه‌حل‌های زیرساخت دیجیتال کلید در دست در ایالات متحده، یک مفهوم مرکز داده چوبی مدولار را راه‌اندازی کرده است که هدف آن کمک به سازمان‌ها در کاهش ردپای کربن و دستیابی به اهداف پایداری است.

مسائل مربوط به پایداری در صنعت مرکز داده اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. تنها در ایالات متحده، پیش‌بینی می‌شود که تقاضا برای مراکز داده تا سال 2030 سالانه 10 درصد رشد کند. این افزایش تقاضا، ساخت مراکز داده بیشتری را ضروری می‌کند – امکاناتی که اغلب عمدتاً از منابع تجدیدناپذیر از جمله فولاد و سیمان تشکیل شده‌اند.

Vertiv در تلاش برای رسیدگی به این مشکل کلیدی و کمک به مشتریان خود برای رسیدن به اهداف پایداری خود، TimberMod را راه‌اندازی کرده است، مفهومی جدید از مرکز داده که چوب را به عنوان یک جزء ساختاری کلیدی نشان می‌دهد.

راه حل سازگار با محیط زیست TimberMod که به عنوان یک گزینه ساخت و ساز برای ماژول پاور و مراکز داده مدولار پیش ساخته SmartMod موجود است، نیازهای ساختاری قابل اجرا را برآورده می کند و “عملکرد قوی در مواجهه با فعالیت های لرزه ای، نیروهای باد، و نیازهای سازه ای” را ارائه می دهد.

ویکتور پتیک، معاون رئیس جمهور و رهبر EMEA برای کسب و کار راه حل های مدولار مجتمع Vertiv، گفت: “ما به یافتن راه حل های نوآورانه ای که می تواند به کاهش ردپای کربن در مرکز داده از طریق استفاده از مواد و فرآیندهای ساختمانی سازگار با محیط زیست کمک کند، اختصاص داده ایم.”

Vertivمرکز داده ماژولار چوبی TimberMod

مراکز داده مدولار TimberMod با استفاده از چوب های برداشت شده پایدار ایجاد می شوند.

الا پتیچک، معمار Vertiv، در حال بحث در مورد توسعه راه حل جدید است دانش مرکز داده: “این راه حل نوآورانه به عنوان پاسخی مستقیم به صدای مشتریان ما که به کاهش اثرات زیست محیطی و ردپای کربن خود ابراز علاقه کرده اند ظاهر شد. مشتریان ما راه حلی را درخواست کردند که بتواند الزامات فنی قوی برای مراکز داده را برآورده کند، اما به ضرورت کاهش ردپای زیست محیطی آنها نیز توجه کند.

“مرکز داده خود را رشد دهید”

اگرچه مراکز داده چوبی ممکن است مفهومی رادیکال به نظر برسند، Vertiv اولین شرکتی نیست که از الوار به عنوان یک جزء اصلی برای امکانات فناوری اطلاعات استفاده کرده است.

در سال 2019، EcoDataCenter ارائه‌دهنده هم‌مکانی یکی از پایدارترین مراکز داده جهان، EcoDataCenter 1 را در فالون، سوئد افتتاح کرد. مرکز داده علاوه بر کار با 100% بادی و برق آبی، عمدتاً از چوب – یا به طور خاص تر، از چوب چند لایه (CLT) ساخته شده است.

به گفته Mikael Svanfeldt، مدیر ارشد فناوری در EcoDataCenter، آینده از قبل فرا رسیده است و وظیفه اصلی آموزش کسانی است که در این صنعت ممکن است از استفاده از چوب به عنوان ماده اولیه ساختمانی متنفر باشند.

سوانفلد گفت: «در شمال اروپا، ما میراث هزار ساله استفاده از چوب به عنوان مصالح ساختمانی داریم. دانش مرکز داده. “ساختمان های زیادی در سوئد وجود دارد که با استفاده از CLT ساخته شده اند – فرودگاه ها، آپارتمان ها و سایر ساختمان های مسکونی.”

EcoDataCenter توسط گروهی از کارآفرینان تشکیل شد که دیدند صنعت ICT در حال رونق است و پایداری برای صنعت مهم خواهد شد. آنها می دانستند که ما باید بر میراث ساخت و ساز با بتن و فولاد غلبه کنیم.»

ایمنی آتش

با توجه به اینکه گفته می‌شود تولید سیمان حدود 8 درصد از انتشار کربن جهانی را به خود اختصاص می‌دهد، ساختمان‌های چوبی که از چوب برداشت‌شده به‌طور پایدار منشا می‌گیرند ممکن است در واقع آینده طراحی مرکز داده را نشان دهند. اما در مورد ایمنی آتش نشانی چیست – آیا چوب ماده مناسبی برای مسکن سرورها و سایر تجهیزات تشنه انرژی است؟

Svanfeldt گفت: “الوارهای متقاطع دارای ویژگی های کاملاً متفاوت با چوب معمولی هستند.” “در واقع به دلیل لمینیت خود خاموش می شود. طرح های ما همگی دارای امتیاز EI90 هستند، به این معنی که می توانند در برابر آتش کاملا توسعه یافته به مدت 90 دقیقه مقاومت کنند.

قابلیت‌های مقاوم در برابر آتش مراکز داده چوبی توسط معمار Vertiv تکرار شد.
راه حل ما کپسوله کردن ساختار را فراهم می کند. این روش با استانداردهای ایمنی تعیین شده مانند یوروکد 5 مطابقت دارد و به عنوان یک عمل قابل قبول در آیین نامه های ساختمانی شناخته می شود. این رویکرد حداقل سهم اجزای ساختاری را در خطر آتش سوزی فراهم می کند و الزامات درجه بندی دقیق حریق را برآورده می کند (به عنوان مثال، EI60، EI90، EI120).

آینده پایدار

همانطور که کمیسیون اروپا یک نقشه راه جامع برای کاهش کربن کل بخش ساختمان تا سال 2050 تهیه می کند، Ptiček فکر می کند که TimberMod موقعیت خوبی برای کمک به صنعت مرکز داده در دستیابی به اهداف پایداری خود دارد. ولادیمیر گالبوف، مدیر تحقیقات واحد مرکز داده و ابری Omdia، گفت

ولادیمیر گالبوف، مدیر تحقیقات ابر و Omdia می‌گوید: «مراکز داده‌های چوبی جدید نیستند، اما اکنون که یک فروشنده عمده مرکز داده مدولار پیش ساخته بلوک‌های ساختمان مرکز داده یا کل ساختمان مرکز داده ساخته شده با چوب را ارائه می‌دهد، بسیار در دسترس‌تر شده‌اند. واحد مرکز داده

مراکز داده پیش ساخته می توانند زمان ساخت را 40 تا 80 درصد کاهش دهند. نشانه اولیه این است که ماژول های پیش ساخته ساخته شده از چوب سریعتر از مواد جایگزین فولادی یا کامپوزیتی خود ساخته می شوند و زمان ساخت را بیشتر کوتاه می کنند. وقت آن است که ذهن خود را باز کنیم و این راه حل را بپذیریم که می تواند ردپای کربن ساختمان مرکز داده را تا دو سوم کاهش دهد.

وقتی صحبت از طراحی تجدیدپذیر و پایدار به میان می‌آید، Svanfeldt از EcoDataCenter گفت که کشورهای جنگلی مانند سوئد مکان‌های ایده‌آلی برای هدایت نوآوری در این زمینه هستند.

او گفت: “ما در حال سرمایه گذاری برای دو برابر کردن ظرفیت خود در EcoDataCenter 1 و ایجاد یک سایت جدید EcoDataCenter 2 در Östersund هستیم.” تاسیسات اصلی ما دارای 3200 متر مکعب چوب است. جنگل سوئد فقط 14 دقیقه طول می کشد تا همین مقدار الوار را پرورش دهد، که نشان می دهد چوب چقدر می تواند به عنوان یک مصالح ساختمانی قابل تجدید باشد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور