Verne Global 20 مگاوات به پردیس مرکز داده ایسلند اضافه می کند

اپراتور مرکز داده Verne Global قرار است پس از تضمین 93 میلیون دلار سرمایه گذاری اضافی از Digital 9 Infrastructure (D9) به طور قابل توجهی محوطه دانشگاه خود را در ایسلند در 12 ماه آینده گسترش دهد.

این شرکت بودجه را برای یک سالن داده کاملاً جدید هزینه می کند که ظرفیت 8.2 مگاوات را ارائه می دهد و برخی از املاک موجود خود را برای پشتیبانی از تجهیزات IT به ارزش 12.5 مگاوات دیگر پیکربندی می کند.

D9 مستقر در لندن، یک تراست سرمایه گذاری متخصص در زیرساخت های دیجیتال، Verne Global را در سپتامبر 2021 در معامله ای به ارزش 231 میلیون پوند (313 میلیون دلار) خریداری کرد.

تحت مدیریت جدید

Verne Global یک پردیس واحد مرکز داده را در یک سایت سابق ناتو در نزدیکی Keflavik، ایسلند اداره می کند. انرژی این تاسیسات 100% از انرژی های تجدیدپذیر از منابع فراوان برق آبی و زمین گرمایی محلی تامین می شود.

پس از سرمایه گذاری، پردیس به منظور افزودن 20.7 مگاوات به ظرفیت جدید گسترش خواهد یافت و مجموع ظرفیت موجود را به 40 مگاوات می رساند – از 100 مگاوات بالقوه.

D9 گفت که انتظار می رود تالار داده در حال ساخت در سه ماهه سوم 2022 شروع به درآمدزایی کند، در حالی که انتظار می رود توسعه های اضافی تکمیل شده و در سه ماهه اول 2023 افزایش یابد.

ثور جانسن، رئیس زیرساخت‌های دیجیتال در Triple Point، مدیر سرمایه‌گذاری D9، اظهار داشت: «دارایی‌های مرکز داده Verne Global نشان‌دهنده پاک‌ترین و کم‌مصرف‌ترین مراکز داده ردپای کربن در سطح جهان هستند.

«این سرمایه‌گذاری بعدی برای تأمین مالی توسعه تسهیلات ورن، که بر اساس تقاضای ظرفیت مشتریان جدید و فعلی انجام می‌شود، این مشتریان را قادر می‌سازد تا به سمت اهداف کربن‌زدایی خود حرکت کنند و در عین حال نیازهای دیجیتالی رو به رشد خود را برطرف کنند. این سرمایه‌گذاری همچنین توانایی مداوم ما را برای ارائه جریان‌های نقدی قراردادی جذاب و افزایشی از طریق پلتفرم سرمایه‌گذاری ما، یک تجارت پیشرو در مرکز داده نوردیک، نشان می‌دهد.»