Vapor IO، VMware Form Open Grid Alliance to ‘Rearchitect the Internet’

معمولاً مشاهده می شود که اگر امروز اینترنت از ابتدا ساخته شود ، بسیاری از کارها به گونه دیگری انجام می شود.

Vapor IO ، استارتاپی که طی چند سال گذشته در حال ایجاد مراکز داده در سراسر ایالات متحده است ، یک شرکت است که “بازطراحی مجدد اینترنت” را هدف قرار داده است. این شرکت اخیراً با VMware ، Dell ، DriveNets ، MobiledgeX و PacketFabric همکاری کرده و سازمانی به نام Open Grid Alliance ایجاد کرده است که هدف اعلام شده آن رسمی کردن ساختار معماری آینده است که به صورت گسترده توزیع شده است.

كانیز مهدی ، معاون فن آوری های پیشرفته در VMware ، به ما گفت: “این در مورد تعریف روش صحیح انجام كار است.” “اگر شما بخواهید آن را فقط در یک جمله قرار دهید ، این همان چیزی است که ما سعی می کنیم انجام دهیم. در مورد لبه چیست ، جایی که باید باشد ، آنچه را قادر می سازد ، بحث و گفتگوی زیادی انجام شده است و چه کاری می تواند انجام دهد ، اما وقتی شروع به خراش سطح می کنید ، خیلی سریع می فهمید که هیچ لبه ای وجود ندارد ، زیرا لبه همه جا است. “

این پروژه ایده Cole Crawford ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Vapor IO است. در گفتگو با DCK ، بنیانگذاران اتحاد گفتند که استفاده مجدد از اینترنت به معنای پاره کردن اینترنت برای شروع از ابتدا نیست ، بلکه انجام تنظیماتی برای فعال کردن آن در استفاده از مواردی که از قبل دیده می شوند – مواردی مانند اتومبیل های مستقل و بزرگ و بزرگ واقعیت مجازی

اشتباهات گذشته

مهدی و کرافورد فراگیر شدن لبه (“لبه همه جا است”) را یک مشکل می دانند ، عمدتا به این دلیل که مکان های لبه به عنوان زائده های از راه دور ابر در نظر گرفته می شوند.

کرافورد گفت: “ما مرکز اینترنت و گفتگوی خود را ایجاد کرده ایم ، مانند صنعت هواپیمایی.” مسافران هواپیمایی برای رسیدن به یک پرواز متصل معمولاً باید صدها مایل در خلاف جهت مقصد خود پرواز کنند و همان ناکارآمدی ها در اینترنت وجود دارد.

وی گفت: “حتی اگر در آستین زندگی می كنم ، در آتلانتا به اینترنت دسترسی پیدا می كنم.”

کرافورد برای اتصال به یک مرکز داده LinkedIn در سان خوزه ، کالیفرنیا ، حدود 1700 مایل از خانه اش گفت ، شرکت مخابراتی او ابتدا اطلاعات خود را به سنت لوئیس و سپس به آتلانتا – یک سفر 1800 مایل – قبل از اینکه حتی برسد ، می فرستد. onramp اینترنتی. تا زمانی که داده ها در San Jose به مقصد برسند ، بیش از 4200 مایل مسافت پیموده اند – تقریباً 2.5 برابر فاصله از خانه وی.

طراحی توپی و گفتاری همچنین به این معنی است که وقتی یک سرور در یک مکان لبه نیاز به مکالمه با یک سرور در یک مکان دیگر دارد ، تقریباً همیشه باید آن مکالمه را از طریق یک مکان متمرکز ، مانند یک مرکز داده ابری داشته باشد.

کرافورد گفت: “تهیه این راه برای من هزینه ای دارد.” “شرکتهای مخابراتی در 10 سال گذشته در این ستون فقرات بزرگ سیم کشی سرمایه گذاری نکرده اند ، این بدان معناست که همه آنها باید در یک شهر بزرگ با یکدیگر ملاقات کنند و هزینه حمل و نقل فیبر برای هر مایل نیز وجود دارد.”

یک مرکز داده Edge در تقریباً هر برج سلولی

برای حل این مشکلات ، Open Grid Alliance پیشنهاد می کند تا لبه را به صورت افقی افزایش دهیم ، تعداد مراکز داده کوچک لبه همراه با تعداد مستقیم اتصال به اینترنت را بسیار افزایش دهید.

این امر به تقریباً همه ترافیک اینترنت اجازه می دهد تا به طور مستقیم تر حرکت کنند و برای استفاده هایی مانند وسایل نقلیه خودمختار ، که تأخیر و اتصال آنها بسیار مهم است ، محاسبات را به همه جا نزدیک می کند. بعلاوه ، این اجازه می دهد تا داده ها در صورت لزوم ، بدون نیاز به کانال از طریق مرکز داده های ابری یا کاناله ، مستقیماً از یک لبه به مرکز دیگر منتقل شوند.

این نوع مقیاس گذاری افقی لبه ، با مراکز داده کوچک پیش ساخته کوچک واقع در پارکینگ های شهری یا مجاور برج های سلولی موجود ، همچنین در آخرین گزارش از پروژه دولت از لبه Cloud Native Computing ، که Vapor یکی از بنیانگذاران آن است ، پیش بینی شده است. و جایی که مدیر ارشد بازاریابی آن ، مت تریفیرو ، رئیس مشترک است.

البته این تعهد عظیم خواهد بود ، و ما را وادار می کند این س askال را بپرسیم که آیا این به معنای مرکز داده در یک کانتینر حمل و نقل است که مخصوص Vapor IO است ، تقریباً در هر برج سلولی که امروزه وجود دارد.

کرافورد پاسخ داد: “تو خیلی دور نیستی.”

این البته برای تجارت Vapor و تجارت سایر فروشندگان عضو این اتحادیه خوب است. این باعث می شود این اتحاد بیش از نوعی بنیاد یا اتاق فکر شبیه یک اتحادیه تجاری باشد.

کرافورد گفت: “ما این را به یک بنیاد فوری تبدیل نکردیم.” “من فکر می کنم مردم در حال حاضر از بنیاد خسته شده اند. این مکانی برای انجام کارهای واقعی است. من فکر می کنم ما هدف ساخت معماری مرجع را داریم و این می تواند با یکی از ما باشد یا با شرکت های دیگر باشد اصلاً شامل VMware و Vapor نباشید.

“ما می خواهیم این شبکه برقرار شود. ما می خواهیم این مکالمه خانه داشته باشد. اما ما همچنین می خواهیم راه حلهایی بسازیم که بتواند توسط دنیای واقعی مصرف شود.”