UTXO Stack: نسخه کامل پروتکل RGB++ نمودار نمودار بیت کوین

پشته UTXO اخیراً برای برخی از علاقه مندان، توسعه دهندگان، دارندگان توکن و تازه واردانی که ممکن است درباره آن شنیده باشند یا به تازگی با آن آشنا شده اند، توضیح داده شود. مخاطبان در مورد آنچه پروتکل RGB++ مخفف است، جوهر نسخه کامل آن و برنامه های آن آموزش دیده بودند. این کار با برجسته کردن ماموریت پروتکل RGB++ و موقعیت‌یابی که بر ایجاد راه‌حل‌های برنامه‌پذیری و مقیاس‌پذیری بومی برای اکوسیستم بیت‌کوین متمرکز است، یعنی به شیوه‌ای که ذاتاً بومی است، آغاز شد. Cipher، یکی از بنیانگذاران Nervos CKB، می گوید که نیاز به رفتن به راه بومی، “فقط یک چیز سیاسی نیست، بلکه بیشتر در مورد یک راه بومی است که می تواند یک راه حل حیاتی ارائه دهد.”

«بومی» به چه معناست

این به استفاده از ویژگی های ذاتی بیت کوین – اثبات کار (PoW) و خروجی های تراکنش خرج نشده (UTXO) اشاره دارد. تنها با استفاده از این دو ویژگی می توان ادعا کرد که یک رویکرد بومی برای ارائه راه حل برتر مورد استفاده قرار می گیرد. کاملاً با اکوسیستم اتریوم که بر مدل حساب و اثبات سهام (PoS) متکی است، متفاوت است.

در سال‌های اخیر، اکوسیستم اتریوم راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری مختلفی از جمله پلاسما، شاردینگ، شبکه رایدن و رولاپس داشته است. Rollup ها به عنوان راه حل بهینه برای مقیاس پذیری اتریوم ظاهر شده اند زیرا آنها کاملاً از …

Source link