استفاده از هوش مصنوعی برای گسترش دسترسی جهانی به پیش بینی های قابل اعتماد سیل

سیل شایع ترین بلای طبیعی است و حدود 50 میلیارد دلار خسارت مالی سالانه در سرتاسر جهان دارد. میزان بلایای ناشی از سیل از سال 2000 تا حدودی به دلیل تغییرات آب و هوایی بیش از دو برابر شده است. نزدیک به 1.5 میلیارد نفر، که 19 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می دهند، در معرض خطرات قابل توجهی از حوادث شدید سیل هستند. ارتقاء سیستم های هشدار اولیه برای دسترسی به اطلاعات دقیق و به موقع برای این جمعیت ها می تواند جان هزاران نفر را در سال نجات دهد.

با توجه به تأثیر بالقوه پیش‌بینی سیل قابل اعتماد بر زندگی مردم در سطح جهان، ما تلاش خود را برای پیش‌بینی سیل در سال 2017 آغاز کردیم. از طریق این سفر چند ساله، ما تحقیقات پیشرفته‌ای را در طول سال‌ها با ایجاد یک پیش‌بینی عملیاتی سیل در زمان واقعی انجام دادیم. سیستمی که هشدارهایی را در جستجوی گوگل، نقشه‌ها، اعلان‌های اندروید و از طریق Flood Hub ارائه می‌دهد. با این حال، به منظور مقیاس جهانی، به ویژه در مکان هایی که داده های محلی دقیق در دسترس نیست، پیشرفت های تحقیقاتی بیشتری مورد نیاز بود.

در «پیش‌بینی جهانی سیلاب‌های شدید در حوضه‌های آبخیز اندازه‌گیری نشده» منتشر شده در طبیعت، نشان می‌دهیم که چگونه فناوری‌های یادگیری ماشینی (ML) می‌توانند به طور قابل‌توجهی پیش‌بینی سیل در مقیاس جهانی را نسبت به وضعیت فعلی فعلی برای کشورهایی که داده‌های مربوط به سیل در آنها کمیاب است، بهبود بخشد. با این فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، قابلیت اطمینان پخش‌های کنونی جهانی را به طور متوسط ​​از صفر به پنج روز افزایش دادیم و پیش‌بینی‌ها را در مناطق آفریقا و آسیا بهبود دادیم تا مشابه آنچه در حال حاضر در اروپا در دسترس است باشد. ارزیابی مدل‌ها با همکاری مرکز اروپایی پیش‌بینی هوای متوسط ​​(ECMWF) انجام شد.

این فناوری‌ها همچنین Flood Hub را قادر می‌سازد تا پیش‌بینی‌های بی‌درنگ رودخانه را تا هفت روز قبل ارائه کند، و مسیر رودخانه‌ها را در بیش از ۸۰ کشور پوشش دهد. این اطلاعات می تواند توسط مردم، جوامع، دولت ها و سازمان های بین المللی برای انجام اقدامات پیش بینی شده برای کمک به محافظت از جمعیت های آسیب پذیر استفاده شود.