USI 2.0 حداقل یک مشکل سازگاری دارد

یک قلم خوب می‌تواند تجربه استفاده از تبلت را برای برخی ایجاد کند یا آن را از بین ببرد، اما اغلب قلم‌ها فقط به یک نوع دستگاه محدود می‌شوند. این مشکل همان چیزی است که Universal Stylus Initiative قصد دارد آن را حل کند، اما با USI 2.0، همه چیز چندان “جهانی” نیست، زیرا پشتیبانی از قلم های قدیمی را قطع می کند.

USI اولین بار در سال‌های 2019 و 2020 معرفی شد و Lenovo IdeaPad Duet یکی از اولین دستگاه‌هایی بود که از این استاندارد استفاده کرد. از آن زمان در کروم‌بوک‌ها و رایانه‌های لوحی با سیستم‌عامل Chrome بیشتر، از جمله تبلت‌های HP و سایرین، نمایش داده شد. ما به طور عملی با اولین برداشت از USI رفتیم و در کل از آن راضی بودیم. اگرچه به خوبی چیزی مانند Apple Pencil نیست، استاندارد باز مطمئناً یک ایده فریبنده است.

اخیراً USI 2.0 با پیشرفت های نسبتاً بزرگی در استاندارد راه اندازی شد. اکنون می‌توان قلم‌ها را به‌صورت بی‌سیم شارژ کرد، ویژگی‌های شیب و سایه‌دهی بهتری وجود دارد، و همچنین یک پالت رنگ گسترش‌یافته نیز وجود دارد. ما در فوریه چیزهای جدید را شکستیم.

اما متأسفانه، این امر با کمی مشکل سازگاری همراه است. مانند Chrome Unboxed متوجه شدیم که Lenovo Chromebook Duet 3 با پشتیبانی USI 2.0 راه اندازی می شود، اما برخی از قلم های USI موجود با دستگاه کار نمی کنند.

به طور خاص در مورد این دستگاه، موضوع به نحوه ساخت نمایشگر باز می گردد. برای پایین نگه داشتن هزینه ها، Chromebook Duet 3 دارای طراحی درون سلولی است که عناصر نمایشگر و دیجیتالیزه کننده را برای ورودی قلم ترکیب می کند، اما این ایده ای است که فقط تحت USI 2.0 پشتیبانی می شود، به این معنی که قلم های طراحی شده برای USI 1.0 ممکن است به درستی با آن کار نکنند.

این لزوماً روی هر دستگاهی که از USI 2.0 یا هر قلم طراحی شده برای استانداردهای قدیمی‌تر استفاده می‌کند، تأثیر نمی‌گذارد، اما شرم آور است که استانداردی را ببینیم که شهرت جهانی خود را حفظ می‌کند.

پیتر مولر، رئیس USI در بیانیه‌ای به این موضوع پرداخت و گفت که قابل اجتناب نیست. او می گوید:

از آنجایی که درایور لمسی و نمایشگر برای درون سلولی به صورت محکم تری یکپارچه شده اند، حس لمس باید در پنجره های زمان بندی مشخصی بین نمایشگر در حال حرکت رخ دهد. این محدودیت زمان است که باعث شد مجبور شویم مشخصات USI خود را برای برخی از پانل های درون سلولی تغییر دهیم. ما ماه‌های زیادی را صرف جستجوی جایگزین‌ها برای اطمینان از سازگاری با عقب کردیم، اما این کار شدنی نبود.

برای به حداقل رساندن سردرگمی و ناراحتی کاربر، اسناد و علامت‌گذاری واضح و همچنین ارسال با قلم 2.0 (در حالت ایده‌آل) را درخواست کرده‌ایم.

اطلاعات بیشتر در مورد Chromebook:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: