ابزار پارامترهای URL | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

دوشنبه 28 مارس 2022

به اختصار: ما ظرف 1 ماه دیگر ابزار پارامترهای URL را در کنسول جستجو منسوخ می‌کنیم. هیچ اقدامی از سوی کاربران فعلی ابزار مورد نیاز نیست.

تصویر صفحه ابزار پارامتر URL در زمان راه اندازی آن
ابزار URL Parameters در سال 2009

زمانی که ابزار URL Parameters در سال 2009 در نسخه قبلی کنسول جستجو، یعنی Webmaster Tools راه اندازی شد، اینترنت مکان بسیار وحشی تری نسبت به امروز بود.
SessionID پارامترها بسیار رایج بودند، CMS ها در سازماندهی پارامترها با مشکل مواجه بودند و مرورگرها اغلب لینک ها را خراب می کردند. با ابزار URL Parameters، صاحبان سایت کنترل دقیقی بر نحوه خزیدن گوگل در سایت خود داشتند و مشخص کردند که چگونه پارامترهای خاصی بر محتوای سایت خود تأثیر می گذارد.

در طول سال‌ها، گوگل در حدس زدن اینکه کدام پارامترها در یک سایت مفید هستند و کدام‌ها -به‌صراحت- بی‌فایده هستند، بسیار بهتر شد. در واقع، تنها حدود 1% از تنظیمات پارامتری که در حال حاضر در ابزار URL Parameters مشخص شده اند برای خزیدن مفید هستند. به دلیل کم ارزش بودن ابزار برای کاربران گوگل و سرچ کنسول، ما در عرض 1 ماه ابزار پارامترهای URL را منسوخ خواهیم کرد.

در آینده برای تعیین عملکرد پارامترهای URL در سایت خود نیازی به انجام هیچ کاری ندارید، خزنده های Google یاد می گیرند که چگونه با پارامترهای URL به طور خودکار برخورد کنند.

اگر به کنترل بیشتری نیاز دارید، می‌توانید از قوانین robots.txt استفاده کنید (به عنوان مثال، می‌توانید ترتیب پارامترها را در یک allow بخشنامه) یا استفاده کنید
hreflang برای مشخص کردن تنوع زبانی محتوا.

اگر سوال یا نظری دارید، می توانید با ما تماس بگیرید
توییتر.

مطالب پیشنهادی  Boosteroid در ایالات متحده فرود می آید و Xbox حتی بیشتر گسترش می یابد

ارسال شده توسط گری، تیم جستجو

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور