UPS مرکز داده هوشمند آماده شبکه می تواند به انتقال انرژی بدون کربن کمک کند

شتاب پاکسازی انرژی که به مراکز داده نیرو می بخشد و هزینه های باتری کاهش می یابد ، فرصتی را برای نوع جدیدی از فناوری مرکز داده ایجاد کرده است: UPS آماده شبکه هوشمند.

ایده این است که از مراکز داده انرژی که قبلاً برای پشتیبان گیری ذخیره شده اند برای ایجاد تعادل در شبکه های برق استفاده شود ، جایی که منابع تجدیدپذیر متناوب انرژی نوسانات بار را افزایش می دهند. به گفته شرکت تحقیقات بازار Omdia ، هنوز راه زیادی تا “شبکه های الکتریکی” به اندازه کافی “هوشمند” برای کار وجود دارد ، اما همگرایی عوامل باعث شده است که این فرصت مناسب برای پیشرفت باشد.

Moises Levy ، تحلیلگر اصلی Omdia’s Cloud and Data Center Practice ، می گوید: شبکه های برقی امروزه “توانایی محدودی در ذخیره انرژی دارند ، بنابراین برق باید دائماً برای برآوردن تقاضا تولید شود.” “شبکه هوشمند این قابلیت را دارد که امکان سنجش تعاملی دو طرفه و ارتباط بین ابزار و کاربران را فراهم کند. این یک فرصت مهم برای منابع انرژی توزیع شده برای مشارکت در شبکه برق ، از جمله UPS و سیستم های ذخیره انرژی است. “

اصول اولیه UPS مرکز داده آماده شبکه هوشمند را در اینجا بیاموزید

بزرگترین منبع اصطکاک در پذیرش UPS مرکز داده آماده شبکه هوشمند ، فناوری باتری بوده است. لوی گفت: باتری ها باید قابل اعتماد ، مقرون به صرفه ، نصب آسان و سازگار با محیط زیست باشند. اما نوآوری در سال های اخیر توسط صنعت خودروهای الکتریکی باعث کاهش هزینه های باتری شده است و ذخیره سازی انرژی در محل شبکه را در دسترس اپراتورهای مرکز داده است.

یکی دیگر از منابع اصلی اصطکاک عدم رشد بازارهای انرژی جهان در رابطه با شبکه های هوشمند و تجدیدپذیرها است. مقررات جدید و مکانیزم های جدید بازار باید برای دسترسی بیشتر به انرژی های تجدیدپذیر و مشارکت در پاسخگویی به تقاضا توسط مراکز داده متصل به شبکه ، اجرا شود.

خود شبکه ها باید با حسگرها ، قابلیت های تجزیه و تحلیل داده ها و کنترل های جدید ارتقاء یابند تا رویکردی دقیق تر و پویاتر در مدیریت بار ایجاد شود.

موج شور و شوق دولت و شرکت ها در مورد پایداری که در حال حاضر در حال افزایش است ممکن است اشتهای بیشتری نسبت به قبل برای ایجاد تغییرات لازم ایجاد کند.