به‌روزرسانی‌های پشتیبانی Google از اوکراین

در آغاز جنگ، ما متعهد شدیم از مردم اوکراین حمایت کنیم – از جمله میلیون‌ها نفر که ریشه‌کن شده‌اند و کسانی که هنوز با حملات مرگبار و واقعیت‌های زندگی در یک منطقه جنگی روبرو هستند. از آن زمان ما محصولات جدیدی را برای کمک به رفع نیازهای خاص، محافظت های جدید در برابر حملات سایبری و تلاش های جدید برای ارائه اطلاعات با کیفیت بالا و قابل اعتماد و مبارزه با اطلاعات نادرست راه اندازی کرده ایم. ما همچنین به اوکراینی‌هایی که آسیب دیده‌اند کمک کرده‌ایم، از جمله پشتیبانی ضروری برای همکاران Google و خانواده‌های آنها در منطقه.

ما اولین تعهدات خود را در مارس 2022 به اشتراک گذاشتیم و به روز رسانی دیگری را در دسامبر 2022 ارائه کردیم. همانطور که به حمایت از اوکراین ادامه می دهیم، آخرین به روز رسانی های خود را در اینجا به اشتراک خواهیم گذاشت.

فوریه 2023

  • جنگ نقش حیاتی امنیت سایبری در جنگ را برجسته کرده است. در «مه جنگ»، گزارشی که توسط گروه تحلیل تهدیدات گوگل (TAG) با بینش‌های بیشتر از تیم‌های Mandiant و Trust & Safety منتشر شده است، به اشتراک گذاشتیم که حملات تحت حمایت دولت روسیه که کاربران را در اوکراین هدف قرار می‌دهند، 250 درصد افزایش یافته است. در سال، در حالی که کاربران کشورهای ناتو را هدف قرار داده اند 300 درصد افزایش یافته است. در همین حال، حملات سایبری مخرب در اوکراین در چهار ماه اول سال 2022 بیشتر از هشت سال گذشته مشاهده شد. علاوه بر این، این گزارش جزئیات کار Google برای مداخله در این فعالیت‌ها، از جمله اختلال در بیش از 1950 نمونه از فعالیت‌های عملیات اطلاعاتی روسیه در پلتفرم‌های ما در سال گذشته را شرح می‌دهد. درباره تلاش ها، بینش ها و آنچه در آینده انتظار داریم بیشتر بخوانید.
  • در کنفرانس امنیتی مونیخ (MSC)، ما در مورد یک سال عملیات سایبری و اطلاعاتی در اوکراین و فراتر از آن فکر کردیم و دیدگاه خود را در مورد اینکه چگونه نوآوری های تحول آفرین فعال شده توسط هوش مصنوعی می تواند تلاش های بیشتری برای ارتقای امنیت دیجیتال انجام دهد را به اشتراک گذاشتیم. اطلاعات بیشتری از کنت واکر، رئیس امور جهانی ما، در این پست وبلاگ در مورد نیاز حیاتی به یک دستور کار دیجیتال فعال با دولت ها، جامعه مدنی و بخش خصوصی بخوانید.
  • تهدید ناشی از عملیات هماهنگ اطلاعات نادرست همچنان پابرجاست و ما به دنبال مقابله با آن هستیم. ما در تعدادی از تلاش ها برای مقابله با گسترش و آسیب های ناشی از اطلاعات نادرست و نادرست سرمایه گذاری کرده ایم. به عنوان مثال، ما کمپین «پیش‌بانکینگ» جیگساو را در لهستان، چک و اسلواکی به صورت آزمایشی اجرا کردیم تا پیشگیرانه با روایت‌هایی که پناهجویان اوکراینی را قربانی می‌کنند مبارزه کنیم. این ابتکار به قدری مؤثر بود که ما در MSC اعلام کردیم که امسال آن را با همکاری مون شات و کارشناسان محلی به آلمان گسترش خواهیم داد. علاوه بر این، کارشناسان مرکز مهندسی ایمنی گوگل در دوبلین – مرکز منطقه‌ای متخصصان و مهندسان مسئولیت محتوا در گوگل – مجموعه‌ای از میزگردهای آنلاین مبارزه با اطلاعات غلط را با دولت‌های محلی، سازمان‌های غیردولتی و سازمان‌های حقیقت‌سنجی در سراسر اروپای مرکزی و شرقی برگزار کردند. . در چندین جلسه میزگرد و اجلاس سران در منطقه، رویکرد Google و YouTube را در مورد اطلاعات نادرست و نادرست به اشتراک گذاشتیم و بینش‌های بی‌درنگ را از بیش از 100 کارشناس و سازمان محلی آموختیم.
  • در همان زمان، طی سال گذشته، تیم‌های YouTube بیش از 9000 کانال و 85000 ویدیوی مربوط به جنگ را به دلیل نقض دستورالعمل‌های انجمن ما حذف کرده‌اند. علاوه بر این، در اوایل جنگ، کانال‌های YouTube مرتبط با کانال‌های خبری دولتی روسیه را در سطح جهان مسدود کردیم که در نتیجه بیش از 800 کانال و 4 میلیون ویدیو مسدود شد. اخبار فوری و قفسه های اخبار برتر ما در صفحه اصلی YouTube بیش از 170 میلیون بازدید در اوکراین داشته است و به مردم کمک می کند در ارتباط و مطلع بمانند. و به‌عنوان بزرگ‌ترین پلت‌فرم اشتراک‌گذاری ویدیو در روسیه، مردم همچنان برای اخبار و اطلاعات بدون سانسور به YouTube متکی هستند.
  • جنگ به طور قابل توجهی بر اقتصاد اوکراین تأثیر گذاشته است. ما در حال تلاش برای کمک به اوکراینی ها برای حفظ معیشت خود هستیم. صندوق پشتیبانی Google برای استارت‌آپ‌های اوکراین به کارآفرینانی که در سرتاسر اوکراین کار می‌کنند در شرایط فوق‌العاده کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که کسب‌وکارشان نقدینگی را حفظ می‌کنند، به عملیات خود ادامه می‌دهند و انگیزه سرمایه‌گذاری بیشتر را فراهم می‌کنند. از زمان راه‌اندازی این صندوق، بسیاری از استارت‌آپ‌هایی که ما حمایت کردیم، توانسته‌اند به بازارهای جدید گسترش یابند، بودجه‌های بعدی را جذب کرده و به عنوان اختراعات برتر جهان مانند Esper Bionics شناخته شده‌اند. بیش از 60 نماینده از استارت‌آپ‌های اوکراینی از پردیس Google for Startups در ورشو، لهستان به کار خود ادامه می‌دهند و ما مشتاقانه منتظر هستیم تا با بسیاری از بنیان‌گذاران در اجلاس Google for Startups اوکراین در ورشو در 30 مارس گرد هم بیاییم و به آنها کمک کنیم. برای ایجاد ارتباطات حیاتی با سرمایه گذاران بین المللی.
  • جنگ میلیون ها نفر را آواره کرده است و ما سهم خود را برای کمک انجام می دهیم. در دفتر ما در ورشو، یکی از سازمان‌های غیرانتفاعی که از آن حمایت می‌کنیم «بنیاد انتخاب ما، که خانه اوکراینی را اداره می‌کند» از یک طبقه در ساختمان ما به کار خود ادامه می‌دهد. حدود 60 نماینده سازمان از این فضا به عنوان یک دفتر معمولی استفاده می کنند که در آن تیم همه نوع کمک را برای پناهندگان اوکراینی که وارد لهستان می شوند، از جمله یافتن مکانی برای اقامت، کمک به ثبت نام بچه ها در مدرسه، جستجوی شغل و ثبت نام برای زبان سازماندهی می کند. دوره های آموزشی.
  • Google.org و Googlers 45 میلیون دلار بودجه برای کمک های بشردوستانه و همچنین حمایت طولانی مدت پناهندگان و تلاش های بازیابی فراهم کرده اند. به عنوان بخشی از این، ما اخیراً 1 میلیون دلار به Vostok، سازمانی در اوکراین که به پاسخگویی به نیازهای فوری از جمله تامین مواد غذایی و محصولات بهداشتی و کمک به تخلیه افراد بی حرکت کمک می کند، اهدا کردیم. بعلاوه، ما 7 میلیون دلار در تبلیغات جستجوی اهدایی برای به‌روزرسانی‌های کمک‌های بشردوستانه و مقابله با اطلاعات نادرست ارائه کرده‌ایم. ما همچنین کمک هزینه‌های Google.org را به چهار سازمان ارائه کرده‌ایم که در حال حاضر پشتیبانی حیاتی را در منطقه ارائه می‌کنند: کمیته نجات بین‌المللی، فناوری برای نجات، NeedsList و بنیاد اروپای شرقی. برای مثال، تیمی از همراهان Google.org با کمیته نجات بین‌المللی همکاری کردند تا پلتفرم متحد برای اوکراین را با همکاری Googler ایجاد کنند، که در حال حاضر به 5 میلیون نفر رسیده است، و همچنین به نزدیک به 300000 پناهنده برای دسترسی به اطلاعات برای عبور از مرز کمک کردند. و تطبیق 15000 پناهنده با اسکان موقت.
  • در نهایت، همه 50000 کروم بوک اهدایی ما برای مدارس در سرتاسر اوکراین تحویل داده شده است و تخمین زده می شود که 1.5 میلیون دانش آموز از این دستگاه ها برای تداوم آموزش (چه به صورت آنلاین و چه آفلاین) استفاده می کنند. ما همچنین دسترسی رایگان به ویژگی‌های برتر Google Workspace for Education را برای ۲۵۰ دانشگاه و کالج تا پایان آگوست ۲۰۲۳ تمدید کرده‌ایم. و مفتخریم که ۱۱۵۰۰۰ معلم مجموعه‌ای از آموزش‌ها را در Google Workspace به پایان رسانده‌اند و ما را به نزدیکی نزدیک کرده‌اند. به هدف 200000 تا می 2023.
مطالب پیشنهادی  پنج فیلتر ترسناک برای امتحان این هالووین
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور