باز کردن فرصت مبتنی بر هوش مصنوعی در بریتانیا

هوش مصنوعی عمیق ترین فناوری است که بشریت امروز روی آن کار می کند. این بخش مهمی از حل چالش های بزرگ اجتماعی و کمک به بهتر کردن زندگی روزمره ما، از مقابله با تغییرات آب و هوا گرفته تا توسعه داروهای جدید است. و برخی از بذرهای اولیه این فناوری دقیقاً در اینجا در بریتانیا کاشته شده اند، از کار ریاضیدان بریتانیایی آلن تورینگ در دهه 50 تا کار Google DeepMind در مورد تاشوی پروتئین امروزی. اکوسیستم استارتاپی ما، مؤسسات دانشگاهی و میلیون‌ها کسب‌وکار دیجیتالی نشان می‌دهند که بریتانیا چقدر مجهز است تا پتانسیل اقتصادی هوش مصنوعی را باز کند.

با گزارش تأثیر اقتصادی Google برای سال 2023، ما به دنبال درک تأثیر بالقوه هوش مصنوعی بر اقتصاد بریتانیا هستیم. این گزارش که توسط Public First گردآوری شده است، نشان می‌دهد که چگونه ابزارهای Google – مانند جستجو، نقشه‌ها، فضای کاری، ابر، پلی و اندروید – ارزش اقتصادی تخمینی ۱۱۸ میلیارد پوندی را در سال جاری در بریتانیا ایجاد می‌کنند. همچنین نشان می‌دهد که چگونه، تحت شرایط مناسب، نوآوری مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند تا سال 2030 بیش از 400 میلیارد پوند ارزش اقتصادی برای اقتصاد بریتانیا ایجاد کند.

در اینجا مروری بر برخی از یافته های کلیدی این گزارش است:

افزایش بهره وری

نوآوری جدید هوش مصنوعی قرار است دستاوردهای بهره وری قابل توجهی را برای بریتانیا باز کند. در مجموع، Public First تخمین می زند که هوش مصنوعی مولد می تواند بیش از 100 ساعت در سال باعث صرفه جویی در میانگین کارگران در بریتانیا شود، که این بزرگترین پیشرفت در بهره وری کارگران از زمان ورود جستجوی گوگل خواهد بود.

مطالب پیشنهادی  Google PhD Fellowship، پشتیبانی تحقیقاتی در آمریکای لاتین

به طور گسترده تر، هوش مصنوعی می تواند بیش از 700000 ساعت در سال در کارهای اداری برای پزشکان عمومی و معلمان صرفه جویی کند. حجم کار سنگین و ساعات کاری بیش از حد مهم ترین عواملی است که افراد را به سمت ترک نیروی کار بهداشت یا آموزش سوق می دهد و مشکلات کمبود کارکنان را تشدید می کند. استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند به جبران برخی از فشارهای فزاینده هزینه در زمینه‌هایی مانند بهداشت و آموزش کمک کند و بیش از ۸ میلیارد پوند از منابع بخش عمومی را برای سایر مصارف آزاد کند.

دسترسی بیشتر به مشاغل

هوش مصنوعی همچنین این پتانسیل را دارد که فن‌آوری‌های کمکی جدیدی را که می‌تواند به بیش از 1 میلیون معلول در محل کار کمک کند و سالانه بیش از 30 میلیارد پوند اقتصاد را تقویت کند. بر اساس آمار دفتر آمار ملی (ONS)، حدود یک پنجم از جمعیت در سن کار بریتانیا در حال حاضر دارای معلولیت هستند و افراد دارای معلولیت حدود یک سوم کمتر در کار و فعالیت اقتصادی هستند.

فناوری‌هایی مانند زیرنویس‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی، می‌توانند به افراد دارای معلولیت کمک کنند تا استقلال خود را بازیابند، با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کنند و به آن‌ها این امکان را بدهند که به کار خود بازگردند و فرصت‌های رشد اقتصادی را برای بریتانیا باز کنند.

باز کردن قفل دسترسی به مهارت ها

هوش مصنوعی می‌تواند به تجهیز همه افراد به مهارت‌های دیجیتالی مورد نیاز برای استفاده حداکثری از اقتصاد دیجیتال کمک کند. استفاده از آموزگاران هوش مصنوعی و دستیاران کدنویسی می‌تواند ارتقای مهارت‌های دیجیتالی خود را برای همه آسان‌تر کند و بهره‌وری بریتانیا را سالانه بیش از 4.8 میلیارد پوند افزایش دهد. حدود 35 درصد از مشاغل امروزی می گویند که یافتن کارکنانی با مهارت های دیجیتال خوب برایشان مشکل است، در حالی که 39 درصد از کسانی که بیکار هستند می گویند فقدان مهارت های دیجیتالی مانعی برای یافتن کار آنها است.

مطالب پیشنهادی  مسیر جنی برای تبدیل شدن به مدیر مهندسی مشتری

به همین دلیل است که از سال 2015، گوگل از بیش از 500 مکان در بریتانیا بازدید کرده است و اکنون بیش از 1 میلیون نفر را در مهارت های دیجیتال آموزش داده است تا به آنها کمک کند تا کسب و کار و حرفه خود را توسعه دهند.

اینها تنها سه نمونه از این هستند که چگونه هوش مصنوعی نقش مهمی در بهره‌وری توربوشارژ بریتانیا ایفا می‌کند و این کشور را با تقویت اقتصادی مهمی که می‌تواند هر گوشه از کشور را به سمت بهتر شدن تغییر دهد، ایفا می‌کند. این حیاتی است که بخش‌های دولتی، خصوصی و سوم با یکدیگر همکاری کنند تا این پتانسیل را باز کنند.

صندوق نوآوری اجتماعی جدید برای هدایت نوآوری بریتانیا

صندوق نوآوری اجتماعی Google.org در زمینه هوش مصنوعی همچنین یک میلیون پوند بودجه به کارآفرینان اجتماعی مستقر در بریتانیا اختصاص خواهد داد که پروژه‌هایی را پیش می‌برند که از هوش مصنوعی برای کمک به جوامع خود استفاده می‌کنند. کارآفرینان اجتماعی منتخب کمک‌های نقدی، راهنمایی، و همچنین پشتیبانی شتاب‌دهنده را از تیم شتابدهنده استارت‌آپ‌های Google دریافت خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که ایده‌های نوآورانه آنها فرصت ایجاد تغییرات معنی‌دار داده می‌شود. کارآفرینان اجتماعی هم اکنون می توانند علاقه خود را در وب سایت Social Tides ثبت کنند!

تعهد مستمر ما به بریتانیا

این کشور فرصتی عظیم برای ادامه سنت غنی خود در رهبری فناوری دارد. این مرکز نوآوری است که بیش از 20 سال است که گوگل مفتخر است آن را خانه بنامد. دولت جاه طلبی خود را برای بریتانیا تعیین کرده است که در هوش مصنوعی، علم و فناوری یک رهبر جهانی باشد و اطمینان حاصل کند که همه از مهارت های دیجیتالی برخوردار هستند تا رشد و فرصت های مبتنی بر فناوری را به هر بخش از کشور بیاورند. گوگل در این چشم انداز شریک است – با هوش مصنوعی نوآوری می کند تا به همه افراد در بریتانیا کمک کند تا از طریق فناوری پایدار، مسئولانه و تأثیرگذار به جاه طلبی های بزرگ و کوچک خود دست یابند.

مطالب پیشنهادی  باز کردن مقدار کامل حالت رضایت

گزارش کامل تأثیر اقتصادی بریتانیا را Google در اینجا بخوانید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور