گنجینه های جاده های ابریشم باستانی یونسکو

جاده های ابریشم برای هزاران سال جوامع مختلف را در سراسر آسیا، اروپا و آفریقا به هم مرتبط کرده است. آنها نه تنها مردم را از طریق تجارت متحد کردند، بلکه به گسترش ایده‌ها، اختراعات، دانش و سنت‌های هنری کمک کردند – و نقاط دوردست جهان را کمی به هم نزدیک‌تر کردند. ما خوشبختیم که بسیاری از گنجینه های این تبادل فرهنگی برای همگان حفظ شده است.

امروز، دفتر منطقه‌ای یونسکو آلماتی از همه دعوت می‌کند تا در یک سفر مجازی در سراسر آسیای مرکزی از طریق گنجینه‌های فرهنگی جاده‌های ابریشم در Google Arts & Culture به ما بپیوندند. ما هیجان زده هستیم که این را در قالب یک تجربه جدید “گالری جیبی” به اشتراک بگذاریم که به هر کسی کمک می کند تا گنجینه های گردآوری شده از موزه های ملی منطقه را به طور همه جانبه کشف کند.

با اسطوره های عشایری که از طریق انواع سفال ها و مجسمه های حیوانات و انسان ها روایت می شود آشنا شوید. این آثار نشان دهنده تنوع بسیار زیاد تمدن هایی است که از طریق این شبکه تجاری تاریخی با یکدیگر در تماس بوده اند.

از مجسمه‌های گلی گرفته تا مجسمه‌های برنزی، لعاب‌های آبی لاجوردی و فرش‌های دست‌بافت، نقاط برجسته از سراسر آسیای مرکزی از ایران، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان را کشف کنید – یا مجموعه کاملی از اشیاء سه‌بعدی با وضوح بالا را کاوش کنید.

Source link