صندوق پشتیبانی گوگل برای استارت‌آپ‌های اوکراین: یک سال بعد

این 58 استارت آپ نه تنها از چالش های جنگ جان سالم به در می برند، بلکه به رشدی باورنکردنی نیز دست یافته اند. در سال گذشته، دریافت‌کنندگان صندوق حمایت اوکراین 10.2 میلیون دلار بودجه جمع‌آوری کرده‌اند، درآمد را به طور متوسط ​​106 درصد افزایش داده‌اند، بیش از 800 کارگر فناوری را استخدام کرده‌اند. بیشتر این شرکت ها به کشورها و بازارهای جدید گسترش یافتند. بسیاری مانند Skyworker.ai و Mindly از هوش مصنوعی برای ایجاد فرصت های اقتصادی استفاده می کنند و کارهای بیشتری را با کمتر انجام می دهند. و چندین مورد توسط کارشناسان جهانی شناخته شده اند، مانند Zeely، که بنیانگذاران آن همه در فهرست 30 زیر 30 سال فوربس اروپا قرار گرفتند.

این رویداد همچنین قدرت جامعه را به نمایش گذاشت. برای بسیاری از بنیانگذاران این اولین باری بود که فرصت ملاقات رودررو با یکدیگر را داشتند و می‌توانستند انرژی خلاقانه را در هر گوشه از پردیس Google for Startups در ورشو احساس کنند.

الکساندر بونداریف، مدیر عامل پلتفرم سلامت روان پلسو درمانی، گفت: «تنوع ایده‌ها، افکار و پیشینه‌ها، که با حمایت Google چند برابر شده‌اند، صادقانه به من الهام‌بخش شده است که از روزهای اولیه راه‌اندازی‌مان تجربه نکرده‌ام». «فرصت مبادله مشاوره‌های ارزشمند، ارائه بازخورد و شروع فوری پروژه‌های جدید با افراد تحت هدایت، پس از یک سال کار از راه دور، نفس تازه‌ای به همراه داشت.»

اما تاب آوری به تنهایی کافی نیست. بیش از 90 درصد استارت‌آپ‌های اوکراینی می‌گویند که برای ادامه فعالیت‌ها و گسترش به حمایت مالی نیاز دارند و بیش از موفقیت استارت‌آپ در خطر است. دیمیتری پودولیف، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران پلتفرم سلامت روان Mindly که از زمان آغاز جنگ از ده‌ها هزار اوکراینی حمایت کرده است، گفت: «لطفاً به حمایت از استارت‌آپ‌های اوکراینی ادامه دهید». “زیرا وقتی از اوکراین حمایت می کنید، از دموکراسی و جهان آزاد حمایت می کنید.”

درباره نحوه حمایت از دریافت کنندگان صندوق حمایت اوکراین و تماشای نشست کامل صندوق حمایت اوکراین بیشتر بدانید در صورت تقاضا در اینجا

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور