گوگل و شرکا مدل های سه بعدی از مکان های دیدنی اوکراین را ایجاد می کنند

این تیم مدل‌های اوکراینی Skeiron را به 10 مگابایت یا کمتر رساند. اما، در انجام یک بازرسی نهایی، ایگور می گوید که برخی از مقادیر اعوجاج ممکن است یک لمس “خوشبینانه” باشد. در تعداد کمی از موارد، بافت ها کمی بیش از حد تار بودند، و در برخی دیگر، جزئیات ظریف – مانند نازک، طلاکاری شده بودند. صلیب که از بالای برج ناقوس کلیسای جامع Dormition سرچشمه می‌گیرد بیش از حد تحریف شده بود. بنابراین ایگور مدتی را صرف اصلاح دستی مدل‌ها، مقایسه نسخه‌های اصلی با نسخه‌های ساده‌شده‌شان در کنار هم و انجام تنظیمات کرد.

او می‌گوید: «متریک اعوجاج ممکن است توجه زیادی به این جزئیات کوچک نداشته باشد، اما آنها در چشم انسان برجسته هستند.» «بنابراین من وارد می‌شوم و سپس میزان ساده‌سازی آن را محدود می‌کردم».

برای ایگور، که در کیف بزرگ شد، این یک پروژه بسیار شخصی بود. او می‌گوید: «دیدن همه این بناهای تاریخی خاطرات گرم زیادی را از دوران حضورم در آنجا زنده کرد.» “کلیسای سنت نیکلاس، که همچنین محل ارگ ملی و سالن موسیقی مجلسی اوکراین است، در واقع جایی است که من همسر آینده ام را در یکی از اولین قرار ملاقات هایمان بردم.”

هنگامی که این پروژه به صورت زنده پخش شد، ایگور آن را به والدینش نشان داد که در سال 2022 اوکراین را ترک کردند و اکنون در فرانسه زندگی می کنند. او می گوید: «آنها بسیار تحت تأثیر قرار گرفتند.

ایگور وقتی روی اصلاح مدل‌ها کار می‌کرد، مجذوب یک نقطه عطف خاص شد. او می گوید: «دروازه طلایی کیف دروازه اصلی بود که کیف را در قرن یازدهم مستحکم کرد، اما در قرون وسطی از هم جدا شد». “دروازه طلایی جدید، که بخشی از مجموعه هنر و فرهنگ گوگل است، بازسازی‌ای است که اخیرا انجام شده است. چه می‌شد اگر در آن مقطع زمانی چنین فناوری‌ای داشتیم – احتمالاً می‌توانستید دروازه را به شکل اصلی خود بازگردانید و تاریخ را حفظ کنید. â €