دو نکته اصلی در مورد کانتینر سازی که باید قلب آنها را بدانید

“+++++++++++++++” ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++> ” > عکس پروفایل نویسنده

kwidyadariKarisa Widyadari

یک فلسفه شناس و یک داستان نویس مشتاق. آه ، و یک مهندس فناوری اطلاعات تمام وقت نیز.

ظرف سازی چیست و به هر حال در مورد آن چه چیز عالی است؟ شما ممکن است هر روز در محل کار خود با برنامه های مبتنی بر کانتینر کار کنید ، اما زمانی می رسد که یک کارآموز یا یک عضو تازه کار فارغ التحصیل تازه وارد (یا شاید یک همکار غیر IT) در تیم شما این س questionsالات را از شما می پرسد و شما خود را متوقف می کنید تفکر آهنگ: “از کجا باید شروع کنم؟”.

این مقاله دو نکته کلیدی در مورد کانتینر سازی را ارائه می دهد که شما باید از قبل بدانید:

 • جداسازی فرآیند
 • < li> سازگاری

  و اینکه چگونه می توان مزایای دیگری را از این نکات به دست آورد.

  با داستان پیش زمینه شروع کنید

  هر داستان عالی با معرفی یک درگیری اصلی شروع می شود. اول ، شما باید با آنچه در یک فعالیت استقرار سنتی اتفاق می افتد شروع کنید. برنامه های نرم افزاری معمولاً به سایر کتابخانه ها ، پرونده های پیکربندی یا سرویس ها به محیط زمان اجرا وابستگی دارند.

  در یک تنظیم سنتی ، این وابستگی های برنامه به عنوان بخشی از میزبان نصب می شوند. نکته منفی این تنظیمات این است که وابستگی های برنامه مستقر شده بسیار با سیستم عامل میزبان (OS) در ارتباط هستند. به عنوان مثال ، تغییراتی در سیستم عامل میزبان مانند بروزرسانی ها و وصله ها ممکن است برنامه مستقر شده را خراب کند.

  چنین شرایطی معمولاً با اجرای یک سری آزمایشات برای اطمینان از عدم بروزرسانی و بروزرسانی سیستم عامل بر پایداری برنامه ، برطرف می شود. علاوه بر این ، هنگامی که این فرآیند اتفاق می افتد ، برنامه به کار رفته در تنظیم سنتی هنگام به روزرسانی وابستگی ها متوقف می شود. این امر باعث خرابی برنامه می شود.

  علاوه بر این ، این فعالیت ها فعالیت های عملیاتی مکرر به عنوان بخشی از حفظ سیستم عامل میزبان هستند. ماهیت دست و پاگیر چنین فعالیتهای عملیاتی سنتی به معنای هزینه زیاد زمان و ظرفیت مهندسان است زیرا مهندسان نمی توانند به راحتی پایداری محیط برنامه های مستقر را به طور سنتی پیش بینی کنند.

  Enter Containerisation: Isolation of Process strong>

  اولین مفهوم اصلی کانتینری سازی که باید به خاطر بسپارید ، انزوای فرآیند است. فناوری Containerisation نحوه بسته بندی و استقرار برنامه ای را که مسائل فوق الذکر را برطرف می کند ، دوباره طراحی کرد. در مفهوم ظرف سازی ، تمام وابستگی های یک برنامه همراه با برنامه (در یک ظرف) بسته بندی می شود. از این رو ، برنامه و وابستگی های آن از سیستم عامل میزبان جدا می شود. این مفهوم مزایای زیر را فراهم می کند:

  1. یک فعالیت سریعتر استقرار

  همانطور که قبلاً ذکر شد ، استقرار سنتی نیاز به کار سنگین نصب وابستگی ها روی میزبان دارد. جداسازی تمام وابستگی ها در یک ظرف باعث می شود مهندسان از کار نصب وابستگی ها در میزبان آزاد شوند. برای یک برنامه مبتنی بر کانتینر ، تمام وابستگی های برنامه به عنوان کد در پرونده های yaml از قبل تعریف شده و همراه با برنامه مستقر می شوند. (همچنین مباحث زیر را بخوانید: استقرار ، نقشه های پیکربندی / رازها و حجم ها)

  علاوه بر این ، استقرار سنتی نیز ممکن است نیاز به راه اندازی مجدد سیستم عامل کامل داشته باشد ، حتی برای یک به روزرسانی ساده. این یک نقطه ضعف است ، زیرا به معنی توقف خدمات در سیستم عامل میزبان است. با استفاده از کانتینر سازی ، ایجاد جدید یک کانتینر (برنامه) نیازی به توقف سرویس های دیگر در سیستم عامل میزبان ندارد. (همچنین عناوین زیر را بخوانید: بهترین روش ها برای ایجاد پرونده های متفرقه: ایجاد ظروف (زودگذر) ، برنامه دوازده عاملی: فرایندها)

  2. فعالیت قابل پیش بینی بیشتر برای استقرار (و کنترل بیشتر استقرار)

  یکی دیگر از مزایایی که هنگام صحبت در مورد کانتینر سازی بندرت درباره آن صحبت می شود این است که فعالیت استقرار قابل پیش بینی تری را فراهم می کند . مزیت فوق الذکر از داشتن یک برنامه مبتنی بر کانتینر به این معنی است که مهندسان از طبیعت دست و پاگیر یک فعالیت استقرار سنتی رها می شوند. این فعالیت به طور معمول غیرقابل پیش بینی بودن را ایجاد می کند که وقت زیادی از مهندسان را می گیرد. با استفاده از کانتینر سازی ، مهندسان می توانند بیشتر روی کارهای مهم تمرکز کنند و می توانند فعالیت استقرار خود را بهتر برنامه ریزی کنند. از آنجا که کانتینر سازی نیاز به تعریف وضعیت مطلوب محیط استقرار به عنوان کد (پرونده های yaml) دارد ، مهندسین را قادر می سازد تا اشکال زدایی کنند. علاوه بر این ، همچنین مهندسین را قادر می سازد تا تغییرات پرونده های منبع را ضبط و ردیابی کنند (کنترل نسخه). بنابراین ، کانتینر سازی همچنین به افزایش بهره وری مهندسان فناوری اطلاعات کمک می کند.

  سازگاری

  یک جمله وجود دارد که می گوید ثبات رمز موفقیت است ، این هنگام صحبت در مورد کانتینر سازی نیز صدق می کند. مفهوم اصلی جداسازی فرآیندها ، نکته مهم دیگری را برای کانتینر سازی فراهم می کند: ماهیت سازگار استقرار برنامه مبتنی بر کانتینر. ماهیت سازگار استقرار برنامه مبتنی بر کانتینر:

  1 را فعال می کند. استقرارهای متعدد محیط

  از آنجا که برنامه با تمام وابستگی های خود بسته بندی شده است ، یک استقرار مداوم را تضمین می کند ، مهم نیست که در کجا محیط قرار دارد (و مهم نیست که میزبان چه عملکردی دارد) سیستم است!). این بدان معناست که مهندسان می توانند بهره وری بالاتری داشته باشند ، زیرا وقت کمتری را برای رفع اشکال و تشخیص تفاوت در محیط های مختلف صرف می کنند. مهندسان همچنین می توانند در محیط های Dev و Test فرضیاتی را بیان کنند که می توان در محیط تولید نیز همین وضعیت را انتظار داشت.

  2. قابلیت استفاده مجدد

  کانتینر سازی همچنین امکان ایجاد الگوهایی را برای استقرار و پرونده های منبع شما فراهم می کند. این بسیار سودمند است زیرا این بدان معناست که مهندسان می توانند از الگوها در استقرارهای مختلف استفاده مجدد کنند ، بنابراین ثبات استقرار را ایجاد می کنند.

  در نتیجه ، این مقاله دو نکته اصلی کانتینر سازی را توصیف می کند که باید بدانید توسط قلب: انزوا از روند و ثبات. این دو نکته اساسی به خاطر سپردن مفید است ، به ویژه هنگامی که لازم است آن را برای غیر روحانی توصیف کنید.

  این بدان دلیل است که بسیاری از مزایای کانتینر سازی را می توان از این دو نکته اصلی بدست آورد. این مقاله همچنین سعی دارد تا مزایای کانتینر سازی را که نه تنها به معنای مزیت فنی است ، بلکه به کار مهندسین کارآمد و کارآمد نیز اشاره کند.

  سرانجام ، امیدوارم که این مقاله بتواند به شما کمک کند دفعه بعدی که کسی س asksال کند “ظرف سازی چیست و چه چیز فوق العاده ای در مورد آن وجود دارد؟” ، توضیح دهید. پاراگراف “> منابع

  1. Red Hat Openshift I: Containers & Kubernetes آموزش

  2. کانتینرهای موجود در Google