چه کاری انجام می دهند و چگونه می توان آنها را فعال کرد

نمادهای مضمون در پیکسل Google با Material You عملکرد کاملاً جدیدی به خود گرفته اند و رنگ هر برنامه را بسته به کاغذدیواری شما تغییر می دهد. این راهنما شما را در روشن کردن نمادهای پیکسل و سامسونگ راهنمایی می کند.

با جهش اخیر به اندروید 13، لیست عظیمی از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی از نمادهای موضوعی پیکسل را اضافه کرده اند. قبل از آن موج پشتیبانی، تنها برنامه‌های Google می‌توانستند بسته به پس‌زمینه شما از رنگی به رنگ دیگر تغییر کنند، با ویژگی Material You دستگاه که پالت رنگ را دیکته می‌کند.

نحوه فعال کردن آیکون های موضوعی …

در پیکسل شما

فعال کردن آیکون‌های مضمون در Pixel به آسانی تغییر کاغذدیواری یا حتی تغییر به تم تیره است.

نحوه روشن کردن نمادهای مضمون در Pixel:

  1. روی صفحه اصلی خود ضربه بزنید و نگه دارید.
  2. هنگامی که یک منو ظاهر شد، روی “Wallpaper & style” ضربه بزنید.
  3. به پایین بروید و روی «نمادهای مضمون» ضربه بزنید.

پس از بازگشت به صفحه اصلی، تغییر واضحی در رنگ برخی از برنامه های خود مشاهده خواهید کرد. آنها باید تا حدی با رنگ کاغذ دیواری شما مطابقت داشته باشند. این به صفحه اصلی کمی یکنواخت می دهد و بسته به سبک شما کمی بهتر به نظر می رسد.

در دستگاه گلکسی شما

در حالی که برخی از مراحل کمی متفاوت است، فرآیند اصلی در گوشی های گلکسی سامسونگ بسیار یکسان است.

چگونه آیکون های مضمون را در گوشی Samsung Galaxy خود روشن کنیم:

  1. روی صفحه اصلی خود ضربه بزنید و نگه دارید.
  2. هنگامی که یک منو ظاهر شد، روی “Color Palette” کلیک کنید.
  3. «اعمال پالت به نمادهای برنامه» را تغییر دهید.
مطالب پیشنهادی  Pixel Watch فاقد ویژگی‌های کلیدی Fitbit است، مانند تمرینات خودکار

اندروید 12 چطور؟

در اندروید 12، آیکون های مضمون برای همه کاربران در دسترس بود. تنها مشکلی که در اینجا وجود داشت این بود که هیچ برنامه شخص ثالثی در صورت تمایل قادر به ترکیب این ویژگی نبود. نمادهای مضمون روی برنامه‌های ساخت Google و به تنهایی قفل شدند.

این برای دستگاه های سامسونگ با اندروید 12 نیز اعمال شد. راه‌انداز سامسونگ به برنامه‌هایی که می‌توانند به‌عنوان نماد موضوعی ارائه شوند، که فقط برای برنامه‌های سامسونگ استفاده می‌شود، تفویض می‌کند. با اندروید 13، درب برای برنامه های شخص ثالث باز می شود تا به راحتی این عملکرد را در خود جای دهند.

کدام برنامه ها از نمادهای موضوعی پشتیبانی می کنند؟

در این مرحله، همه برنامه‌ها از فعال کردن نمادهای مضمون پشتیبانی نمی‌کنند. این ویژگی هنوز جدیدتر است و توسعه دهنده تلاش می کند تا نماد جدیدی طراحی کند که بتواند رنگ ها را بسته به آنچه اندروید دیکته می کند تغییر دهد.

همانطور که گفته شد، اکثر – اگر نه همه – برنامه های ساخته شده توسط گوگل دارای نمادهای موضوعی هستند. سایر برنامه های بزرگ و محبوب با نام های بزرگی مانند Slack و Telegram در حال پشتیبانی هستند. علاوه بر این، برخی از برنامه‌های کوچک‌تر این ویژگی را برای کاربران در دسترس دارند، اگرچه بسیار بعید است که 100٪ موارد موجود در فروشگاه Play، مواد طراحی شده توسط شما را ببینند، حتی اگر این فرآیند از طرف آنها بسیار آسان باشد.

حتی با وجود این موضوع، می‌توانید با برنامه‌هایی که از نمادهای مضمون Material You پشتیبانی می‌کنند، یک صفحه اصلی زیبا بسازید. فعال کردن نمادهای مضمون آسان است و می تواند ابزاری عالی برای تغییر زیبایی شناسی شما باشد.

مطالب پیشنهادی  DuckDuckGo با DuckAssist وارد مسابقه هوش مصنوعی می شود

اطلاعات بیشتر در مورد اندروید 13:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور