TSMC برای کارخانه دیگری در ایالات متحده آماده می شود در حالی که تنش های چین به جوش می آید | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت تولید نیمه هادی تایوان در حال ایجاد زمینه برای دومین کارخانه ایالات متحده در کنار مجتمعی 12 میلیارد دلاری است که در حال ساخت است، توسعه بزرگی که در صورت ادامه، تلاش های آمریکا را برای آوردن تراشه سازی پیشرفته به خانه افزایش می دهد.

این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد که بزرگترین سازنده تراشه های قراردادی جهان ساخت و ساز ساختمانی را آغاز کرده است که در نهایت ممکن است دومین تاسیسات ساخت خود را در آریزونا قرار دهد و از منابعی که قبلاً برای پروژه فعلی مستقر شده بود استفاده کند. TSMC گفت، اما تصمیم نهایی در مورد ادامه کار با کارخانه جدید نگرفته است.

دولت بایدن در تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در تولید تراشه‌های ایالات متحده است که بخشی از تلاش‌ها برای مقابله با جاه‌طلبی‌های چین و مؤلفه‌های ایمن حیاتی برای امنیت ملی است. این تلاش پس از کمبودهای گسترده ای که در اواخر سال 2020 و 2021 آغاز شد، شتاب گرفت و نشان داد که تراشه ها در تولید همه چیز از خودرو گرفته تا گوشی های هوشمند نقش محوری دارند.

اما در زمانی که TSMC هزینه‌های سرمایه‌ای را کاهش می‌دهد، یک فاب دوم ایالات متحده هزینه‌ای بزرگ را نشان می‌دهد، زیرا رکود جهانی عمیق‌تر شده و به تقاضا برای لوازم الکترونیکی آسیب می‌زند. وال استریت ژورنال پیشتر گزارش داد که TSMC قرار است از سرمایه گذاری در یک کارخانه آمریکایی دیگر مشابه پروژه اول خود، ۱۲ میلیارد دلار، رونمایی کند.

مطالب پیشنهادی  با پرداخت 420 میلیون دلار به سراغ Acquire Texas Data Center Operator Data Foundry بروید

TSMC در بیانیه خود گفت: «با توجه به تقاضای قوی مشتری که در فناوری پیشرفته TSMC شاهد آن هستیم، اضافه کردن ظرفیت بیشتری را در آریزونا با فاب دوم بر اساس ملاحظات اقتصادی و کارایی عملیاتی در نظر خواهیم گرفت.» این ساختمان ما را قادر می‌سازد تا برای توسعه آینده انعطاف‌پذیر باقی بمانیم، اما تصمیم نهایی در مورد ساخت دوم نگرفته‌ایم.»


واشنگتن که مشوق های 50 میلیارد دلاری را برای پروژه های محلی در نظر گرفته است، از توسعه TSMC در آریزونا به عنوان یک پیروزی در تلاش برای بازگرداندن تراشه سازی پیشرفته به آمریکا استقبال کرده است. اما این شرکت تایوانی گفته است که ساخت نیمه هادی ها در ایالات متحده هزینه بسیار بیشتری دارد، اگرچه این هزینه بالاتر با حمایت دولت قابل مدیریت است.

TSMC، که سایت‌های تولید آن بیشتر در تایوان است، در طول یک سال گذشته شروع به تنوع بخشیدن به تقاضا در کشورهای عمده‌ای که به دنبال تقویت تولید نیمه‌رساناهای داخلی هستند، کرده است. این شرکت به رقبایی مانند شرکت سامسونگ الکترونیک می‌پیوندد که در حال تأسیس یک کارخانه 17 میلیارد دلاری در تگزاس است.

بلومبرگ نیوز گزارش داده است که TSMC در حال ساخت یک تاسیسات 7 میلیارد دلاری در ژاپن است و همچنین در حال مذاکره اولیه با دولت آلمان در مورد ایجاد احتمالی کارخانه در این کشور اروپایی است.

گسترش عمده برنامه‌های TSMC ایالات متحده، تلاش‌های کلی دولت بایدن را برای اطمینان از اینکه این کشور در رقابت نیمه‌رساناها از چین پیشی می‌گیرد، افزایش می‌دهد.

جدای از مشوق‌های محرک برای تولید تراشه‌های محلی، ایالات متحده محدودیت‌های زیادی را برای ارسال فناوری پیشرفته به چین اعمال کرده است، با هدف مهار جریان تراشه‌هایی که به بخش نظامی و فناوری پکن کمک می‌کنند.

مطالب پیشنهادی  آموزش تعهد آمازون، اپل و گوگل برای زنان در هند و اقیانوسیه | دانش مرکز داده

شی جین پینگ، ماه گذشته در یک سخنرانی مهم، متعهد شد که در نبرد با ایالات متحده برای برتری فناوری، خوداتکایی فناوری پیروز شود – که بسیاری آن را نشانه‌ای از افزایش سیاست و حمایت مالی پکن برای بخش‌هایی مانند هوش مصنوعی و تراشه‌ها می‌دانستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور