پشتیبانی مشعل AVIF | avif.io ✨

AVIF چیست؟

تصاویر یا توالی های تصویر فشرده شده با فرمت فایل تصویری AV1 در ظروف HEIF ذخیره می شوند و می توانند به عنوان فایل های تصویری استفاده شوند. HEIC و HEVC از فرمت کانتینری یکسانی استفاده می کنند اما از HEVC برای فشرده سازی استفاده می کنند. نسخه 1.0.0 از مشخصات AVIF در فوریه 2019 منتشر شد. طبق گفته نتفلیکس، AVIF در سال 2020 بازده فشرده سازی بهتری نسبت به JPEG، حفظ جزئیات بهتر، آرتیفکت های بلوک کمتر و خونریزی کمتر رنگ در اطراف لبه های سخت در ترکیب تصاویر طبیعی، متن نشان داد. ، و گرافیک

AVIF توسط بازیگران بزرگ در اقتصاد دیجیتال پشتیبانی می شود که توسعه آن را هدایت می کند. AV1 و AVIF هر دو فرمت‌های منبع باز هستند و فناوری AOMedia هزینه‌های اضافی را شامل نمی‌شود. همه جوامع منبع باز از این سود می برند، نه فقط بازیگران بزرگ. استفاده از AVIF نسبت به فرمت HEIF، که در حال حاضر فرمت ترجیحی اپل است، مزیت بزرگی دارد. به عنوان یک فرمت تصویر مدرن، AVIF کیفیت بالا و عملکردهای زیادی را در خود جای می دهد. امروزه AVIF اندازه تصویر را در مقایسه با فرمت JPEG تا 50 درصد کاهش می دهد.

علاوه بر این، AVIF کارآمدتر از WebP است که هنوز خود را تثبیت نکرده است. فشرده‌سازی AVIF زمان بارگذاری وب‌سایت‌ها را کاهش می‌دهد و در عین حال پهنای باند شبکه را کاهش می‌دهد و خدمات داده‌ای مانند ویدیوی درخواستی، ابری و فضای وب را کاهش می‌دهد. AVIF مزایای زیادی دارد که فراتر از استفاده آنلاین است. عکاسان، چاپگرها و غیره. با توسعه فرمت، کاربران از دریافت تصاویر با وضوح بالاتر نیز بهره مند می شوند که منابع موجود آنها را کاهش می دهد.

مشعل چیست

Torch Media مستقر در کارولینای شمالی Torch را توسعه داد، یک مرورگر و مجموعه اینترنتی که بر روی Chromium ساخته شده است. یک مرورگر کارهای روزمره مرتبط با اینترنت مانند نمایش وب سایت ها، اشتراک گذاری وب سایت ها در شبکه های اجتماعی، دانلود تورنت، افزایش سرعت دانلود و گرفتن رسانه های آنلاین را به طور مستقیم از مرورگر انجام می دهد. Torch Browser یک محصول نرم افزار رایگان تجاری است و Torch بر اساس کد منبع Chromium ساخته شده است و با تمام برنامه های افزودنی Chrome کار می کند. از 18 ژوئن 2013، Torch از ده میلیون کاربر فعال فراتر رفته است. در حالی که سایت تورنت The Pirate Bay تأییدیه های پولی را اجرا کرده است، بارگیری Torch از آگوست 2021 به بعد دیگر در دسترس نبود. در عوض، هنگام کلیک بر روی دکمه دانلود مشعل، مرورگر امن Avast به کاربران پیشنهاد شد.

پشتیبانی AVIF

Torch از AVIF پشتیبانی نمی کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  آیا AVIF از Wide Color Gamut پشتیبانی می کند؟