داستان‌های برتر: برنامه YouTube nerfs Chromecast، Android 13 Beta

در برترین داستان های این هفته: یوتیوب قابلیت‌ها را از برنامه Chromecast خود حذف می‌کند، احتمالاً نسخه نهایی اندروید 13 نسخه بتا منتشر می‌شود، Chromecast با Google TV به‌روزرسانی دریافت می‌کند و موارد دیگر.

سال گذشته، YouTube در دستگاه‌های Chromecast اولیه، تجربه‌ای شبیه به برنامه را به دست آورد، با ورود به سیستم و مرور، که همه از طریق یک کنترل از راه دور در تلفن شما پیمایش می‌شد. در یک نوبت غافلگیرکننده، تجربه Chromecast YouTube به حالت قبلی خود کاهش یافته است، با تأیید گوگل که این تغییر “عمدی” است.

یوتیوب در توییتی در ۱۶ ژوئن تایید کرد که ورود به سیستم دیگر در دستگاه‌های Chromecast قدیمی پشتیبانی نمی‌شود. کاربران همچنان می‌توانند ویدیوها را تماشا کنند و جلسه را با استفاده از تلفن خود کنترل کنند، اما تجربه «برنامه» در Chromecast اجازه ورود به سیستم را نمی‌دهد.

[A Google] متخصص همچنین توضیح داد که مشترکین YouTube Premium باید اگر می‌خواهند ویدیوها را بدون تبلیغات تماشا کنند، از تجربه قدیمی‌تر استفاده کنند، نه برنامه جدیدتر، زیرا ماهانه برای این امتیاز پرداخت می‌کنند.

به گفته گوگل، ما “فقط چند هفته” تا انتشار اندروید 13 فاصله داریم و به عنوان بخشی از آخرین تلاش برای رفع اشکال، این شرکت اندروید 13 بتا 4 را این هفته برای گوشی های پیکسل منتشر کرد. این بیلد همچنین برای توسعه دهندگان اندروید در نظر گرفته شده است تا اطمینان حاصل کنند که پس از عرضه گسترده اندروید 13، برنامه های آنها همچنان همانطور که انتظار می رود کار می کنند.

برخلاف رفتاری که با تلفن‌های پیکسل انجام می‌شود، گوگل در به‌روزرسانی Chromecast با Google TV از سال 2020 بسیار محافظه‌کارتر عمل کرده است. پس از آخرین به‌روزرسانی در دسامبر 2021، به‌روزرسانی جدید Chromecast با Google TV وصله امنیتی اندروید دانگل را از اکتبر 2021 به ارمغان آورد. تا می 2022.

این به‌روزرسانی اندروید 12 نیست که مالکان در ماه‌های اخیر از آن سر و صدا کرده‌اند، اما بهتر از هیچ است. به‌روزرسانی‌های میان‌افزار زیربنایی عملکرد دستگاه را بهبود می‌بخشد، اما تعداد انگشت شماری از ویژگی‌های کاربر به تازگی خارج از آن راه‌اندازی شده‌اند.

در مقاله جدید پشتیبانی گوگل، این شرکت به طور رسمی توضیح داده است که برنامه «سرویس‌های تنظیمات» قبلاً مبهم برای تلفن‌های پیکسل چه می‌کند. این برنامه در پشت صحنه کار می کند تا انواع مختلفی از ویژگی های پیکسل را ممکن کند، از جمله ویجت باتری، مدیریت هوشمندتر اعلان ها، و «قوانین» وابسته به مکان.

در زمینه حفظ حریم خصوصی، Google می‌گوید «سرویس‌های تنظیمات ممکن است شناسه‌های تلفن یا دیگر، تعاملات برنامه، گزارش‌های خرابی و عیب‌یابی را جمع‌آوری کند» اگر مجموعه «استفاده و عیب‌یابی» – در زیر تنظیمات > حریم خصوصی – فعال باشد.

یوتیوب پس از آزمایش در ماه آوریل، قابلیت‌های تصویر در تصویر را به طور گسترده در دستگاه‌های iOS 15 و بالاتر در دسترس قرار می‌دهد. در بیشتر نقاط جهان، این ویژگی در انحصار مشترکین Premium باقی می‌ماند، در حالی که آنهایی که در ایالات متحده هستند می‌توانند به صورت رایگان از Picture-in-Picture برای «محتوای غیر موسیقی» لذت ببرند.

هنگامی که روی تلفن یا رایانه لوحی شما عرضه شد، یک کلید «تصویر در تصویر» در زیر تنظیمات > عمومی وجود خواهد داشت، در حالی که YouTube Premium همچنان پخش پس‌زمینه را ارائه می‌کند که فقط صدا را بدون هیچ ویدیویی می‌شنوید.

بقیه خبرهای برتر این هفته به شرح زیر است:

اندروید |

برنامه ها و به روز رسانی ها |

کروم / سیستم عامل |

ساخته شده توسط گوگل |

سامسونگ |

فیلم ها |


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور