داستان‌های برتر: Google Camera 8.5، Material You Gmail، موارد دیگر

در برترین داستان های این هفته: دوربین Google به نسخه 8.5 با نکات جدید Pixel به‌روزرسانی می‌شود، Gmail برای وب دارای طراحی مجدد Material You می‌شود، دستگاه‌های Nvidia Shield TV به‌روزرسانی دریافت می‌کنند و موارد دیگر.

کمتر از یک ماه تا عرضه Pixel 6a فاصله داریم و قبل از راه اندازی این دستگاه، گوگل به روز رسانی را برای اپلیکیشن دوربین سری پیکسل منتشر کرده است. علاوه بر چند اصلاح جزئی که توسط خوانندگان مشاهده شد، تیم APK Insight ما جزئیات جدیدی در مورد Pixel 7 پاییز و تبلت Pixel سال آینده پیدا کرده است.

گفته می شود، یکی از جزئیاتی که ما توانستیم پیدا کنیم این است هر دو پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو باید بتوانند از سنسور دوربین جلو برای ضبط ویدیوهای 4K استفاده کنند.

این برخلاف سری پیکسل 6 است که در آن تنها پیکسل 6 پرو می‌توانست از دوربین سلفی ویدیوی 4K بگیرد. پیکسل 6 با قیمت 599 دلار محدود به ضبط FHD بود زیرا از دوربین سلفی کاملاً متفاوت با وضوح کمتر استفاده می کرد – 8 مگاپیکسل در مقابل 11.1 مگاپیکسل در پیکسل 6 پرو.

گوگل این هفته طراحی مجدد برنامه وب جیمیل را آغاز کرده است که با طراحی مجدد (بسیار آبی) Material You تکمیل شده است. با این تغییر، جی‌میل اکنون به نمای «یکپارچه» جدید خود که شامل Google Chat و Meet است، پیش‌فرض می‌شود. خوشبختانه، گوگل همچنین روشی را برای تغییر به نمای «فقط Gmail» بدون آن برنامه‌ها در نظر گرفته است.

نوار سمت چپ از بین رفته است و شما فقط لیستی از پوشه ها و برچسب های پیش فرض را در سمت چپ دریافت می کنید. از زمانی که نشانگر وضعیت چت حذف شده است، قسمت جستجوی بالای صفحه بیشتر از صفحه را در بر می گیرد. هنوز یک پانل کناری با Calendar Keep، Voice (در صورت واجد شرایط بودن)، و Tasks در سمت راست وجود دارد.

دارندگان یک دستگاه تلویزیون Nvidia Shield باید این هفته به‌روزرسانی Shield Experience 9.1 را دریافت می‌کردند. مهم‌ترین بخش این به‌روزرسانی این است که Shield اکنون در صورت امکان، تلویزیون شما را به‌طور خودکار در حالت «بازی» در هنگام استفاده از فعالیت‌های حساس به تأخیر مانند بازی‌ها و برنامه‌های تماس ویدیویی قرار می‌دهد.

علاوه بر پشتیبانی با تأخیر کم، این آخرین به‌روزرسانی برای تلویزیون Shield همچنین پشتیبانی از حالت «شنیدن شبانه» را هنگام استفاده از صدای HDMI اضافه می‌کند. این ویژگی که Roku نیز از آن استفاده می کند، تاثیر صداهای خاص را کاهش می دهد تا صدا را برای گوش دادن در شب متعادل تر کند. این ویژگی ممکن است صدای انفجارهای بلند را کاهش دهد، در حالی که دیالوگ های آرام را تقویت می کند، تا وقتی صدا به طور کلی کم است، به شما اجازه می دهد همه چیز را بهتر بشنوید.

اولین بار در آوریل اعلام شد، همکاری گوگل با iFixit در این هفته راه اندازی شد و به مشتریان پیکسل اجازه می دهد قطعات اصلی را برای انجام تعمیرات در خانه خریداری کنند. با چند دلار بیشتر، می‌توانید یک «کیت تعمیر» کامل که شامل ابزارهای مختلفی است که برای تکمیل یک تعمیر خاص نیاز دارید، دریافت کنید.

در ifixit.com/google، می‌توانید اجزای موجود را از طریق تلفن مشاهده کنید، حتی Pixel و Nexus اصلی فهرست شده است. می‌توانید دوربین عقب Pixel 6 Pro را به قیمت 169.99 دلار با برچسب «قطعات اصلی» در لیست خریداری کنید.

Google Stadia در این هفته یک توسعه بزرگ را اعلام کرد و سرویس استریم بازی اکنون قرار است اواخر امسال در مکزیک راه اندازی شود. مکزیک بیست و سومین کشوری است که به Stadia دسترسی پیدا می کند و گوگل از رقبایی مانند GeForce Now و Xbox Game Pass پیروی می کند.

این خبر درست زمانی منتشر می‌شود که Stadia نیز به پلتفرم جدیدی با مجموعه تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ و ویژگی جدید «Gaming Hub» گسترش یافته است. در هفته‌های اخیر، Stadia همچنین فهرست دموهای رایگان بازی‌های خود را تا حد زیادی گسترش داده است و همچنین چند بازی جدید از جمله Five Nights at Freddy’s را معرفی کرده است.

بقیه خبرهای برتر این هفته به شرح زیر است:

اندروید |

برنامه ها و به روز رسانی ها |

گوگل پیکسل |

استادیا |

پوشیدنی |

فیلم ها |


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور