Tiger Global ، D1 با 300 میلیون دلار گردآوری در تراشه AI Startup Groq

ایان کینگ (بلومبرگ) – شرکت Groq Inc ، یک شرکت نیمه هادی ، گفت که در یک دور با هدایت Tiger Global Management و D1 Capital 300 میلیون دلار سرمایه جمع کرد.

این سرمایه کل بودجه Groq را به 367 میلیون دلار می رساند و ارزش شرکت Mountain Mountain واقع در کالیفرنیا را بیش از 1 میلیارد دلار می داند. آخرین منابع مالی شامل سرمایه گذاران دیگری مانند The Spruce House Partnership و Addition LP ، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر بود که توسط لی فیکسل ، شریک سابق تایگر جهانی تأسیس شد.

Groq از درآمد حاصل برای استخدام کارمندان بیشتر و تسریع در تولید محصولات جدید استفاده خواهد کرد. جاناتان راس ، مدیر ارشد اجرایی ، مدیر سابق تراشه های گوگل ، گفت که این شرکت تازه تأسیس اکنون سرمایه کافی برای تأمین اعتبار کسب و کار را دارد تا زمانی که جریان نقدی رایگان مثبت ایجاد کند.

وی گفت: “ما در حال رشد هستیم بنابراین استعدادهای زیادی استخدام می کنیم.” “استعداد در 20 سال گذشته از نیمه هادی ها دور شده است. این ورق زدن است. ” این شرکت 122 کارمند دارد و می خواهد این تعداد را دو برابر کند. راس مهندسان نرم افزار برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری را جلب کرده است زیرا آنها می خواهند روی سخت افزار نیز کار کنند.

Groq در تلاش است تا به بازار نیمه هادی های جدیدی که از نرم افزار هوش مصنوعی استفاده می کنند ، به سرعت در حال رشد باشد و در رقابت با شرکت هایی مانند Intel Corp. ، Advanced Micro Devices Inc. و Nvidia Corp و استارتاپ هایی از جمله Ampere Computing و Cerebras Systems شرکت کند.

مطالب پیشنهادی  اشتباهات امنیتی شبکه داخلی که باید از آنها اجتناب کرد | دانش مرکز داده

راس گفت که رویکرد او غیر متعارف و کارآمدتر از تراشه های هوش مصنوعی ساخته شده توسط انویدیا و رقبا است. وی افزود ، در حالی که از شناسایی مشتریان خودداری می کند ، یک سازنده وسایل نقلیه الکتریکی و یک شرکت خدمات مالی در مراحل اولیه استقرار تراشه های Groq هستند.

Groq و رقبای بزرگتر آن سعی در جلب نظر شرکت های بزرگ ابری مانند Amazon.com Inc و Google دارند که به دنبال روش های بهتری برای تجزیه و تحلیل اطلاعات مربوط به سیلاب هستند که مراکز داده آنها از طریق کاربران تلفن های هوشمند ، خریداران آنلاین و جستجوی اینترنت جلب می کند. این شرکت ها از بزرگترین خریداران تراشه هستند اما تراشه های خود را برای هوش مصنوعی نیز طراحی می کنند و رقابت را بیشتر تشدید می کنند.

راس موفق ترین تلاش گوگل را در این زمینه آغاز کرد: واحد پردازش تنسور یا TPU که حجم فزاینده ای از حجم کار هوش مصنوعی غول اینترنت را تأمین می کند.

Groq به جای تلاش برای بهبود طراحی های موجود ، با استفاده از این نرم افزار شروع به کار کرد و سپس یک تراشه قابل برنامه ریزی ایجاد کرد که نسبتاً ساده اما سریع است. این یک مقدار غول حافظه برای ذخیره اطلاعات ، و یک ردیف از مدارها است که تعداد مورد نیاز را دستکاری می کند و تعداد زیادی دیگر.

یک کامپایلر همراه – نرم افزاری که برنامه های رایانه ای را به دستورالعمل هایی تبدیل می کند که تراشه می تواند اجرا کند – سس مخفی است. راس گفت ، این اجازه می دهد تا چندین مدل یادگیری ماشین بارگذاری و اجرا شود به گونه ای که نتایج فوری را ارائه می دهد.

مطالب پیشنهادی  Broadcom پیش بینی شدیدی را در مورد تقاضای تراشه های مرکز داده ارائه می دهد

تراشه های Groq در درجه اول برای بازار استنباط طراحی شده اند ، نوع تراشه هایی که از نرم افزار آموزش داده شده توسط تراشه های دیگر برای مقابله با اطلاعات و تصمیم گیری استفاده می کنند. تراشه های استنتاج برای مواردی مانند وسایل نقلیه خودران و تشخیص گفتار خودکار بسیار مهم هستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور