سه استراتژی موثر برای تغییر جمعی Carbon Footprint

تلاش های فعلی ما برای حل تغییرات آب و هوایی مکیده و همچنین به اندازه کافی مکش نمی کنیم. در این بخش من برخی از تحقیقات در مورد مکش کربن از هوا ، قیمت کربن ، برنامه های تجدیدپذیر کنونی استرالیا و عادات مصرف کربن را شرح داده ام.

من اخیراً برنامه تلویزیونی ABC Fight for Planet را تماشا کردم با بازی کریگ ریواسل از فیلم جنگ علیه زباله ، دو نمایش با ارزش های عالی در مورد اینکه آیا استرالیایی ها و چگونه تغییرات محیطی ایجاد می کنند بررسی می کنند. به نظر می رسید روش هایی که وی بررسی کرده است فقط حفظ صلح بوده و در واقع تغییری در وضع موجود ایجاد نمی کند. من از قالب و شوخ طبعی کریگ لذت می بردم ، به ویژه وقتی که او سیاستمداران و صاحبان شرکت ها را برای انجام کارهای بهتر به چالش می کشد. من فکر می کنم هر دو نمایش در حفظ تمرکز بر اصلاح تجارت هایی که از سوخت های فسیلی و پلاستیکی استفاده می کنند کوتاهی می کنند. او تصمیم گرفت که از خانه ها پیروی کند و ببیند که چگونه آنها می توانند در عوض تغییر شیوه زندگی شخصی ایجاد کنند. متأسفانه من فکر می کنم این روحیه خوب این ایده را که تغییرات کوچک می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند ، باد می کند. تنها مسئله تغییراتی است که گفته می شود دوش گرفتن کوتاهتر ، بازیافت و جلبک جلبک گاوها در مقایسه با شیفت های بزرگ در زندگی مانند رژیم های گیاهی تفاوت زیادی نخواهد داشت ، اگرچه او زندگی بدون حمل و نقل با سوخت های فسیلی را لمس می کند. محلی سازی موضوع به رفتار ما نیز به این توهم کمک می کند که ما می توانیم با انجام کارهای کوچک مشکل را حل کنیم و علت را از صنایع پلاستیک و سوخت های فسیلی دور کنیم. اما هدف من این است که احساس احساس قدرت کنم وقتی احساس ناتوانی درمورد مسائل جهانی خیلی راحت باشد.

علاوه بر تغییر سبک زندگی ، ما می توانیم از گروه های اقدام جامعه استفاده کنیم و اقدامات طبقاتی انجام دهیم به طور مستقیم علیه سیاستمداران ، سازمان ها و دولت ها شکایت کنید. به تازگی ، شش جوان پرتغالی علیه 33 کشور اروپایی به دلیل به خطر انداختن جان خود با عدم کاهش میزان انتشار ، یک دادخواست اقلیمی تشکیل دادند. به همین ترتیب ، پنج ایالت آمریكا به دلیل “ویرانی كه آگاهانه به بار آوردند” پرونده های مربوط به تغییر آب و هوا را علیه شركت های نفتی و گازی تنظیم كرده اند. این نوع فعالیت ما بیشترین نیاز است. از گفتن داستانی متوقف شوید که چطور به عهده تک تک افراد است که می توانند با بازیافت و مصرف برق کمتر در زندگی خود تغییر ایجاد کنند و شروع به بیان داستان مشاغل شلخته و دولتهای فاسد کنید.

بازیافت به عنوان یک هدف اصلی عمومی این ایده را ادامه می دهد که اگر فقط بهتر بازیافت کنیم ، مشکل زباله نخواهیم داشت. با تغییرات آب و هوایی ، همان است ، شرکت های سوخت فسیلی ضایعات گاز کربن را در جو منتشر می کنند و سپس به ما می گویند از گرمایش بهتر استفاده کنیم. کمپانی های پلاستیکی بازیافت را به عنوان یک راه حل در اختیار شما قرار می دهند تا بتوانند به جای بسته بندی های قابل انعطاف گران تر ، به فروش و استفاده از بسته بندی ارزان ادامه دهند. استرالیای جنوبی با لایحه اجتناب از زباله که اخیراً تصویب شده است ، در مسیر درست است. این شامل ممنوعیت استفاده از محصولات پلاستیکی یکبار مصرف است و از سال 2021 آغاز خواهد شد.

صنایع پلاستیک و سوخت های فسیلی ما را وادار کرده است که فکر کنیم راه حل در بازیافت و استفاده مجدد از محصولات آنها است. اینطور نیست این پیام مشکل را تداوم می بخشد. ما به شدت در تلاشیم تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهیم و به جای ممنوعیت و جلوگیری از آن ، از تجدیدپذیر استفاده کنیم. دولت ها اجازه می دهند این اتفاق بیفتد زیرا سوخت ارزان و بسته بندی باعث می شود که کشوری از نظر رشد مالی موفق باشد. تجارت استرالیا شامل بدترین دارایی هایی است که می توانید تجارت کنید – زغال سنگ ، حیوانات زنده و گاز. دام باعث تخریب 1500 زمین فوتبال جنگل هر روز در شرق استرالیا می شود.

استرالیا با “بازیابی با هدایت گاز” به یک سمت کشنده می رود ، یک کارزار مالی به رهبری اسکات موریسون با نام غلط نام. منطقی نیست که وقتی دولت قبلاً در تحقیقات خود دریافته است که هیدروژن باید جایگزین گاز طبیعی شود ، صرف هزینه برای شرکت های گاز طبیعی می شود. به این ترتیب از خطوط لوله فعلی برای جلوگیری از هزینه های زیرساخت های جدید استفاده می شود و منبع انرژی تمیز تری برای فرآیندهای صنعتی مانند فولاد سبز است. حتی در نقشه راه 1.9 میلیارد دلاری فن آوری کم آلاینده استرالیا ، آنها به جای تأمین اعتبارات تجدیدپذیر و تحقیق و توسعه زیست محیطی ، به هیدروژن با سوخت فسیلی ، جذب کربن تولید شده در کارخانه اشاره دارند. این نقشه راه پوششی برای کاهش نظارت و حفظ بودجه صنایع فاسد برای کسب سود از سوخت های فسیلی است. دولت استرالیا غالباً توسط سیاستمداران اداره می شود که به هر قیمتی ثروتمند شدن اهمیت می دهند حتی اگر این امر به معنای سرکوب مداوم تحقیقات محیطی و ارتکاب جرایمی علیه طبیعت مانند تخریب دیواره بزرگ سد و میراث باشد. < p class = "paragraph"> هیدروژن تمیز نیز راه حل نیست ، زیرا برای تأمین انرژی استخراج آن از H2O از طریق الکترولیز به انرژی های تجدیدپذیر نیاز دارد. همچنین چهار برابر گرانتر از برق به عنوان سوخت برای حمل و نقل است. (برای تجزیه و تحلیل سریع هیدروژن به این فیلم مهندسی واقعی مراجعه کنید.) بهتر است به جای تلاش برای افزایش تولید ناخالص داخلی با صادرات هیدروژن به شرکت های صنعتی ، از ابتکار عمل خودروهای الکتریکی مانند یارانه دادن به قیمت خودروهای برقی و قرار دادن ایستگاه های شارژ رایگان خودروهای برقی در سراسر کشور حمایت کنیم. .

ما باید در سطح جهانی ، علمی و اقتصادی در مورد علت اصلی تغییر آب و هوا بیندیشیم: رشد نمایی جمعیت انسانی در کنار افزایش صنعتی شدن با سوخت فسیلی. بیایید به روش های کاهش کربن در جو توسط سه گزینه کم سابقه بپردازیم. این روش ها یافتن یک راه حل نیستند – همه آنها مهم هستند. اما بیایید در مورد روش هایی صحبت کنیم که در واقع می توانند عادات مصرف و تولید سوخت های فسیلی را خنثی کنند و درجه حرارت جهانی را دو درجه سانتیگراد کاهش دهند.

1 روش های حذف کربن

روش های حذف کربن مانند پاکسازی بهداشت زمین با تمیز کردن گازهای مضر گلخانه ای از جو است. من در مورد جذب کربن و ذخیره سوختهای فسیلی از کارخانه های زغال سنگ ، نفت و گاز صحبت نمی کنم. این استراتژی های جذب کربن قطعاً باید توسط صنایع تولید کننده کربن مانند نیروگاه های سوخت فسیلی مورد استفاده قرار گیرد ، اما به وضوح بهتر است که در وهله اول این صنایع وجود نداشته باشد. من به حذف کربن از طریق روش های مهندسی آب و هوا اشاره می کنم. گرم شدن کره زمین از گیر افتادن تابش خورشید در داخل سقف کروی که به طور فزاینده گازدار در جو ما ایجاد شده ، ایجاد می شود. تا زمانی که به طور کامل به انتشار کربن خنثی یا انتشار منفی کربن در شیوه های شخصی و شخصی خود تبدیل نشویم ، با رانندگی ، استفاده از برق ، گرمایش و غذا خوردن به سوختن فسیلی ادامه می دهیم و کره زمین گرمتر می شود و باعث بیشمار اثرات آب و هوایی مخرب می شود.

زمین در حال حاضر به طرز باورنکردنی کربن را از طریق فرم های زندگی فتوسنتز و مجموعه مواد معدنی غیر آلی جذب می کند. توسعه روش های جذب کربن تازه آغاز شده است و این روش ها یا در حال بهبود روش های طبیعی سیاره ما برای جذب کربن هستند و یا ساخت ماشین هایی هستند که به طور موثر جمع آوری و تبدیل می شوند. اولی ارزان و آسان است و دومی در حال حاضر گران است اما ارزان تر و موثرتر است. این یکی از بسیاری از راه حل های گرم شدن کره زمین است که باید دنبال کنیم.

روش های جذب مستقیم هوا از آنچه درختان و فتوسنتز کننده ها به طور طبیعی با گرفتن دی اکسید کربن از هوا انجام می دهند ، تقلید می کند. فن آوری های فعلی جذب کربن می تواند کار 40 میلیون درخت و این درختان کاملاً رشد یافته را انجام دهد. کاشت درختان روندی آهسته است و برای کاشت کافی باید سریع کار کنیم ، که ممکن است با توجه به مدت زمان موثر کار آنها امکان پذیر نباشد. درختان همچنین با سرعت نگران کننده ای جنگل زدایی می شوند ، بنابراین تمام کار خود را از دهه ها جذب کربن از دست می دهند. آنها همچنین هنگام آتش سوزی در جنگل سوزانده می شوند و کربن ذخیره شده آنها تخلیه می شود. از قضا ، آتش سوزی به دلیل گرم شدن کره زمین و نداشتن درخت کافی به احتمال زیاد اتفاق می افتد. ما نیاز به تغییر طرز فکر از دستاوردهای کوتاه مدت به آینده نگری بلند مدت داریم.

تیم کلاوز لاکنر در مرکز انتشار منفی کربن در آریزونا درختان جذب کننده کربن تولید کرده اند که 1000 بار کار می کنند سریعتر از یک درخت طبیعی و به طور فزاینده ای ارزان تر هستند ، در حال حاضر با قیمت 94 دلار آمریکا به ازای هر تن مربع حذف کربن.

دیگران از طریق تبدیل شیمیایی فوتوالکتریک CO2 به اکسیژن و انرژی. با این حال ، مدل های فعلی آن را گران می دانند. به طور مشابه ، این درختان خنک به نظر می رسند و از فتوسنتز مصنوعی استفاده می کنند اما مقیاس پذیر نیستند.

درختان مصنوعی CO2 را به O2 تبدیل می کنند. تصویری از Phys.org

مهمترین مزیت جذب کربن کنترل نحوه ذخیره و تبدیل آن است. اگر کربن را از CO2 به گلوله های کربنات کلسیم تبدیل کنیم ، می توانیم آنها را با بازده بیشتری استفاده و ذخیره کنیم. روشی که دارای پتانسیل باورنکردنی است ، گرافن فلاش است. این تکنیکی است که می تواند هر نوع کربن را به گرافن بسیار مفید تبدیل کند. از گرافن می توان برای تقویت 40٪ بتن و تنها 1٪ از آن در مخلوط استفاده کرد. از گرافن می توان برای ساخت بتن سبز استفاده کرد که با 34٪ مقاومت بیشتری نسبت به بتن معمولی دارد و فقط 0.07٪ گرافن در مخلوط است. این موفقیت ها می توانند کربن را به جای فرآیند احتمالی ناامن و پرهزینه ذخیره سازی کربن زمین شناسی ، به فناوری قابل استفاده مجدد تبدیل کنند.

یک روش ارزان کربن زدایی پوشش سنگ های کوه ، جاده ها و سقف ها با الیوین برای گرفتن است CO2 در اثر باران کاهش یافته و آنها را در کامپوزیت کربنات کلسیم ذخیره می کند. روش بسیار امیدوار کننده دیگر ، لقاح اقیانوس است: در اصل تغذیه مواد مغذی به فیتوپلانکتونها که از فتوسنتز مانند گیاهان برای تبدیل نور خورشید و CO2 به اکسیژن و / یا فضولات استفاده می کنند. لقاح اقیانوس یک راه حل ساده و ارزان برای اجرای آن بوده است. ما باید اعتبار بیشتری به این میکروارگانیسم های اقیانوسی بدهیم. در واقع ، آنها عامل اصلی ایجاد ازن قابل تنفس در وهله اول هستند ، نه درختان. آنها از ابتدای زندگی در این کره خاکی کار می کنند و همه زمین و زندگی را بارور می کنند – این اقیانوس است که ما باید بیش از هر چیز روی آن کار کنیم ، زیرا اکثر کربن را ترشح می کند.

ما بر روی استراتژیهایی تمرکز کرده ایم که فقط 20٪ از انتشار را تشکیل می دهند در حالی که 80٪ مشکل هنوز باقی است. لقاح اقیانوس به طور بالقوه بهترین راه حل همه جانبه برای یک فناوری انتشار منفی است.

نه مکانیسم مهره داران دریایی در چرخه کربن اقیانوسی نقش دارند. GRID Arendal، CC BY-ND

لقاح اقیانوس باید با هماهنگی ضد اسید زدایی کار کند. ما فیتوپلانکتون فوق العاده سالم و بنیادی را در مقیاس جهانی 1٪ در سال از دست داده ایم. من این لیست پخش را در مورد برخی دیگر از استراتژیهای نوآورانه از جمله سخنرانی استیون ژیلت در مورد روشهای گذشته و راه حلهای جدید فناوری نانو برای کربن و سیلیکاتها از جمله اسیدزدایی توصیه می کنم.

جذب کربن ضروری است اما کافی نیست و روشهای قدیمی را بهبود می بخشد مثل لقاح اقیانوس فقط آغاز است. شاید لازم باشد مهندسی زیستی فیتوپلانکتون جدید را با استفاده از درایو های ژن در نظر بگیریم تا بتوانند با میکروارگانیسم های بزرگتر رقابت کنند و از بروز شکوفه های مضر جلبک ها جلوگیری کنند. ردیابی همچنین می تواند از طریق استفاده از ماهواره برای دیدن تغییرات اقیانوس و جو و ایجاد تنظیمات در مناطق شکوفا انجام شود. هیچ راه طبیعی برای برون رفت از این وجود ندارد. ما نباید از تغییر این سیاره از طریق این تکنیک های مهندسی آب و هوا بترسیم ، زیرا قبلاً در قرن گذشته زمین را به شدت و غیرقابل جبران تغییر داده ایم. ما باید اشتباهات خود را جبران کنیم ، زیرا پایداری دیگر کافی نیست.

2. افزایش قیمت کربن

بسیاری از کشورها از قبل قیمت کربن دارند. کشورهایی که بالاترین قیمت C02 به ازای هر تن دارند ، میزان زیادی در انتشار خود کاهش یافته اند و کشورهایی که قیمت کربن را به تأخیر می اندازند ، با توجه به بدتر شدن تغییرات آب و هوایی ، بر اساس اعلام IPCC و بانک جهانی ، فقط به میزان مالیات نیاز دارند. . چالش اجرای آن برای شرکتهایی که بیشترین آلودگی را دارند و استفاده از قیمت گذاری کربن به عنوان یک طرح بازدارنده. بسیار عالی خواهد بود که با برنامه ای برای تغییر روشهای انرژی ، مانند “توافق نامه جدید سبز” ، قیمت کامل کربن را تکمیل کنید ، که روشی را برای اضافه بار اقتصادی از طریق توسعه زیرساخت ها و فن آوری های تجدیدپذیر ترسیم می کند.

کانادا یک برنامه قیمت گذاری آلودگی مشابه استرالیا دارد ، به جز در استرالیا ، آلاینده های صنعتی می توانند مقدار مشخصی کربن در مکانیسم محافظت منتشر کنند و سپس فقط اعتبارات را به عنوان غرامت خریداری کنند. استرالیا در خلاف جهت وعده داده شده در توافق نامه آب و هوای پاریس برای کاهش انتشار 28٪ تا سال 2030 است. دولت استرالیا یکی از بدترین کشورهای جهان در اقدام خود برای کاهش تغییرات آب و هوا با توجه به نوآوری انرژی جهانی است فهرست مطالب. برآوردها حتی می گویند قیمت کربن 111 دلار به ازای هر تن CO2 هنوز آنقدر بالا نیست که بتواند اهداف توافق نامه پاریس را برآورده کند. انگلیس در استفاده از کف قیمت کربن 25 دلار در هر تن موفق بوده است و باعث شده تا شرکت های برق از زغال سنگ دور شوند و به راه حل های تمیزتری بپردازند. استرالیا در حال حاضر سقف یا کف آن روی کربن ندارد.

یک پیشنهاد کاهش قیمت در انرژی های تجدیدپذیر برای ایجاد انگیزه در مردم برای پس انداز با تبدیل به فناوری های سبزتر. به همین ترتیب ، شرکت های انرژی تجدیدپذیر مانند تولیدکنندگان وسایل نقلیه الکتریکی و نیروگاه های خورشیدی باید یارانه بگیرند تا ارزان شوند.

اگر روش های جذب کربن تقریباً 100 دلار برای هر تن CO2 هزینه دارد ، ما باید مالیات کربن ما را بر این اساس تنظیم کنید. صندوق مالیاتی می تواند به بهترین راه حل های تغییر آب و هوا توزیع شود و موثرترین روش ها باید دریافت بیشتر بودجه باشند. براساس یک دهه تحقیق محققان دانشگاه ملی استرالیا ، قیمت گذاری کربن جواب می دهد. این نشان داد که کشورهای دارای قیمت کربن میزان انتشار خود را 2٪ در سال کاهش می دهند و کشورهای فاقد قیمت کربن نیز میزان انتشار خود را به طور متوسط ​​3٪ کاهش می دهند.

قیمت کربن در مقایسه با عدم وجود کربن در 142 کشور. بهترین ، بورک ، جوتزو 2020

ما همچنین می توانیم از اثر کربن زندگی روزمره مالیات بگیریم و همچنین به دلیل منفی بودن کربن به مردم پول بدهیم. این می تواند با یارانه دادن ساده به شرکت های انرژی تجدیدپذیر به جای شرکت های سوخت فسیلی محقق شود. اگر به دلیل کربنی که از خود ساطع می کنیم ، مالیات زیادی دریافت کنیم و حتی بابت انرژی تجدیدپذیری که با زندگی منفی کربن تولید می کنیم ، حقوق بیشتری دریافت کنیم ، می توانیم پس انداز زیادی داشته باشیم. و آیا این انگیزه خوبی برای تغییر به سبک زندگی با اخلاق تر نیست؟

3 پیشگیری از مصرف کربن

داشتن یک فرزند کمتر مانع از مصرف بیشتر کربن از بین همه انتخاب های سبک زندگی فردی می شود. ایجاد یک نفر به میزان 60 تن انتشار کربن در هر سال است و منجر به فعالیت های آگاهی بخشی مانند یک کودک یک سیاره در ونکوور شده است.

متوقف کردن اثر کربن یک فرد ثروتمند با داشتن یک یا بدون فرزند بزرگترین اقدامی است که شما می توانید خارج از اهدای ده ها هزار دلار برای جبران انتشار کربن در طول زندگی انجام دهید.

از نظر جمعیت زیاد به عنوان یک عامل موثر در تغییر آب و هوا ، لازم به ذکر است که این کشورها عمدتا توسعه یافته و خانواده های ثروتمند هستند که 86٪ از انتشار CO2 در جهان را دارند. کشورهای در حال توسعه مانند آسیا و آفریقا که 118 میلیون تولد از 140 میلیون تولد جهانی سالانه در آنها اتفاق می افتد ، نیست.

نمودار دنیای ما در داده CC CC BY SA 4.0

در کشورهای پیشرفته مانند استرالیا ، ما نباید انگیزه های مالی برای بچه دار شدن ارائه دهیم. علی رغم ترس مردم از پیامدهای اقتصادی سالخوردگی جمعیت ، اتوماسیون و یک معامله جدید سبز احتمالاً اتفاق می افتد تا کاهش جمعیت در سن کار را جبران کند.

اعتبارات: (گرافیکی) J. YOU / SCIENCE؛ (داده ها) SETH WYNES و KIMBERLY A NICHOLAS ، نامه های تحقیقاتی در زمینه محیط زیست (2017) t -elling-you-about

این مقاله می گوید ما باید بچه دار شویم زیرا آنها بعضی اوقات شادی ایجاد می کنند. متأسفانه شادی کربن را جبران نمی کند و برای بسیاری از ما ، بچه ها ما را به دلیل کاهش لذت روزمره بدبخت تر می کنند. فقط برای اینکه بدانید عادتهای کربن ما در استرالیا چیست ، در اینجا یک نمودار آورده شده است:

* کاربری زمین ، تغییر کاربری زمین و جنگل کاری (LULUCF). به طور کلی ارقام انتشار ، LULUCF کمتر ، در کل 99.9٪ به دلیل گرد کردن است. منبع: وزارت صنعت ، علوم ، انرژی و منابع

مسئله این است که ما حتی اگر بخواهیم 1000 برابر بیشتر از آنچه برای جبران کربن اهدا می کنیم ، کمک کنیم باید بهتر عمل کنیم. خوردن یک رژیم گیاهی حتی بیشتر از آن است که ما متوجه شویم پس از در نظر گرفتن تمام جبران کربن که در نتیجه کاهش کشاورزی حیوانات اتفاق می افتد – برآوردها می گویند که این تغییر به تنهایی می تواند گرم شدن ما را به 1.5 درجه سانتیگراد محدود کند. وقتی عامل رشد مجدد جنگل و توقف عظیم جنگل زدایی برای چرای دام و خوراک دام باشید ، سفر کمتر از مزرعه به میز ، آروغ زدن حیوانات کمتر و اینکه 28 برابر CO2 متان قوی تر است ، به عظمت مشکل پی می برید و ساده ترین راه حل: حیوانات را نخورید.

این بحث ها باید در درک فرهنگی ما از چرایی ادامه تخریب سیاره ما تأثیر بگذارد. ما باید واقعاً تغییر اثر کربن خود را مدنظر قرار دهیم و در مورد صنایع ، دولت ها و مشاغل اصلی علت آن صحبت کنیم. کوچکترین تغییر عادت در زندگی روزمره ما بزرگترین و تنها راه حل نیست. برای اصلاح تلاش کنید و به تخریب آهسته سیاره ما برای نسل های آینده بسنده نکنید. ما باید رژیم غذایی ، برق و ماشین خود را به انرژی های تجدیدپذیر تبدیل کنیم. اما مهمتر از همه ، بیایید تفکر خود را از سودجویی قومگرایانه به مسئولیت پذیری جهانی و سیستماتیک برای آینده ای پایدار تغییر دهیم و دولتهای خود را وادار کنیم که همین کار را انجام دهند. /medium.com/predict/altered-carbon-footprint-94b4e3317034