Thiel’s Palantir استخدام را افزایش می دهد در حالی که دیگران در حال کاهش مشاغل هستند | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — Palantir Technologies Inc به طور قابل توجهی سرعت استخدام خود را در سال جاری افزایش می دهد تا به اهداف فروش بلندپروازانه کمک کند، زمانی که بسیاری از شرکت های فناوری دیگر تعداد کارکنان خود را متوقف می کنند یا مشاغل را کاهش می دهند.
این حرکت منعکس کننده اخلاق رئیس و یکی از بنیانگذاران شرکت، پیتر تیل است که با مخالفت با افکار عمومی در سیلیکون ولی ثروت زیادی به دست آورد. لیزا گوردون، سخنگوی این شرکت به بلومبرگ گفت: Palantir که نرم‌افزار تجزیه و تحلیل داده‌ها را به دولت‌ها و شرکت‌ها می‌فروشد، در مسیر افزایش 25 درصدی کارمندان تا پایان سال است.

گوردون گفت که Palantir قبلاً در سال جاری تاکنون 1100 کارمند جدید را استخدام کرده یا پیشنهادات خود را تمدید کرده است و انتظار دارد تا قبل از پایان سال 300 کارمند دیگر اضافه شود. او گفت که تعداد کارکنان Palantir به زودی به حدود 3670 نفر خواهد رسید که از 2920 نفر در پایان سال 2021 افزایش یافته است.

پاسخ متعارف به عدم اطمینان اقتصادی، کاهش یا کاهش سرعت است. این کاری است که بسیاری از شرکت ها در حال حاضر انجام می دهند. Alphabet Inc.، Apple Inc. و Meta Platforms Inc. اقداماتی را برای سرد کردن استخدام انجام داده اند. شرکت Amazon.com حدود 100000 شغل را از طریق فرسایش اخراج کرد. شرکت مایکروسافت، شرکت نتفلیکس، شرکت اوراکل و بسیاری دیگر موقعیت‌های خود را حذف کردند.

Palantir از روندهای بازار که سهام های فناوری را پایین آورده است مصون نمانده است. سهام این شرکت در سال جاری 38 درصد کاهش یافته است. سهام در اخبار استخدام روز جمعه تا 2 درصد جهش کرد و زیان قبلی را پاک کرد. این شرکت نتایج مالی سه ماهه را در روز دوشنبه گزارش می دهد.

مطالب پیشنهادی  JLL: 2021 Smashed Data Center Records | دانش مرکز داده

پالانتیر از زمان تأسیس خود، نزدیک به دو دهه پیش، ضدگرایی را مانند نشان افتخار بر تن کرده است. زمانی که تعداد کمی از شرکت‌های فناوری این کار را انجام می‌دادند، کار را برای دولت‌ها دنبال می‌کرد و برای مدت طولانی از استخدام فروشنده خودداری می‌کرد. (الکس کارپ، یکی از بنیانگذاران و مدیر اجرایی، زمانی گفت که تنها راهی که می‌تواند تیم فروش را استخدام کند این است که سرمایه‌گذاران او را مجبور کنند یا «اتوبوس او را اصابت کند».) درست قبل از اینکه پالانتیر در سال 2020 عمومی شود، کارپ از این رویداد به عنوان فرصتی برای فاصله گرفتن شرکتش از سیلیکون ولی، هم از نظر فلسفی و هم فیزیکی، با انتقال دفتر مرکزی به دنور استفاده کرد.

دیدگاه کارپ در مورد فروشندگان تکامل یافته است. این شرکت در سال‌های اخیر، ایجاد یک تیم فروش را به عنوان بخشی از یک هدف بزرگ‌تر برای جلب مشتریان دولتی و تجاری، اولویت اصلی خود قرار داده است. شیام سانکار، مدیر عملیاتی، در ماه فوریه به بلومبرگ گفت که Palantir در سال جاری حداقل 175 نفر را به فروش خواهد افزود. Palantir همچنین با International Business Machines Corp.، Hyundai Heavy Industries Group و دیگران همکاری می کند تا به فروش نرم افزار خود به شرکت ها کمک کند.

به گفته بانی مک‌لیندون، رئیس جهانی استخدام Palantir، از 1400 استخدام جدید برنامه‌ریزی‌شده برای سال 2022، بخش قابل‌توجهی خارج از بخش فروش، مهندسان نرم‌افزار خواهند بود. او گفت که رقابت برای استعدادهای مهندسی برتر همچنان شدید است، اما استخدام آنها تا حدودی آسانتر شده است، زیرا اقتصاد منقبض شده است.

مطالب پیشنهادی  HPE GreenLake خدمات تجزیه و تحلیل و حفاظت از داده ها را اضافه می کند

مک‌لیندون گفت، یکی از مواردی که Palantir در برنامه‌های خود برای استخدام روی آن تمرکز نمی‌کند، مزایای محل کار مانند وعده‌های غذایی رایگان یا آوردن سگ خود به محل کار است. او گفت: «ما در مورد ریزه کاری ها بحث نمی کنیم. ما در حال یافتن افرادی هستیم که با مأموریت ما همسو هستند و واقعاً می‌خواهند اینجا باشند.»

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور