قدیمی ترین شواهد شناخته شده جهان از داستان سرایی از طریق هنر

امروز، ما خوشحالیم که یک کشف پیشگامانه را به اشتراک می‌گذاریم – تیم ما با محققان دانشگاه گریفیث استرالیا همکاری کرده است تا آنچه را که ممکن است قدیمی‌ترین شواهد شناخته شده جهان از داستان‌گویی از طریق هنر باشد، آشکار کند. این کشف در غاری در جزیره سولاوسی اندونزی پیدا شد.

این نقاشی که در غار آهکی Leang Karampuang در منطقه Maros-Pangkep در سولاوسی جنوبی واقع شده است، سه پیکر شبیه انسان را در حال تعامل با یک خوک وحشی به تصویر می کشد.

فناوری جدید درک ما از منشأ هنر اولیه را متحول می کند

تیمی از دانشمندان به سرپرستی محققان دانشگاه گریفیث و دانشگاه صلیب جنوبی نقاشی غار را در جزیره سولاوسی اندونزی کشف و تاریخ گذاری کرده اند و یافته های آنها در مجله منتشر شده است. طبیعت.

با حداقل سن 51200 سال، نقاشی غار Leang Karampuang دارای قدیمی ترین پیام ثبت شده در جهان است. برای در نظر گرفتن این تاریخ، قدمت اهرام جیزه 4500 سال است و این هنر صخره ای را که اجداد ما خلق کرده اند 46700 سال قدیمی تر می کند. حتی قدیمی‌ترین هنر غارنشینی که در اروپا یافت شده است، به قدمت آن نزدیک نیست.

این غارها در سولاوسی قدیمی‌ترین صحنه شکار جهان را نشان داده‌اند که اکنون به لطف یک روش قدمت انقلابی با استفاده از نمونه‌برداری لیزری و ترکیب با تجزیه و تحلیل سری اورانیوم، قدمتی حداقل به 48000 سال دارد.

همکاری با Google Arts & Culture به ما این امکان را داده است که با اولین تصاویر پانوراما از این غارها که تنها چند هفته پیش گرفته شد، پنجره دیجیتالی را به تاریخ مشترک خود باز کنیم. همکاری ما به مردم در سراسر جهان اجازه می دهد تا به سایت های ما دسترسی داشته باشند و همچنین سهم قابل توجهی در کار حفظ و نگهداری ما دارد.

Source link