کلید تبدیل رمزنگاری به صنعت تریلیون دلار ، اعتماد

 عکس نمایه نویسنده

Ishan PandeyIshan Pandey

وکیل فناوری در حال کار بر روی کد و هر قانون.
بنیانگذار: Blockchain Research

علاقه به مشتقات رمزنگاری از زمان معرفی در اواخر سال 2017 صرافی گزینه های هیئت مدیره شیکاگو (CBOE) و بورس تجاری شیکاگو (CME). حجم معاملات مشتقات Crypto نسبت به ماه قبل 58 درصد افزایش یافت. حجم ماهانه در ماه آگوست به 712 میلیارد دلار رسید که برای فراتر رفتن از بالاترین قیمت قبلی 602 میلیارد دلار در ماه مه سال 2020 کافی بود. Huobi ، OKEx ، BitMEX و Binance به ترتیب 208 ، 190 میلیارد ، 72 میلیارد و 184 میلیارد دلار ثبت کردند.

مشتقات ابزار ارزشمند مدیریت ریسک برای صندوق های تامینی ، دفاتر خانواده ، صندوق های ثروت ، معامله گران و غیره هستند. معاملات آتی ، گزینه ها ، مشتقات و مبادله ها توسط سرمایه گذاران و معامله گران نهادی برای محافظت استفاده می شود خطر را با جلوگیری از نوسانات نامطلوب قیمت از خسارات قابل توجه به موقعیت های خود. من با ثور چان ، مدیر عامل شرکت صرافی AAX ، به گفتگو پرداختم تا در مورد علاقه روزافزون سرمایه گذاران نهادی به مشتقات رمزنگاری و آنچه بازار را به حرکت در می آورد ، بحث کنم.

ایشان پاندای : سلام ثور ، به مجموعه “پشت راه اندازی” خوش آمدید. چرا ما شاهد افزایش علاقه سرمایه گذاران سازمانی به رمزنگاری مشتقات و خدمات مدیریت دارایی هستیم؟

ثور چان: علاقه به دارایی های دیجیتال از طرف شرکت های نهادی در امور مالی مدتی است که در حال افزایش است. در سال 2019 ، تقریباً زمانی که فیس بوک Libra را پیشنهاد کرد ، تنظیم کنندگان در حوزه های قضایی کلیدی صحبت کردند ، س askedالاتی را مطرح کردند یا راهنمایی صادر کردند. ما دیدیم که ارائه دهندگان خدمات حضوری با مشخصات بالا به فضا وارد می شوند و با شروع کار با دفاتر خانوادگی کوچکتر ، تا مدیران برجسته صندوق های سرمایه گذاری ، سرمایه گذاران نهادی بیشتری در بازارهای دارایی های دیجیتال مشغول به کار شده اند. تمرکز بر مشتقات ، من می گویم ، فقط به دلیل افزایش علاقه به مشتقات نیست – سرمایه گذاران نهادی به خوبی از فرصت های موجود در چنین بازارهایی آگاه هستند – بلکه صنعت در حال بلوغ است. زیرساخت های امروز بهتر از گذشته است ، به تدریج بازارهای بیشتری را برای سرمایه گذاران سنگین تر و بنابراین محتاط بازار باز می کند.

ایشان پندی: چرا سرمایه گذاران نهادی ترجیح می دهند بازارهای رمزنگاری مشتقات بیش از بازارهای نقطه. آیا سرمایه گذاران نهادی بیت کوین را به عنوان یک بالقوه بالقوه برای مقابله با تورم ترجیح می دهند؟

ثور چان: معاملات مشتقات اکنون به طور جدایی ناپذیری بخشی از آنچه قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتال به نظر می رسد ، است. دارایی های رمزنگاری ، برای برخی ، بیشتر شبیه به مجموعه های قابل جمع هستند. برای دیگران ، کالاها ، یک منبع یا یک شکل پول. برای اکثر شرکت کنندگان در نهاد ، بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتالی به جای سودمند بودن ، به دلیل تغییرات قیمت جالب هستند. مشتقات پیچیده با این مشخصات سرمایه گذار متناسب هستند. در حالی که ما دیده ایم برخی از سرمایه گذاران برجسته ، مانند پل تودور ، بیت کوین را به عنوان یک پرچین در برابر تورم مورد استفاده قرار می دهند ، در حال حاضر ، این بازی کوتاه مدت تر است و سرمایه گذاران به دنبال راه هایی برای گسترش فرصت ها و ریسک خود در این زمان های بسیار غیر قابل پیش بینی هستند.

ایشان پندی: آیا ویژگی هایی مانند سهام ، حاشیه ، گزینه ها ، پس انداز محصولات و غیره مواردی است که به سرمایه گذاران نهادی علاقه مند است؟

ثور چان: به سادگی نگه داشتن یک سکه ، مانند اتریوم ، و قرار دادن آن در بازداشت ، یک چیز است. گزینه های معاملاتی و دائمی – به شرط وجود نقدینگی کافی – نیز در محدوده قرار دارند. اما برای اینکه م institutionsسسات نمایه بزرگ شروع به مشارکت در تولید محصولات یا حتی پس انداز کنند ، من معتقدم قبل از اینکه انتظار تحرک بزرگی را داشته باشیم ، از نظر زیرساخت بازار ، شفافیت ، انطباق و حمایت های قانونی ، کارهای بیشتری باید در صنعت انجام شود.

ایشان پندی: چه نمونه کارها و استراتژی های حفاظتی را برای هزاره ای که تازه از بحران ویروس کرونا در سال 2020 بهبود می یابد ، ارائه می دهید؟

ثور چان: من فکر می کنم همه هزاره ها باید در مورد متنوع سازی اوراق بهادار اطلاعات کسب کنند و درک بهتری از نحوه حرکت و رفتار بازارهای مختلف در شرایط مختلف بازار داشته باشند. افزایش رمزنگاری منطقی است و برای کسانی که معتقدند زندگی دیجیتالی ادامه خواهد یافت ، قابل کاوش است. اما دلیلی برای کنار گذاشتن سهام یا کالاهایی مانند طلا وجود ندارد. معاملات سوداگرانه در همه جا اتفاق می افتد و در طی همه گیرى ، بیت کوین مانند Nasdaq رفتار می کرد همانطور که Nasdaq مانند بیت کوین رفتار می کرد. با این وجود ، در دراز مدت ، باید شاهد بازگشت مجدد بازارها با همبستگی کمتری باشیم. متنوع سازی برای یک سبد سالم مهم است و چنین تنوعی باید در کلاسهای دارایی وجود داشته باشد.

ایشان پندی: آیا اخیراً به دلیل وجود علاقه مitutionسسه به Ethereum افزایش می یابد؟ پسر پوستر DeFi؟

ثور چان: Ethereum به عنوان شاخص توسعه برنامه های غیرمتمرکز عمل می کند درست همانطور که بیت کوین به عنوان شاخص دارایی های دیجیتال عمل می کند سلامت کلی بازار در این مرحله. همراه با بیت کوین ، Ethereum طول عمر خود را ثابت کرده است ، در حالی که پایین تر از رتبه بندی ، خطرات ممکن است فراتر از آنچه سرمایه گذاران نهادی مایل به پذیرش هستند ، باشد. اتریوم از این نظر گزینه ایمن تری است ، اما با ادامه توسعه DeFi ، طی ماه های آینده ، من معتقدم که شاهد برخی تغییرات لرزه ای خواهیم بود که ممکن است منجر به جذب بیشتر سایر آلت کوین ها شود.

ایشان پاندی: هک KuCoin چقدر نگران کننده سرمایه گذاران است و مهمترین عواقب آن چیست؟

ثور چان : در مقایسه با چند سال پیش ، وضعیت امنیت در رمزنگاری بسیار بهبود یافته است. اما امنیت سایبری ، به طور کلی ، همیشه در جریان است و این یک نبرد دائمی است و برای ادامه سیستم های خود و انجام آزمایش های امنیتی ، نیاز به مبادلات است. این امر برای ایمن نگه داشتن وجوه و داده های مشتری و همچنین ایجاد اعتماد به نفس سرمایه گذار مهم است. کلید تبدیل صنعت رمزنگاری از یک صنعت میلیارد دلاری به یک تریلیون دلار اعتماد ، اعتماد است.

ایشان پندی: آیا شاهد افزایش در تجارت با فرکانس بالا در بازارهای رمزنگاری؟ بعلاوه ، برای شرکتهای HFT ، چه نوع زیرساختهای مبادله ای مقیاس پذیر ، انعطاف پذیر و امن تر هستند؟

ثور چان: کاملا. تصویب ما از موتور تطبیق فناوری LSEG گروه بورس اوراق بهادار لندن به ویژه به این دلیل بود که پیش بینی می کردیم بازارهای رمزنگاری سیر مشابه بازارهای سنتی را دنبال کنند. ما اخیراً در پاسخ به کاربرانی که می خواهند از ربات های معاملات خودکار در بازارهای ما استفاده کنند با Quadency همکاری کرده ایم. ما همچنین سخت روی اتصال FIX خود کار می کنیم – موتور تطبیقی ​​ما از چنین توانایی هایی برخوردار است. ما قبل از اینکه این کار را برای کاربران خود باز کنیم ، در حال حاضر کار در مورد سیستم های مدیریت ریسک را نهایی می کنیم. این مورد مورد توجه ویژه معامله گران سازمانی قرار می گیرد که به تأخیر بسیار کم نیاز دارند.

ایشان پندی: به عنوان یک معامله گر ، نظرات کلی شما در مورد نقدینگی چیست؟ ، نوسانات و هارمونیک ها در بازار بیت کوین و Ethereum؟ برای ورود و خروج بازرگانان بلوک و سرمایه گذاران با ارزش خالص به بازار. البته ، نهنگ ها و معدن کاران تا حدود زیادی بر قیمت دارایی های رمزنگاری اصلی تأثیر می گذارند ، اما با ورود سرمایه بیشتر به بازار ، چنین پویایی هایی باید کمتر نمایان شود. در این مرحله ، نه تنها از نظر تعداد ارزهای پشتیبانی شده بلکه از نظر اندازه تجارت و سرعت مبادله ، بهبود فیات روشن و خارج از رمپ بسیار مهمتر است. ما اکنون تمرکز خود را بر این داریم که نقدینگی بیشتری را در بازارهای مشتقات بیت کوین و Ethereum کسب کنیم – این امر برای جذب سرمایه گذاران بیشتر به سیستم عامل ما مهم خواهد بود. تقاضا برای مشتقات زیاد است و تعداد کمی از مبادلات تاکنون واقعاً قادر به تأمین نیازهای سرمایه گذاران نهادی هستند.

هدف این مقاله حذف عدم تقارن اطلاعاتی موجود در بازارهای دیجیتال ما با انجام دقت کافی با پرسیدن سالات صحیح و تجهیز خوانندگان به نظرات بهتر برای تصمیم گیری آگاهانه است. این ماده هیچگونه مشاوره سرمایه گذاری ، مالی یا حقوقی محسوب نمی شود. لطفاً قبل از سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتالی یا توکن و غیره ، تحقیق خود را انجام دهید. نویسنده علاقه خاصی به شرکت ندارد. مصاحبه کننده – ایشان پاندی