خطرات امنیتی پنهان کد QR

_0_gg_sg” _0_gg “> _0_gg_g0g”> _0_gg_g0g “> _0__g” x_g = “x” = “https://hackernoon.com/avatars/DDh5xP01mnaar2GsINoIsWJYDvA2.png” alt = “عکس پروفایل نویسنده”>

nataliekleinNatalie Klein

A small girl در جهان ربات ها من هوش مصنوعی و امنیت سایبری را پوشش می دهم ، موضوعاتی که به طور فزاینده ای همگرا می شوند.

در جامعه بدون تماس فعلی ما ، کدهای QR یک روز در آفتاب هستند. اکنون بسیاری از رستوران ها به مشتریان اجازه می دهند برای دسترسی به منوهای دیجیتالی ، کدهای QR را در جدول اسکن کنند. برخی از دارندگان رستوران می گویند که منوهای دیجیتال ممکن است از همه گیر کنونی گذشته باشند. اما از آنجا که کدهای QR بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ، درک خطرات امنیتی بسیار مهم است.

کدهای QR از سال 1994 وجود داشته است. این فناوری برای اولین بار توسط یکی از شرکت های تابعه تویوتا تولید و برای ردیابی موجودی کالا استفاده شد ، دقیقاً مانند بارکدهای 1D. کدهای QR می توانند حدود 100 برابر اطلاعات بیشتر از بارکدهای 1 بعدی را در خود داشته باشند ، این باعث می شود کدهای QR مفیدتر باشند اما خطر امنیتی را به همراه دارند.

دستورات اجرای ویندوز را می توان در کدهای QR (و سایر اشکال بارکد 2D) جاسازی کرد. در تلفن ، کدهای QR می توانند تماس های تلفنی را شروع کنند ، پیام های متنی ارسال کنند یا اقدامات یک برنامه را آغاز کنند. Apple Pay حتی ممکن است به کاربران اجازه دهد به زودی از کد QR برای ارسال پرداخت استفاده کنند.

سال گذشته Null Byte ویدئویی تهیه کرد که برخی از راه های جاسازی بارهای مخرب توسط هکرها را با کدهای QR نشان می دهد. اگر به برخی از روشهای فنی بیشتری که هکرها می توانند برای سو codes استفاده از کدهای QR استفاده کنند ، ارزش دیدن این فیلم را دارد:

[محتوای جاسازی شده]

ادامه توجه داشته باشید که طبیعت بدون اصطکاک کدهای QR باعث می شود کاربران حتی بدون سو. استفاده های پیچیده از مراقبت راحت باشند. جایز نیست که یک بازیگر بد کد QR را در جدول رستوران با یک کد مخرب جایگزین کند.

با استفاده از نرم افزار رایگان QR Code ، یک هکر می تواند کاربران را به وب سایتی راهنمایی کند و از آنها بخواهد با Facebook یا Gmail وارد سیستم شوید. به یک ابزار تبلیغاتی یا بارگیری بدافزار. و بسیاری از کلاهبرداری های غیر فنی پیشرفته فیشینگ و کلیک جک در صورت دسترسی کسی برای تغییر کد QR امکان پذیر است.

اگر توجه نکنم که کدهای QR هستند ذاتاً ناامن نیست. در حقیقت ، دویچه بانک از کدهای QR به عنوان شکلی از شماره احراز هویت تراکنش یکبار مصرف استفاده می کند. بیشتر خطرات موجود در کدهای QR ناشی از عدم اطمینان از منشا کد QR است.

یکی از بهترین راه های محافظت از خود توسط مصرف کنندگان ، فعال کردن بازبینی کد QR است. این تنظیم امکان بازرسی متن رمزگشایی شده قبل از اجرای هر کد یا باز کردن برنامه های هدفمند را فراهم می کند.

مشاغل با استفاده از کد QR می توانند با استفاده از یک مولد کد QR که اجازه طراحی سفارشی را می دهد ، از مشتریان محافظت کنند. با طراحی سفارشی ، کارمندان می توانند اطمینان حاصل کنند که کدهای QR دستکاری نشده و جایگزین نمی شوند.

> طبقه رستوران “کافه سبز >

همچنین منتشر شده است در: https://www.internetnewsflash.com/qr-codes- are- more-use-than-ever-but-p present-security-risks/

برچسب ها

به H45 بپیوندید ظهر

برای باز کردن قفل تجربه خواندن سفارشی ، حساب رایگان خود را ایجاد کنید.