صندوق فرصت هوش مصنوعی برای ایجاد نیروی کار آماده هوش مصنوعی در آسیا و اقیانوسیه

در 25 سالی که از تاسیس گوگل می گذرد، فناوری تحولات قابل توجهی ایجاد کرده است – و شاید هیچ جا بیشتر از آسیا و اقیانوسیه نباشد.

امروزه، این منطقه خانه اکثر کاربران اینترنت جهان است، و تغییرات فناوری – مانند ظهور گوشی‌های هوشمند و اقتصاد موبایل – در اینجا تقریباً از هر جای دیگری تأثیر بیشتری داشته است.

و با هوش مصنوعی، ما در آستانه تغییر عمده بعدی هستیم. تحقیقات نشان می‌دهد که اگر محصولات و راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به طور کامل به کار گرفته شوند، کسب‌وکارها در کشورهای کلیدی آسیا-اقیانوسیه می‌توانند تا سال 2030 تا 3 تریلیون دلار از مزایای اقتصادی برخوردار شوند. علاوه بر این، در مقایسه با سایر مناطق، مردم در سراسر آسیا و اقیانوسیه به هوش مصنوعی با خوش بینی بیشتری می نگرند و معتقدند که تأثیر مثبتی بر نحوه کار، یادگیری و دسترسی به اطلاعات ما خواهد داشت.

هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که پیشرفت دیجیتال را تسریع بخشد و به حل برخی از چالش های مهم منطقه کمک کند. ما در حال حاضر شاهد تاثیر مثبت استفاده از هوش مصنوعی در کشاورزی، آب و هوا و تلاش‌های تشخیص بیماری در آسیا هستیم. اما بسیاری از مردم احساس می کنند که فاقد مهارت لازم برای استفاده حداکثری از این فرصت هستند.

راه اندازی صندوق فرصت هوش مصنوعی: آسیا-اقیانوسیه

از طریق صندوق فرصت‌های هوش مصنوعی جدید 15 میلیون دلاری: آسیا-اقیانوسیه که توسط Google.org پشتیبانی می‌شود، در توسعه مهارت‌های حیاتی هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری خواهیم کرد و در میان کارگران و جویندگان کار، به‌ویژه آنهایی که در جوامع محروم در سراسر منطقه هستند، اعتماد ایجاد خواهیم کرد. این مکمل ابتکارات مهارتی دیجیتال و هوش مصنوعی موجود ما در آسیا و اقیانوسیه است، مانند AI Essentials برای مبتدیان، AI Startup School برای کارآفرینان، و برنامه‌های Google Cloud AI برای مشاغل.

با همکاری شبکه خیریه سرمایه‌گذاری آسیایی (AVPN)، شبکه‌ای از سرمایه‌گذاران اجتماعی، و با حمایت بانک توسعه آسیایی، این صندوق به دنبال برنامه‌هایی از سازمان‌های تأثیرگذار اجتماعی است که می‌توانند به ما کمک کنند به کسانی که احتمالاً از آموزش هوش مصنوعی بهره‌مند می‌شوند، دسترسی پیدا کنیم. AVPN با شرکای محلی که از طریق یک فراخوان آزاد برای پیشنهادات انتخاب شده اند، کار خواهد کرد تا چالش ها و فرصت های خاص مرتبط با هوش مصنوعی را برای جویندگان کار و مشاغل خرد و کوچک در منطقه شناسایی کند.

سازمان‌های منتخب از هوش مصنوعی به زبان محلی خود پشتیبانی می‌کنند تا به آنها کمک کند آموزش مهارت‌ها را مستقیماً به جوامع خود ارائه دهند. علاوه بر این، کمک های نقدی به رفع موانع یادگیری مانند دسترسی محدود به منابع آموزشی کمک می کند.

Source link