Teraco به گسترش مراکز داده با 680 میلیون دلار سرمایه بدهی | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — ساموئل اروین مدیر مالی شرکت Teraco Data Environments Ltd.، بزرگترین شرکت مرکز داده آفریقا، 11.8 میلیارد راند (680 میلیون دلار) سرمایه برای کمک به برنامه های توسعه و ساخت نیرو جمع آوری کرد.

اروین گفت که کمتر از نیمی از تامین مالی وام که توسط وام دهنده Absa Group Ltd. مستقر در آفریقای جنوبی هدایت می شود، به عنوان سرمایه رشد برای ایجاد ظرفیت خورشیدی و مراکز داده شرکت استفاده خواهد شد. مابقی برای تأمین مالی مجدد امکانات فعلی آن که در سراسر ژوهانسبورگ، کیپ تاون و دوربان گسترده شده است، استفاده خواهد شد.

اروین گفت: «ما هدف تعیین کرده‌ایم که نیمی از انرژی خود را تا سال 2027 و تمام آن را تا سال 2035 از منابع انرژی پاک تولید کنیم.

او افزود که در تلاش برای دستیابی به این هدف، این شرکت یک مزرعه خورشیدی در مقیاس کاربردی خواهد ساخت که قادر به تولید 100 مگاوات برق است و در حال اضافه کردن صفحات خورشیدی به سقف مراکز داده خود است.

آفریقای جنوبی در سال‌های اخیر با قطع برق فلج‌کننده دست و پنجه نرم کرده است و بسیاری از بزرگ‌ترین کسب‌وکارهای این کشور شروع به ساخت تاسیساتی برای تولید برق خود کرده‌اند. مراکز داده عموماً کاربران پرقدرت هستند و تغییر به منابع انرژی تجدیدپذیر می تواند به پایین نگه داشتن هزینه های جاری و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک کند.

مطالب پیشنهادی  روندهای کلیدی پایداری مرکز داده در سال 2022 | دانش مرکز داده

اروین گفت که تراکو ساخت مزرعه خورشیدی 100 مگاواتی را پس از دریافت مجوزهای لازم از سوی دولت آفریقای جنوبی و شرکت عمومی اکسوم برای اتصال آن به شبکه آغاز خواهد کرد و افزود که مذاکرات کند بوده است.

آفریقا تقریباً یک پنجم جمعیت جهان را در خود جای داده است و سریعتر از هر قاره دیگری در حال رشد است، با این حال طبق گفته سیسکو، تنها 1 درصد از ظرفیت مرکز داده جهان را تشکیل می دهد. این ظرفیت باید برای پاسخگویی به تقاضای افراد و مشاغل بیشتری که از اینترنت و خدمات ابری استفاده می کنند گسترش یابد.

اروین گفت که توسعه برنامه ریزی شده Teraco ظرفیت مرکز داده آن را تقریبا دو برابر خواهد کرد و به کمتر از 200 مگاوات طی سه تا چهار سال آینده خواهد رسید.

قرارداد Digital Realty Trust مستقر در سانفرانسیسکو برای خرید اکثریت سهام Teraco در سال گذشته، ارزش این شرکت را حدود 3.5 میلیارد دلار برآورد کرد. Teraco همچنان بزرگترین اپراتور مرکز داده در آفریقا است، اگرچه شرکت های تازه وارد مانند Equinix و Amazon Web Services به دنبال گسترش در این قاره هستند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور