Tencent Cloud شروع به فروش سرورهای مبتنی بر AMD خود می کند

Tencent Cloud، یکی از زیرمجموعه های با ارزش ترین شرکت عمومی چین، در شرف شروع فروش سرورها است.

این فروشنده ابری به دنبال تجاری سازی سخت افزار StarLake است که در داخل با مشارکت AMD و بر اساس پردازنده های نسل دوم EPYC توسعه یافته است.

سرورها در آسیای جنوب شرقی در دسترس خواهند بود – در دسترس بودن در مناطق دورتر بعید است.

Poshu گفت: “به عنوان نشانی از تعهد Tencent Cloud به ارائه محصولات و خدمات ابری همیشه از طریق معماری بسیار سازگار و همچنین طراحی ساده و قابل اعتماد، ما خوشحالیم که همکاری فناوری خود را با AMD، یک توسعه دهنده چند ملیتی پردازنده ها و فناوری های کامپیوتری اعلام کنیم.” یونگ، معاون ارشد Tencent Cloud International.

با کار دست در دست، می‌توانیم سرور StarLake را با عملکرد بالاتر، قیمت مناسب و قدرت کمتر در اختیار کاربران قرار دهیم.»

خودتان آن را انجام دهید

Tencent اولین سرور StarLake را در سال 2019 معرفی کرد در کنفرانس جهانی اکوسیستم دیجیتال Tencent، طراحی شده تا خدمات ابری خودش را تامین کند. این سیستم یک پیاده سازی سفارشی از AMD’s Rome بود که بر اساس ریزمعماری Zen 2 و با استفاده از طراحی خنک کننده اختصاصی بود.

پروژه موفقیت آمیز بود: Tencent گفت که سرور قادر است به طور موثر 98٪ از آن سناریوهای اپلیکیشن ابری. سپس یک مرکز طراحی سخت افزار اختصاصی به نام StarLake Lab را در سال 2020 راه اندازی کرد.

یک سال بعد، و Tencent آماده است تا تجهیزات خانگی خود را به سایر مشاغل بفروشد و آن را مناسب برای استقرار ابر خصوصی نامید.

سرورهای StarLake که در اصل برای محاسبات در مقیاس فوق‌العاده طراحی شده‌اند، کمترین هزینه را برای هر ماشین مجازی تضمین می‌کنند، با لیستی از ویژگی‌ها که 20 درصد اجزای کمتری را نسبت به یک سرور معمولی تبلیغ می‌کنند.

طراحی خنک کننده اختصاصی هنوز هم بخشی از بسته بندی است – با بیانیه مطبوعاتی چیزی به نام “فناوری اتلاف حرارت ترموسیفون”، اما جزئیات بیشتری ارائه نشده است.