Telkom Indonesia در حال بررسی فروش سهام اقلیت واحد مرکز داده است | دانش مرکز داده

این مقاله در اصل در Light Reading ظاهر شد

Telkom اندونزی در حال برنامه ریزی برای فروش سهام در کسب و کار مرکز داده خود – که در حال حاضر بیش از 1 میلیارد دلار ارزش دارد – برای تامین بودجه توسعه محلی و جهانی واحد است.

احمدرضا، معاون ارشد ارتباطات شرکتی و روابط با سرمایه گذاران، به رویترز گفت که این گروه در حال انتخاب مشاوران مالی خود برای فروش است و انتظار دارد تا نیمه دوم سال تکمیل شود.

دو منبع آگاه از این طرح به رویترز گفتند که انتظار می‌رود فروش سهام اقلیت در ماه مارس آغاز شود.

رضا گفت که کسب درآمد از کسب و کار مرکز داده هنوز در حال بحث است و Telkom هدف خاصی ندارد. اندازه و ارزش سهام نیز هنوز مورد بحث است.

رضا افزود: «از آنجایی که ضریب نفوذ اینترنت در سراسر جهان به سرعت در حال رشد است، کسب و کار مراکز داده در حال تبدیل شدن به یک دارایی داغ برای سرمایه‌گذاری، از جمله در اندونزی است».

یافتن سرمایه گذاران قوی برای سهام اقلیت به غول مخابراتی اندونزیایی این امکان را می دهد تا تجارت مرکز داده خود را که اکنون دارای 28 مرکز است – 23 در اندونزی و پنج مورد در خارج از کشور، گسترش دهد.

گزینه های تامین مالی بررسی شد

طی سال‌ها، Telkom Indonesia گزینه‌های مختلفی را برای تأمین مالی عملیات مرکز داده‌اش بررسی کرده بود. علاوه بر فروش سهام اقلیت کسب‌وکار، صحبت‌هایی در مورد افزایش نقدینگی از طریق IPO در سال 2021 وجود داشت.

علاوه بر این، بلومبرگ در اکتبر 2022 گزارش داد که اپراتور مخابراتی در حال بررسی فروش کل مرکز داده خود به قیمت یک میلیارد دلار است.

Telkom اندونزی در نوامبر آخرین مرکز داده “neuCentrIX” خود را در باندا آچه در جزیره جنوبی سوماترا افتتاح کرد که برای خدمات رسانی به خدمات دولتی و ISPهای محلی طراحی شده است. یک مرکز مشابه در بندر لامپونگ – همچنین واقع در سوماترا – در ماه اوت افتتاح شد. 2023.