TC Energy می گوید که مراکز داده تقاضا برای گاز طبیعی را افزایش خواهند داد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — به گفته شرکت TC Energy، بزرگترین اپراتور خطوط لوله گاز طبیعی در آمریکای شمالی، رشد مراکز داده تشنه انرژی باعث افزایش تقاضا برای گاز طبیعی خواهد شد زیرا بیشتر سوخت برای تولید برق استفاده می شود.

استنلی چاپمن، معاون اجرایی TC Energy و مدیر عملیات خطوط لوله گاز طبیعی، در تماسی اعلام کرد که تقاضای گاز برای برق برای راه اندازی مراکز داده تا سال 2030 به میزان 8 میلیارد فوت مکعب در روز افزایش خواهد یافت. این معادل 21 درصد از تقاضای فعلی ایالات متحده برای سوخت در تولید برق است.

مراکز داده که فناوری هوش مصنوعی را تامین می‌کنند، قرار است بیشترین جهش تقاضا را در یک نسل به شرکت‌های برق بدهند. در کنار مراکز داده برای اجرای محاسبات هوش مصنوعی، شبکه آمریکا توسط کارخانه‌های جدید و برقی‌سازی همه چیز از وسایل نقلیه گرفته تا پمپ‌های حرارتی آزمایش می‌شود. همه اینها برای حفظ تقاضا برای گاز طبیعی و سایر سوخت‌های فسیلی مورد استفاده در تولید برق آماده است.

رشد تقاضا، TC Energy را وادار می کند تا شبکه های خط لوله گاز را که از ایالت های ویرجینیا و ویسکانسین عبور می کنند، تقویت کند و اتصالات خود را با شرکت های توزیع محلی در این بازارها افزایش دهد.

چپمن گفت: «ما در سال‌های آینده به دلیل مراکز داده، یک فرصت رشد بارگذاری معنادار و افزایش تقاضا را شاهد هستیم.

کارسون کرل، نویسنده گزارش تحقیقات اطلاعاتی Enverus، ظرفیت برق مرکز داده نصب شده از سال 2023 تا 2030 حدود 14 گیگاوات افزایش خواهد یافت که معادل حدود 2 میلیارد فوت مکعب در روز تقاضای افزایشی گاز طبیعی است. در این مورد، در بیانیه 1 مه گفته شد.

او گفت: «رشد ظرفیت مرکز داده یک به یک به رشد خالص بار جدید تبدیل نخواهد شد. اپراتورها در جستجوی کالاهای ارزان قیمت از سوی مصرف کنندگان صنعتی فعلی خواهند بود.