چرا گوگل برای محافظت از کاربران هوش مصنوعی و کسب و کارهای کوچک اقدام قانونی می کند؟

امروز ما در حال اقدام قانونی علیه دو گروه از کلاهبرداران هستیم. اولین مورد به دنبال سوء استفاده از اشتیاق عمومی برای هوش مصنوعی مولد برای انتشار بدافزار بود. قانون دوم قانون حق نسخه‌برداری هزاره دیجیتال (DMCA) را برای آسیب رساندن به رقبای تجاری خود با ارسال هزاران اخطار حق چاپ آشکارا جعلی تبدیل کرد.

ایمن نگه داشتن شما در فضای مجازی هسته اصلی کسب و کار ما است. Gmail هر روز بیش از 100 میلیون تلاش فیشینگ را مسدود می کند، مرور ایمن از بیش از 5 میلیارد دستگاه محافظت می کند و Google Play بیش از 100 میلیارد برنامه را اسکن می کند. برای آخرین کلاهبرداری ها، دادخواهی ابزاری مؤثر برای ایجاد سابقه قانونی، اختلال در ابزارهای مورد استفاده کلاهبرداران و بالا بردن عواقب آن برای بازیگران بد است. و در طول سال‌ها، ما به طور فعال به دنبال دعوای قضایی برای جلوگیری از کلاهبردارانی هستیم که از آسیب‌پذیران سوء استفاده می‌کنند، کسب‌وکارهای کوچک را فریب می‌دهند و سعی در اخاذی از کاربران ما دارند.

محافظت از کاربران در برابر کلاهبرداران هوش مصنوعی

با افزایش هیجان عمومی در ابزارهای مولد جدید هوش مصنوعی، کلاهبرداران به طور فزاینده ای از کاربران بی خبر سوء استفاده می کنند. اولین شکایت ما بازیگران بدی را هدف قرار می دهد که افراد زیادی را در سراسر جهان که به دنبال استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی گوگل برای دانلود ناآگاهانه بدافزار هستند گمراه کردند. کلاهبرداران صفحاتی در رسانه‌های اجتماعی ایجاد کردند و تبلیغاتی را اجرا کردند که مردم را تشویق می‌کرد تا Bard، ابزار هوش مصنوعی مولد رایگان در دسترس ما را که نیازی به دانلود کردن ندارد، «دانلود» کنند. در عوض، تبلیغات باعث شد تا مردم بدافزاری را دانلود کنند که حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آنها را به خطر می‌اندازد. از ماه آوریل، ما تقریباً 300 حذف مربوط به این گروه از بازیگران بد را ثبت کرده ایم.

ما به دنبال دستوری هستیم تا کلاهبرداران از راه‌اندازی دامنه‌هایی مانند این جلوگیری کنیم و به ما اجازه دهیم آنها را در ثبت‌کنندگان دامنه ایالات متحده غیرفعال کنیم. در صورت موفقیت آمیز بودن، به عنوان یک عامل بازدارنده عمل می کند و مکانیزم روشنی برای جلوگیری از کلاهبرداری های مشابه در آینده فراهم می کند.

مبارزه با اسلحه سازی قانون کپی رایت

شکایت دوم ما بازیگران بدی را هدف قرار می دهد که از DMCA با استفاده از حذف جعلی حق نسخه برداری برای آسیب رساندن به رقبا سوء استفاده می کنند. DMCA برای محافظت از کاربران اینترنت و دارندگان حق چاپ و در عین حال تشویق نوآوری ایجاد شده است. این برنامه سازندگان را قادر می سازد از آثار خود در اینترنت محافظت کنند، اطمینان حاصل می کند که کاربران و مشاغل می توانند اطلاعات را به صورت آنلاین ایجاد و به اشتراک بگذارند، و به شرکت ها اطمینان می دهد که برای ارائه خدمات به عموم نیاز دارند. مطابق با DMCA، Google یک فرآیند حذف برای رسیدگی به شکایات قانونی نقض حق نسخه‌برداری دارد.

شکایت ما بازیگران بدی را هدف قرار می دهد که ده ها حساب Google ایجاد کرده و از آنها برای ارائه هزاران ادعای حق نسخه برداری جعلی علیه رقبای خود استفاده می کنند. این ادعاهای جعلی منجر به حذف بیش از 100000 وب‌سایت کسب‌وکار شد که میلیون‌ها دلار و هزاران ساعت از دست دادن زمان کارمندان را به همراه داشت.

امیدواریم شکایت ما نه تنها به این فعالیت پایان دهد، بلکه دیگران را نیز بازدارد و آگاهی را در مورد آسیب هایی که حذف تقلبی می تواند بر مشاغل کوچک در سراسر کشور داشته باشد، افزایش دهد.

محافظت از کاربران، ایجاد سابقه قانونی و محاکمه کلاهبرداران

اقدامات امروز بخشی از استراتژی حقوقی جاری ما برای حمایت از مصرف کنندگان و کسب و کارهای کوچک و ایجاد سوابق قانونی مورد نیاز در زمینه های نوظهور نوآوری است. قوانین واضح در برابر کلاهبرداری، کلاهبرداری و آزار و اذیت مهم هستند – مهم نیست که چقدر محیط جدید باشد – و ما متعهد هستیم که سهم خود را برای محافظت از افرادی که از اینترنت استفاده می کنند در برابر سوء استفاده انجام دهیم.

به طور گسترده‌تر، امیدواریم این تلاش‌ها از فرهنگ بی‌سابقه نوآوری در ایالات متحده محافظت و حفظ کنند. همانطور که کلاهبرداران هوش مصنوعی و کلاهبرداران حق چاپ امیدوارند زیر رادار پرواز کنند – ما معتقدیم که اقدامات قانونی مناسب و همکاری با مقامات دولتی، کلاهبرداران را کاملاً در تیررس عدالت قرار می دهد و اینترنت ایمن تر را برای همه تبلیغ می کند.