Synopsys برای خرید نرم افزار سازنده Ansys به قیمت 34 میلیارد دلار | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — شرکت طراحی تراشه Synopsys با خرید توسعه دهنده نرم افزار Ansys به مبلغ 34 میلیارد دلار نقد و سهام موافقت کرد که یکی از بزرگترین معاملات اعلام شده در سراسر جهان در سال گذشته است.

طبق اعلام این شرکت‌ها در روز سه‌شنبه، سهامداران انسیس ۱۹۷ دلار نقد و ۰.۳۴۵ سهم از سهام سینوپسیس به ازای هر سهم دریافت خواهند کرد. این ارزش سهام Ansys را در حدود 390.19 دلار بر اساس قیمت های بسته شدن سهام در 21 دسامبر، قبل از اینکه بلومبرگ گزارش داد که شرکت ها در حال مذاکره هستند، می شود. به گفته سینوپسیس، این قرارداد در نیمه اول سال 2025 بسته می شود.

هدف این خرید، گسترش پایگاه مشتریان Synopsys و مجموعه محصولات آن است. Synopsys، مستقر در Sunnyvale، کالیفرنیا، یکی از معدود شرکت‌های بزرگی است که نرم‌افزار مورد استفاده برای طراحی نیمه‌رساناها را تولید می‌کند و در درجه اول با Cadence Design Systems رقابت می‌کند. در همین حال، Ansys نرم افزار شبیه سازی می سازد که توسط مهندسان برای کمک به پیش بینی نحوه عملکرد محصولات در دنیای واقعی استفاده می شود. مهندسان از نرم‌افزار تحلیل ساختاری آن قبل از پروژه برای کاهش هزینه‌های تولید، کاهش ریسک و ارائه سریع‌تر محصولات به بازار استفاده می‌کنند.

سهام Ansys در ساعت 12:14 بعد از ظهر در نیویورک پس از بسته شدن در 346.48 دلار در روز جمعه با 5.4 درصد کاهش به 327.95 دلار رسید. این افت نشان دهنده عقب نشینی بالقوه سرمایه گذارانی است که پس از گزارش های ماه گذشته مبنی بر اینکه شرکت مستقر در Canonsburg در پنسیلوانیا در حال بررسی فروش است، شاهد افزایش قیمت سهام بودند. ارزش بازار Ansys در 12 ژانویه حدود 30.1 میلیارد دلار بود. سهام Synopsys با 3 درصد افزایش به 508.99 دلار رسید.

تایلر تبس، مدیر عامل شرکت مشاوره MKP Advisors، گفت: «با توجه به یک جدول زمانی طولانی و ریسک ژئوپلیتیکی که به ریسک ضد انحصار پیچیده شده است، ما از معامله Ansys خیلی متعجب نیستیم. تبس همچنین به “حق بیمه حاشیه ای” که در مقایسه با بسته شدن قبلی سهام ارائه می شود اشاره کرد.

Synopsys در حال افزودن یک لایه دیگر به سیستم های طراحی خود است. مشتریان فعلی آن عمدتاً قطعات الکترونیکی، عمدتاً نیمه هادی ها را می سازند. انسیس سازندگان همه چیز را از هواپیما گرفته تا ماشین‌آلات صنعتی وارد می‌کند، درست زمانی که این تجهیزات پیچیده‌تر می‌شوند و به اتوماسیون متکی می‌شوند، که در نهایت به نیمه‌رساناها بستگی دارد. مدیریت Synopsys شرط می‌بندد که استفاده روزافزون از هوش مصنوعی نیاز به سیستم‌هایی را افزایش می‌دهد که بتوانند سیستم‌های الکترونیکی پیچیده‌تر را ترسیم کنند و آنها را ایمن و مقرون به صرفه نگه دارند.

تصاحب Ansys در سال 2024 باعث تقویت اولیه برای معامله گران می شود زیرا آنها به دنبال حرکت از یک دوره ضعیف فعالیت ادغام و اکتساب هستند. نیراج پاتل، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، این قرارداد را “مناسب استراتژیک قوی” برای سینوپسیس خواند. با این حال، پاتل در یک ایمیل گفت، تأییدیه های نظارتی و زمان طولانی پایان سال 2025 می تواند نشان دهنده برخی از چالش ها باشد.

در ماه اوت، این شرکت خرید PikeTec، یک شرکت نرم‌افزاری آلمانی را که بر رانندگی خودران تمرکز دارد، در قراردادی به ارزش 200 میلیون دلار تکمیل کرد. و در مصاحبه‌ای با تلویزیون بلومبرگ، آرت دی گیوس بریسک، مدیر اجرایی سابق، گفت که اگر محدودیت‌های صادراتی موجود نباشد، این شرکت می‌تواند حتی بیشتر به چین بفروشد.

Synopsys در سال مالی منتهی به 31 اکتبر 5.84 میلیارد دلار فروش داشت و تحلیلگران پیش بینی می کنند که درآمد 13 درصدی در سال مالی 2024 افزایش یابد. انتظار می رود Ansys در سال 2023 2.26 میلیارد دلار فروش داشته باشد و تحلیلگران تخمین می زنند که در سال جاری 10 درصد افزایش داشته باشد.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور