SwiftUI در مقابل UIKit: انتخاب چارچوب برای اپل UI

از زمانی که شرکت ها متوجه شدند که استراتژی موبایل چیزی است که مصرف کنندگان را برنده می کند، توسعه اپلیکیشن موبایل پویاتر از همیشه شده است. توسعه یک برنامه iOS یک تلاش بسیار امیدوارکننده است زیرا به معنای ایجاد محصولی است که گروهی با قدرت خرید بالا و سطح تعامل بالایی با دستگاه های تلفن همراه خود را هدف قرار می دهد. SwiftUI و UIKit فریمورک های اصلی اپل برای ساخت رابط های کاربری هستند که هر دو به طور کامل توسط Xcode، محیط توسعه یکپارچه رسمی اپل (IDE) پشتیبانی می شوند. در این مقاله، من SwiftUI و UIKit را با هم مقایسه و مقایسه می‌کنم تا به توسعه‌دهندگان کمک کنم آگاهانه انتخاب کنند که کدام یک از چارچوب‌ها برای پروژه‌شان مناسب‌تر است.

مروری بر SwiftUI و UIKit

UIKit و SwiftUI فریمورک‌های جلویی برای توسعه iOS هستند. UIKit، یک چارچوب ماژولار ساخته شده در Objective-C، که اولین بار توسط اپل در سال 2008 معرفی شد، در ابتدا برای ساخت رابط کاربری برای صفحه نمایش های لمسی کوچک آیفون طراحی شد. اکنون برای ساخت زیرساخت اصلی برای برنامه‌های iOS، iPadOS یا tvOS استفاده می‌شود. طیف گسترده ای از اجزای رابط کاربری را ارائه می دهد که توسعه رابط را راحت تر و شهودی تر می کند.

SwiftUI توسط اپل در سال 2019 برای ساده سازی توسعه رابط iOS منتشر شد. اپل آن را «…روشی مدرن برای اعلام رابط کاربری برای هر پلتفرم اپل“. آی تی…

Source link