حمایت از تحول دیجیتال آفریقا

این هفته، رهبران ایالات متحده و آفریقا در واشنگتن دی سی گرد هم می آیند تا در اجلاس سران رهبران آمریکا و آفریقا بر روابط پایدار فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تاکید کنند و شراکت های حیاتی خود را تجدید کنند. ما برای به اشتراک گذاشتن پیشرفت ها، تعمیق مشارکت ها و ظهور ایده های جدید هیجان زده هستیم.

آفریقا در حال تجربه تغییرات باورنکردنی است که هم فرصت ها و هم چالش ها را به همراه دارد. این قاره محل زندگی 19 کشور از 20 کشور برتر جهان است که سریع‌ترین رشد را دارند و اقتصاد اینترنتی آن تا سال 2025 به 180 میلیارد دلار می‌رسد. در همان سال، بیش از نیمی از جمعیت آفریقا زیر سن خواهند داشت. 25، ایجاد نیاز مبرم‌تر برای ایجاد فرصت‌های اقتصادی. نوآوری به رهبری آفریقا برای برآوردن چنین نیازهایی کلید خواهد بود، و آفریقا در حال حاضر مکانی است که در آن نوآوری آغاز شده و به سایر نقاط جهان گسترش می یابد.

گوگل مدتهاست که متعهد به حمایت از این نوآوری و استفاده از فناوری برای حمایت از رشد در آفریقا بوده است. سال گذشته، ساندار پیچای، مدیرعامل ما اعلام کرد که گوگل طی پنج سال یک میلیارد دلار در آفریقا سرمایه‌گذاری خواهد کرد که بر اولویت‌های مشخص‌شده در گزارش «دونده‌های سرعت دیجیتال» ما متمرکز است، از جمله زیرساخت‌های دیجیتال امن، مقرون‌به‌صرفه و سازگار با محیط‌زیست، اکوسیستم کارآفرینی پر جنب و جوش، مهارت برای کمک به مردم. آماده شدن برای مشاغل آینده و نوآوری های تکنولوژیکی که فرصت های جدیدی را آزاد می کند. ما با سیاستگذاران، سازمان‌های غیرانتفاعی، کسب‌وکارهای محلی، سازندگان و جوامع در سراسر منطقه همکاری می‌کنیم تا به این تعهد عمل کنیم و به تقویت تحول دیجیتال آفریقا کمک کنیم.

فعال کردن دسترسی و اتصال به اینترنت مقرون به صرفه

اولین شرط بزرگ گوگل بر روی زیرساخت های آفریقا در سال 2005 با کابل Seacom انجام شد. هفده سال بعد، کابل زیردریایی پیشرفته Google Equiano اکنون در بنادر توگو، نیجریه، نامیبیا و آفریقای جنوبی فرود آمده است. تحقیقات انجام شده توسط Africa Practice نشان می دهد که Equiano به طور قابل توجهی پهنای باند بین المللی را افزایش می دهد، که منجر به افزایش متوسط ​​سرعت اینترنت و بهبود مقرون به صرفه دسترسی – گسترش نفوذ کلی اینترنت و کمک به ایجاد شغل می شود. این پتانسیل ایجاد رشد اقتصادی، حمایت از نوآوری و افزایش دسترسی به خدمات در سراسر قاره را دارد.

سرمایه گذاری روی افراد و استارت آپ ها

کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​90 درصد از کل مشاغل در آفریقا را تشکیل می دهند. اما در زمانی که اتصال دیجیتال بیش از هر زمان دیگری برای انعطاف‌پذیری کسب‌وکارهای کوچک اهمیت دارد، کسب‌وکارهای کوچک آفریقایی همچنان در استفاده از اینترنت به همتایان جهانی خود نزدیک می‌شوند. گوگل با اتصال استارت آپ ها به منابع و افراد جویای کار با فرصت های ایجاد مهارت به مقابله با این چالش کمک می کند. گوگل از طریق صندوق بنیانگذاران سیاهپوست استارت‌آپ‌های Google در آفریقا، ۷ میلیون دلار در ۱۱۰ استارت‌آپ تحت رهبری سیاهان با ارائه جوایز نقدی و پشتیبانی عملی سرمایه‌گذاری کرده است. این بر اساس پشتیبانی موجود ما از طریق Google for Startups Accelerator آفریقا است که در سه سال گذشته به بیش از 90 استارت آپ آفریقایی با سرمایه بدون سهام، فضای کاری و دسترسی به مشاوران متخصص کمک کرده است. علاوه بر این، بیش از 5000 کسب‌وکار کوچک را از طریق آکادمی Google Hustle پشتیبانی کرده‌ایم و به آنها کمک می‌کنیم درآمد خود را افزایش دهند، موقعیت خود را برای سرمایه‌گذاری قرار دهند و مدل‌های تجاری پایدار بسازند. ما همچنین به بیش از شش میلیون نفر آموزش مهارت های دیجیتال ارائه کرده ایم و به آموزش 105000 توسعه دهنده آفریقایی از طریق بورسیه Google Africa Developer Scholarship کمک کرده ایم. و از طریق صندوق YouTube Black Voices، YouTube ابتکاری را ایجاد کرده است که به تجهیز و تقویت سازندگان و هنرمندان سیاه پوست با منابعی برای موفقیت در این پلتفرم اختصاص یافته است.

استفاده از فناوری برای تقویت مشاغل و حل چالش های منطقه ای

تجهیز افراد و کسب و کارها به ابزارهای تکنولوژیکی برای رفع نیازهای محلی، نوآوری را باز می کند. ما دائماً در حال بهبود محصولات Google هستیم تا برای افراد بیشتری در آفریقا مفیدتر باشد. به عنوان مثال، با استفاده از قابلیت‌های هوش مصنوعی خود، اخیراً 10 زبان آفریقایی که توسط 165 میلیون نفر صحبت می‌شود، اضافه کرده‌ایم، از جمله لینگالا، بامبارا و اورومو، که به میلیون‌ها نفر دیگر اجازه می‌دهد به زبان خودشان به اینترنت دسترسی داشته باشند.

تعهد ما به نوآوری در آفریقا همچنین پیشرفته ترین فناوری های ما را در بر می گیرد. این تیم در مرکز تحقیقات هوش مصنوعی ما در آکرا، غنا که اخیراً توسعه یافته است، نشان می‌دهد که چگونه می‌توان از نوآوری برای مقابله با برخی از چالش‌های مهم قاره و جهان، از نقشه‌برداری جمعیت گرفته تا استفاده کرد. پیش بینی بلایای طبیعی به عنوان مثال، هشدارهای پیش‌بینی سیل ما اکنون شامل 15 کشور آفریقایی است. و با مشارکت سایرین در منطقه، مرکز تحقیقاتی ما راه‌هایی را با قابلیت هوش مصنوعی برای پیش‌بینی محل زاد و ولد ملخ، کاهش توانایی آن‌ها در تخریب محصولات کشاورزی و کمک به رفع یکی از علل ناامنی غذایی ایجاد کرده است.

برای اینکه کسب و کارهای آفریقایی بتوانند از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کنند، ما قصد خود را برای افتتاح اولین منطقه Google Cloud در آفریقا اعلام کرده ایم. بر اساس AlphaBeta، پس از تکمیل، منطقه ابری آفریقای جنوبی مجموعاً 2.1 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی این کشور کمک خواهد کرد و از ایجاد بیش از 40000 شغل تا سال 2030 حمایت خواهد کرد. ما همچنین در حال ایجاد قابلیت کلود در مقیاس کامل هستیم. برای آفریقا با سایت های اختصاصی اتصال ابری در ژوهانسبورگ، کیپ تاون، لاگوس و نایروبی.

شراکت برای باز کردن فرصت

از زمان تأسیس اولین دفتر ما در آفریقا در بیش از 15 سال پیش، Google با رهبران و جوامع آفریقایی برای باز کردن فرصت های اقتصادی و ایجاد شغل همکاری کرده است. این امر از طریق همکاری اخیر ما با اتحادیه آفریقا برای تسریع تحول دیجیتال در 55 کشور عضو از طریق سیاست‌هایی که از کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​و استارت‌آپ‌های تحت رهبری جوانان حمایت می‌کنند، ادامه یافته است. به عنوان یکی از اعضای موسس ابتکار تجاری جهانی آفریقا، ما همچنین با سازمان ملل متحد کار می کنیم تا رهبران جهانی را بسیج کنیم تا فناوری و نوآوری را به عنوان محرک های مهم رشد اقتصادی آفریقا ارتقا دهند.

ما متعهد به مشارکت با رهبران ایالات متحده و آفریقا برای پیشبرد رقابت و سیاست‌های پیشبرد فناوری هستیم. همانطور که ایالات متحده ابتکار جدید آفریقای دیجیتال خود را در طول اجلاس راه اندازی می کند، ما مشتاقانه منتظر همکاری قوی سیاست ایالات متحده و آفریقا برای کمک به کارآفرینان آفریقایی در داخل و خارج از کشور هستیم.

همانطور که تحول دیجیتال آفریقا شتاب می گیرد، ما متواضع و الهام گرفته ایم تا با دولت ها، کسب و کارها، کارآفرینان فردی و بسیاری دیگر برای ساختن آینده آفریقا با هم کار کنیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور