4 روش برای ساختار کمپین های تبلیغاتی بین المللی گوگل

Google Ads ابزاری عالی برای بازاریابی بین المللی است، زیرا به کسب و کارها اجازه می دهد تا به مخاطبان هدفمند و بزرگی در کشورهای مختلف در سراسر جهان دست یابند.

با این حال، ایجاد و مدیریت کمپین های متعدد با هدف قرار دادن کشورها و زبان های مختلف می تواند چالش برانگیز باشد. در برو فیش دیجیتال، ما با مشتریان زیادی کار کرده ایم که محصولات یا خدمات خود را در کشورها و مناطق مختلف تبلیغ می کنند و چهار ساختار کمپین را شناسایی کرده ایم که ثابت کرده اند برای کمپین های تبلیغاتی بین المللی Google Ads موثر هستند.

یک راه جادویی برای ساختار حساب شما وجود ندارد، زیرا هر شرکت و صنعت منحصربه‌فرد است، اما با پیروی از یکی از این ساختارها، می‌توانید با استفاده از Google Ads محصولات یا خدمات خود را در کشورها و مناطق مختلف بازاریابی کنید.

 1. کمپین های جداگانه برای هر کشور
 2. کمپین های جداگانه در هر منطقه
 3. کمپین های جداگانه برای هر زبان
 4. رویکرد ترکیبی

در زیر می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هر یک پیدا کنید.

1. کمپین های جداگانه برای هر کشور

در این رویکرد، شما برای هر کشوری که هدف آن هستید یک کمپین جداگانه ایجاد می کنید. این به شما این امکان را می دهد که هدف گذاری، نسخه تبلیغاتی و سایر عناصر کمپین خود را به طور کامل سفارشی کنید تا با نیازها و ترجیحات خاص هر بازار مطابقت داشته باشد. این می تواند به بهبود عملکرد کمپین های شما و ایجاد نتایج بهتر کمک کند. همچنین می‌توانید برای هر بازار بودجه‌های متفاوتی تعیین کنید، که اگر بازارهای خاصی نیاز به سرمایه‌گذاری بیشتری نسبت به بازارهای دیگر دارند، می‌تواند مفید باشد.

نمونه ای از ساختار کمپین با کمپین های جداگانه برای هر کشور:

 • جستجو – ایالات متحده – غیر نام تجاری
 • جستجو – انگلستان – غیر نام تجاری
 • جستجو – ایالات متحده – نام تجاری
 • جستجو – انگلستان – نام تجاری

این رویکرد به شما این امکان را می دهد که هدف گذاری و پیشنهاد خود را برای هر کشور تنظیم کنید، اما ممکن است برای مدیریت کمپین های متعدد برای کشورهای مختلف به تلاش بیشتری نیاز باشد.

2. کمپین های جداگانه در هر منطقه

در این رویکرد، کمپین هایی ایجاد می کنید که چندین کشور را از یک منطقه هدف قرار می دهند. این به شما امکان می دهد هدف گذاری و پیشنهاد خود را در مناطق بزرگتر تجمیع کنید.

مطالب پیشنهادی  آیا کنسول جستجوی گوگل همه داده ها را نشان می دهد؟

نمونه هایی از مناطق رایج عبارتند از NAMER (آمریکای شمالی)، EMEA (اروپا، خاورمیانه، آفریقا)، DACH (آلمان، اتریش، سوئیس) و LATAM (آمریکای لاتین). همچنین می‌توانید کشورها را گروه‌بندی کنید، اما برای کسب‌وکار شما منطقی‌تر است و تنها کشورهای خاصی را از یک منطقه هدف قرار دهید.

اگر محصولات یا خدمات شما در مناطق خاصی یکسان باشد، یا اگر منطقه ای را هدف قرار دهید که در آن افراد زبان، فرهنگ و واحد پول مشابهی دارند، این گروه بندی ها برای کسب و کار شما به خوبی کار می کنند.

نمونه ای از ساختار کمپین با کمپین های جداگانه برای هر منطقه:

 • جستجو – NAMER – غیر برند
 • جستجو – LATAM – غیر نام تجاری
 • جستجو – NAMER – نام تجاری
 • جستجو – LATAM – نام تجاری

این به شما امکان می دهد با کمپین های کمتری مخاطبان بیشتری را هدف قرار دهید، که می تواند به ساده سازی مدیریت کمپین شما کمک کند و ردیابی عملکرد، تنظیم بودجه و انجام تنظیمات را آسان تر کند.

با این حال، این روش امکان انعطاف کمتری را برای هدف قرار دادن کشورهای خاص در مناطق فراهم می کند. یک نقطه ضعف بزرگ این است که کنترل نحوه تخصیص بودجه کمپین خود بین کشورها را از دست خواهید داد. به عنوان مثال، اگر یکی از کشورها نسبت به سایرین عملکرد بیش از حد داشته باشد، احتمالاً الگوریتم‌های گوگل شروع به اولویت‌بندی آن می‌کنند و بیشتر بودجه را به این کشور اختصاص می‌دهند و کشورهای دیگر را با بودجه محدود در کمپین مشابه باقی می‌گذارند.

یکی دیگر از مشکلات این روش این است که شما باید تبلیغات را فقط به یک زبان در هر کمپین اجرا کنید. برای هدف قرار دادن مناطقی با زبان های مختلف، مانند اروپا، این رویکرد به شما اجازه نمی دهد که کمپین های خود را با زبان هر کشور بهینه کنید.

3. کمپین های جداگانه برای هر زبان

در رویکرد زبان خاص، شما برای هر زبانی که هدف قرار می دهید، یک کمپین جداگانه ایجاد می کنید. این به شما این امکان را می‌دهد که نسخه تبلیغاتی، کلمات کلیدی و گزینه‌های هدف را بر اساس اولویت‌های زبانی و فرهنگی هر مخاطب هدف تنظیم کنید. اگر چندین زبان را هدف قرار می دهید و می خواهید مطمئن شوید که کمپین های شما برای هر یک از آنها بهینه شده است، این رویکرد می تواند موثر باشد.

مطالب پیشنهادی  نحوه نامگذاری تصاویر برای سئو

با استفاده از زبان های محلی، می توانید مانع زبان را بردارید و به مردم اجازه دهید به راحتی آگهی و پیام آن را درک کنند. می توانید اطمینان حاصل کنید که تبلیغات شما با مخاطب هدف شما مرتبط تر است، زیرا آنها می توانند زبان و زمینه تبلیغات را درک کنند، که احتمالاً منجر به نرخ تعامل و تبدیل بالاتری می شود. استفاده از زبان‌های محلی می‌تواند به ایجاد اعتماد بین مخاطبان هدف شما نیز کمک کند، زیرا نشان می‌دهد که کسب‌وکار شما مایل است برای برقراری ارتباط با آن‌ها به زبانی که با آن راحت است، تلاش کند.

نمونه ای از ساختار کمپین با کمپین های جداگانه برای هر زبان:

 • جستجو – ایالات متحده آمریکا – انگلیسی – غیر نام تجاری
 • جستجو – ایالات متحده آمریکا – اسپانیایی – غیر نام تجاری
 • جستجو – ایالات متحده آمریکا – انگلیسی – نام تجاری
 • جستجو – ایالات متحده آمریکا – اسپانیایی – نام تجاری

این رویکرد به شما این امکان را می‌دهد که کپی تبلیغات و هدف‌گیری خود را برای هر زبان تنظیم کنید، اما مدیریت کمپین‌های متعدد به زبان‌های مختلف می‌تواند زمان‌برتر باشد. مدیریت کمپین های متعدد به زبان های مختلف ممکن است نیاز به هماهنگی با تیم ها یا مترجمان مختلف و پیگیری گروه های تبلیغاتی و کمپین های مختلف داشته باشد.

هنگام اجرای کمپین های تبلیغاتی بین المللی گوگل به زبان های مختلف، موارد زیر را حتما در نظر بگیرید:

 • تحقیق کلمات کلیدی: انجام تحقیقات کلمات کلیدی به زبانی دیگر می تواند زمان بر باشد و ممکن است به استفاده از ابزارهای خاص زبان یا کمک زبان مادری نیاز داشته باشد.
 • ترجمه کپی آگهی: ترجمه دقیق و مؤثر نسخه تبلیغاتی می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا نیازمند درک کامل زبان، فرهنگ و زمینه ای است که آگهی در آن نمایش داده می شود.
 • ترجمه صفحات فرود: مانند کپی تبلیغات، ترجمه صفحات فرود می تواند فرآیندی دشوار باشد و ممکن است به کمک زبان مادری یا مترجمان حرفه ای نیاز داشته باشد. برای ایجاد اعتماد و اعتبار نزد مشتریان بالقوه، ترجمه ها باید دقیق باشند.
 • تفاوت های فرهنگی: مهم است که هنگام اجرای تبلیغات در کشورهای مختلف تفاوت های فرهنگی را در نظر بگیرید، زیرا آنچه در یک کشور کار می کند ممکن است در کشور دیگر کارایی نداشته باشد. برای مثال، رنگ‌ها یا تصاویر خاص ممکن است در فرهنگ‌های مختلف معانی مختلفی داشته باشند.

4. رویکرد ترکیبی

رویکرد ترکیبی عناصر روش های فوق را برای ایجاد یک ساختار کمپین سفارشی که نیازهای خاص شما را برآورده می کند ترکیب می کند. به عنوان مثال، می‌توانید هدف‌گیری بر اساس کشور یا منطقه را با هدف‌گیری زبان ترکیب کنید تا ساختار کمپینی را ایجاد کنید که متناسب با نیازهای تجاری شما باشد. این رویکرد به شما این امکان را می‌دهد که کمپین‌های خود را برای بازارهای خاص و جمعیت‌شناختی مخاطبان هدف تنظیم کنید و اطمینان حاصل کنید که با استفاده از زبان مناسب با پیام مناسب به افراد مناسب دسترسی پیدا می‌کنید.

نمونه ای از ساختار کمپین با کمپین های جداگانه برای یک رویکرد ترکیبی:

 • جستجو – NAMER – انگلیسی – غیر برند
 • جستجو – NAMER – اسپانیایی – غیر برند
 • جستجو – LATAM – اسپانیایی – غیر نام تجاری
 • جستجو – LATAM – پرتغالی – غیر برند

مطمئن شوید که برای کمپین‌ها و گروه‌های تبلیغاتی خود از یک نام‌گذاری واضح و سازمان‌دهی شده استفاده می‌کنید تا بتوانید به راحتی مناطق، کشورها و زبان‌های هدف کمپین‌های خود را پیگیری کنید.

نتیجه

در نهایت، بهترین ساختار کمپین برای کمپین‌های تبلیغاتی بین‌المللی گوگل شما به اهداف کسب‌وکار، بودجه، و سطح کنترلی که می‌خواهید بر هدف‌گذاری و پیشنهاد شما بستگی دارد.

اهداف کسب و کار شما به تعیین نوع ساختار کمپین که برای کسب و کار شما موثرتر است کمک می کند. به عنوان مثال، اگر هدف شما دستیابی به مخاطبان گسترده در چندین کشور است، ساختار کمپین مبتنی بر کشورها یا مناطق ممکن است مناسب‌ترین باشد. از سوی دیگر، اگر می‌خواهید زبان‌ها یا گروه‌های فرهنگی خاصی را هدف قرار دهید، یک رویکرد خاص زبان یا ترکیبی ممکن است مناسب‌تر باشد. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ به تیم رسانه دیجیتال پولی Go Fish و ما می توانیم کمک کنیم!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور