ویدئو را به صورت تمام صفحه 21:9 در حالت فوق عریض خود پخش کنید

اگر یک مانیتور فوق عریض دارید، بدون شک مبارزه را می دانید. پخش جریانی ویدیوها و محتوا از سرویس‌ها، در حالی که در 21:9 ایجاد می‌شود، ظاهر درستی به شما نمی‌دهد. این راهنما به شما نشان می دهد که چگونه محتوای تمام صفحه 21:9 را برای نمایش صحیح در مانیتور فوق عریض خود دریافت کنید.

مشکل ویدیوی فوق عریض

یکی از دلایل اصلی خرید یک مانیتور فوق عریض، امکان مشاهده محتوا در صفحه نمایش بزرگتر و واضح تر است. ممکن است فکر کنید تماشای ویدیوها در YouTube و پخش جریانی از Disney+ یا سایر خدمات این نیاز را برطرف می کند. آنها نمی کنند.

در واقع، بیشتر اوقات تصاویر هرگز به لبه صفحه نمایش نمی رسند. یک فیلم 2:1 به درستی در مانیتور 21:9 شما نمایش داده نمی‌شود، و نوارهای سیاه عظیمی در کناره‌های محتوایی که تماشا می‌کنید، دیده می‌شود. این احتمالاً به دلیل سن نسبی اولتراواید به طور کلی است. این اندازه مانیتور مدت زیادی است که وجود داشته است، اما وب‌سایت‌های سرویس استریم همیشه از 16:9 استفاده می‌کنند. خوشبختانه راه حلی برای دریافت ویدیوی تمام صفحه در مانیتور فوق عریض شما وجود دارد.

دریافت ویدیوی تمام صفحه روی نمایشگرهای فوق عریض در کروم

Monoprice ultrawide که من اکنون استفاده می‌کنم عالی است، اما از همان مشکل پخش ویدیویی رنج می‌برد که اکثر آن‌ها دارند. پس از کمی حفاری، یک افزونه واقعا عالی در Google Chrome پیدا کردیم. نامیده می شود ویدیوی فوق عریض در فروشگاه وب Google Chrome. به سادگی به لینک بروید و کلیک کنید به کروم اضافه کنید.

هنگامی که برنامه افزودنی را به کروم اضافه می کنید، باید به طور خودکار در برخی از وب سایت ها مانند YouTube و Netflix شروع به کار کند. با این حال، هر وب سایتی – مانند دیزنی + – به صورت بومی پشتیبانی نمی شود. به همین دلیل است که افزونه چند گزینه دارد که ارزش بررسی دارند.

وقتی متوجه شدید که ویدیوهای برش وحشتناک آنلاین را می بینید، به سادگی می توانید روی افزونه در سمت راست بالا در Chrome کلیک کنید. از آنجا، می‌توانید به‌طور دستی افزونه را لغو کنید و برش را اجباری کنید. فقط کلیک کنید برش اجباری (تجربی) و ویدئویی که مشاهده می کنید باید گسترش یابد و با لبه های صفحه شما مطابقت داشته باشد.

بین حالت‌ها، به نظر نمی‌رسد تفاوت زیادی در کیفیت ویدیو بین تماشای معمولی و تمام صفحه در یک مانیتور فوق عریض وجود داشته باشد. هنگامی که ویدیو کل صفحه نمایش فوق عریض شما را پر می کند، ممکن است در برخی شرایط کمی کیفیت را از دست بدهید، اما تا آنجا که ما می توانیم بگوییم، تفاوت زیادی وجود ندارد، حداقل به اندازه ای نیست که بتوانیم به حالت بزرگ بازگردیم. حاشیه های سیاه اطراف یک ویدیوی کوچک

ممکن است مجبور شوید کمی با افزونه بازی کنید. برای اضافه کردن، از آنجایی که این یک ویژگی بومی کروم نیست، احتمالاً اشکالاتی وجود دارد که با آنها روبرو شوید. حتی اگر اینطور باشد، این افزونه داشتن یک مانیتور فوق عریض را کمی ارزشمندتر می کند و پخش فیلم و تلویزیون را بسیار بهتر می کند.

اطلاعات بیشتر در مورد کروم:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: