Steganography: چگونه هکرها بدافزار را در تصاویر مخفی می کنند

تصویر
عکس پروفایل ظهر جسیکا تروونگ هکر

@jtruongجسیکا تروونگ

به امنیت علاقه دارید؟ برای محتوای امنیت سایبری همراه باشید

استگانوگرافی چیست؟

استگانوگرافی “عمل پنهان کردن یک پیام مخفی در داخل (یا حتی در بالای آن) چیزی است که مخفی نیست” ، به عنوان مثال بسیاری از استگانوگرافی شامل درج یک متن مخفی ، بدافزار یا کد در داخل تصویر است (comptia )

حتی می توانید یک اسکریپت را در داخل یک سند Word مخفی کنید. هکرها دائماً در جستجوی راه های جدیدی برای جلوگیری از گرفتار شدن آنها هستند. انواع مختلف استنوگرافی از جمله متن ، عکس ، صدا / فیلم و پروتکل وجود دارد. با این حال ، در این مقاله ، من به طور خاص بر روی steganography تصویر و اینکه چگونه هکرها می توانند بدافزار را در تصاویر پنهان کنند ، تمرکز خواهم کرد.

https://www.youtube.com/watch؟v=SWnPKI3_7h8

تصویر Steganography چیست؟

استگانوگرافی تصویر به “عمل پنهان کردن کد در یک تصویر با ظاهری بی گناه” (votiro) اشاره دارد. هکرها بیشتر از این روش استفاده می کنند زیرا بسیاری از کارشناسان امنیت سایبری از استگنوگرافی تصویر چشم پوشی می کنند. به گفته ووتیرو ، در سال 2017 ، محققان امنیتی از افزایش 600 درصدی حملات استگانوگرافی تصویری خبر دادند.

تصاویر رایج ترین روش برای هکرها در مورد پهنه نگاری است و هکرها می توانند تصمیم بگیرند که کدام قالب تصویر (مثلا .jpg) را می خواهند پنهان کنند …