Steam در ChromeOS برای شروع آزمایش بتا تنظیم شده است، برای بازیکنان بیشتری باز است

Google با آوردن بازی‌های Steam به ChromeOS، با ارتقای آتی از آزمایش Alpha به بتا، به پیش می‌رود که به بازیکنان بیشتری اجازه می‌دهد از آن لذت ببرند.

زمانی که Google و Valve برای اولین بار استیم را برای کروم‌بوک‌ها در دسترس قرار دادند، مراحل بسیار سختی برای نصب آن وجود داشت. به طور خلاصه، باید یک پرچم کروم را فعال کنید، یک ترمینال ویژه باز کنید و یک دستور پیچیده را با یک عبارت عبور وارد کنید. و حتی در این صورت باید روی یک دستگاه سازگار باشید!

یکی دیگر از جنبه‌های مهم Steam برای دستگاه‌های Chromebook این است که در حال حاضر فقط در دستگاه‌هایی در دسترس است که برای به‌روزرسانی‌های Dev یا Canary در ChromeOS ثبت نام کرده‌اند. مزیت این کانال‌های به‌روزرسانی این است که به‌روزرسانی‌ها بسیار بیشتر منتشر می‌شوند – تقریباً هر هفته برای Dev و تقریباً روزانه برای Canary – اما این به‌روزرسانی‌ها تقریباً به اندازه نسخه نهایی ChromeOS پایدار و آزمایش نشده‌اند.

با استفاده از ساخت‌های Dev و Canary “تمام وقت” در کروم‌بوک‌های شخصی‌ام، می‌توانم با قاطعیت بگویم که خرابی‌ها و باگ‌ها اتفاق می‌افتند، و گاهی اوقات این موارد حتی می‌توانند شما را مجبور کنند که دستگاهتان را پاورواش کنید تا دوباره کار کند. ما توصیه نمی کنیم که کسی از ChromeOS Dev یا Canary برای استفاده طولانی مدت استفاده کند، اما این دقیقاً همان چیزی است که در حال حاضر برای لذت بردن از Steam در دستگاه شما لازم است.

با توجه به تغییر کد جدید ارسال شده، این اکنون در حال تغییر است. کد جدید به‌طور تکان‌دهنده‌ای ساده است و ChromeOS Beta را از فهرست نسخه‌هایی که اجازه نصب Steam را ندارند (که در کد به آن «borealis» گفته می‌شود، حذف می‌کند. توضیحات توسعه‌دهنده بیشتر می‌شود و توضیح می‌دهد که Steam در ChromeOS در حال آماده شدن برای ورود به “مرحله توسعه بتا” است و زمانی که این اتفاق بیفتد، Chromebooks در کانال به‌روزرسانی بتا اجازه نصب Steam را خواهند داشت.

با این اوصاف، به نظر می رسد که ما هنوز کمی منتظر هستیم تا Steam در ChromeOS وارد آزمایش بتا شود. به گفته یکی از توسعه دهندگان دوم، این تغییر “تا زمانی که زمان مناسب باشد” متوقف شده است، که احتمالاً به زمانی اشاره دارد که مرحله بتا واقعاً شروع می شود.

با این حال، گوگل به وضوح در حال آماده سازی تمام قطعات برای گسترش Steam در ChromeOS، احتمالاً در چند هفته آینده است. با توجه به تجربه ای که در حال حاضر نزدیک به شش ماه است که در تست آلفا وجود دارد، زمان بندی مطمئناً مناسب به نظر می رسد.

اطلاعات بیشتر در مورد ChromeOS:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: