گوگل کانال یوتیوب Stadia را پس از تایید قطعی شدن پاکسازی می کند

گوگل پس از اعلام اینکه سرویس بازی ابری در حال خاموش شدن است، تمام محتوای ویدیویی کانال رسمی یوتیوب Stadia را حذف کرد.

تا 29 سپتامبر، کانال Stadia YouTube بیش از 570 ویدیو آپلود کرده بود که مجموعاً 87 میلیون بازدید جمع آوری کرد. گوگل به سرعت تمام محتوای مربوط به پلتفرم را در انواع ویترین فروشگاه ها و اکنون پلتفرم برتر اشتراک ویدئوی این شرکت حذف کرده است. جالب اینجاست که برگه «Community» همچنان دارای پست‌هایی است که مربوط به ژانویه 2022 است و همه پست‌های قبل از آن هنوز قابل مشاهده هستند.

با استفاده از ابزارهای مختلف تجزیه و تحلیل داده های یوتیوب، به نظر می رسد آخرین بارگذاری در کانال Stadia 27 سپتامبر بوده است، که ما معتقدیم تاییدیه “LOL Surprise” به سرویس بازی بود. دیگر کانال‌های اجتماعی Stadia از آن زمان وبلاگ اختصاصی را منتشر کرده‌اند که بسته شدن و پنجره را تا ژانویه 2023 تأیید می‌کند. حساب اینستاگرام Stadia هنوز همه محتوا را دست نخورده دارد، اما آپلودها در پلتفرم متا کمتر منظم بود.

پاک کردن کل کانال YouTube Stadia ممکن است به جلوگیری از هر گونه سردرگمی کمک کند زیرا این سرویس طی سه تا چهار ماه آینده متوقف می شود. بسیاری از عناوین قبل از رسیدن به سال 2023 به این سرویس اعلام شده بودند، و این می‌توانست با تعبیر اشتباه طرفداران و بازیکنانی که به اشتباه انتظار دارند عناوین تایید شده قبلی وارد این سرویس شوند.

متأسفانه، گوگل هنوز با بسیاری از توسعه دهندگانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند مذاکره نکرده است، اما حذف یا ساخت تمام محتوای ویدیویی در کانال Stadia YouTube مطمئناً هر شایعه ای را مبنی بر اینکه ممکن است قبل از بسته شدن نسخه های خاصی را مشاهده کنیم، متوقف می کند. تأیید شده است که هرگونه خرید سخت افزار، بازی و افزونه های Stadia قبل از پایان ژانویه 2023 بازپرداخت می شود.

اطلاعات بیشتر در Google Stadia:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: