Stadia شروع به ارائه تنظیمات کیفیت 1440p، منحصر به فرد Pro می کند

Google Stadia در حال به دست آوردن یک گزینه پخش 1440p اختصاصی است که اکنون برای برخی از بازیکنان در دسترس است، اما این گزینه انحصاری برای مشترکین Stadia Pro باقی خواهد ماند.

Stadia در واقع بیش از دو سال است که پخش جریانی 1440p را ارائه کرده است و در سال 2020 آن را به عنوان یک ویژگی برای رایانه های رومیزی انتخاب کرده است. با این حال، این بیشتر یک ویژگی مخفی پلتفرم بوده و تنها زمانی فعال می شود که وضوح مورد نظر خود را روی 4K تنظیم کرده باشید در حالی که با استفاده از مانیتوری بزرگتر از 1080p، اما کوچکتر از 4K.

در ماه‌های اخیر، تیم APK Insight ما نشان داده است که Stadia در تلاش است تا گزینه‌های جداگانه‌ای را در منوی Performance استریم 1440p ایجاد کند. اکنون این گزینه برای بازیکنان Stadia شروع شده است، و همانطور که توسط Stadia Source مشاهده شده است، حداقل یک بازیکن از قبل تنظیمات جدید را به صورت زنده دارد.

تنظیمات کیفیت جدید Stadia به عنوان “تا 1440p” فهرست شده است و ذکر شده است که از 14.4 گیگابایت در ساعت گیم پلی استفاده می کند، در مقابل 12.6 گیگابایت برای 1080p یا 20 گیگابایت برای پخش 4K. در حال حاضر، فقط در برنامه دسکتاپ مشاهده شده است و مشخص نیست که آیا پخش جریانی 1440p به زودی در Android، Google TV، Chromecast و دیگر پلتفرم‌های Stadia در دسترس خواهد بود یا خیر.


به روز رسانی: Stadia اکنون پشتیبانی خود را از پخش جریانی 1440p رسمی کرده است و این ویژگی را در وبلاگ جامعه اعلام کرده است. در حال حاضر، به نظر می رسد که وضوح بالاتر هنوز محدود به برنامه های وب و تلویزیون باشد، زیرا دستگاه های اندرویدی ما با وضوح 1440p اصلی هنوز این گزینه را ندارند.


همانطور که انتظار دارید، تنظیمات جدید منحصر به اعضای Stadia Pro است و غیرمشترک‌ها به کیفیت 1080p و پایین‌تر محدود می‌شوند. از دیگر مزایای اشتراک Stadia Pro، علاوه بر کتابخانه بازی‌های قابل ادعا، صدای فراگیر 5.1 و پخش HDR در عناوین سازگار است. خوشبختانه، منابع اجتماعی وجود دارد که به اشتراک می گذارد که کدام بازی با ویژگی های انحصاری Stadia Pro سازگار است.

پشتیبانی کامل از استریم 1440p بیش از سه سال پس از اینکه تیم Stadia برای اولین بار به اشتراک گذاشت که رزولوشن‌های بیشتری برنامه‌ریزی شده است، صورت می‌گیرد. این افزوده امیدوار است برای کسانی که به دنبال چیزی واضح تر از 1080p هستند، سازش خوبی ایجاد کند، بدون اینکه استفاده از پهنای باند آنها را تقریباً دو برابر کند.

اطلاعات بیشتر در Stadia:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: