کنترلر Stadia نیاز به بلوتوث آنلاک دارد

استادیا مرده پس از سه سال فراز و نشیب، پلتفرم در اوایل سال آینده تعطیل می‌شود و گوگل بلافاصله فروش تمام سخت‌افزارهای مربوط به تلاش‌های بازی خود را متوقف کرده است. در حالی که Stadia Controller مرده است، ما همچنان آرزو می‌کنیم Google پشتیبانی از استفاده از آن را از طریق بلوتوث باز کند.

با اعلام تعطیلی Stadia در اوایل بعدازظهر، گوگل تأیید کرد که این پلتفرم در ژانویه 2023، تقریباً سه سال پس از اولین ورود این پلتفرم، دیگر وجود نخواهد داشت. همراه با این تعطیلی، گوگل فروش تمامی سخت افزارهای مربوط به Stadia از جمله Stadia Controller را متوقف کرده است.

Google Store در حال حاضر محصولات Stadia را به‌طور کامل از فهرست حذف نکرده است، اما در عرض یک ساعت پس از اعلام بسته شدن، Google کنترلر Stadia، آداپتور Power Support Claw و بسته Google TV «Play and Watch» را به‌عنوان «دیگر در دسترس نیست» علامت‌گذاری کرده است. و خریدها را مسدود کرده است.

همراه با آن، گوگل همچنین در صفحه پشتیبانی یادداشت می کند:

Stadia و سخت افزار مربوط به Stadia دیگر برای خرید در فروشگاه Google در دسترس نخواهند بود. برای اطلاعات بیشتر در مورد این به‌روزرسانی، به این سؤالات متداول مراجعه کنید. اگر برای دستگاه یا اشتراک خود به پشتیبانی بیشتری نیاز دارید، لطفاً با پشتیبانی Stadia تماس بگیرید.

این البته به هیچ وجه جای تعجب ندارد. Stadia Controller یک قطعه سخت افزاری است که به سرویس Stadia اختصاص داده شده است، زیرا ویژگی اصلی آن امکان اتصال مستقیم به اینترنت و کاهش تاخیر ورودی بیشتر است.

برای کسانی که قبلاً Stadia Controller خریداری کرده‌اند، Google تا سال آینده هزینه کامل محصول را بازپرداخت می‌کند.

9to5Google’s Take

در حالی که بسیار خوب است که Google کار درست را انجام می دهد و برای Stadia Controller بازپرداخت می کند، این شرکت باید یک قدم دیگر بردارد.

Stadia Controller باید به یک کنترلر بلوتوث تبدیل شود که بتوان با دستگاه های دیگر از آن استفاده کرد.

در حالت فعلی، کنترلر Stadia را می توان از طریق Wi-Fi با Stadia یا از طریق USB-C به عنوان یک کنترل کننده عمومی و سازگار با HID استفاده کرد. در آن شکل سیمی، می‌توانید تقریباً برای هر بازی از آن استفاده کنید، اگرچه برخی از آنها در تجربه ما به خوبی پاسخ نمی‌دهند.

این تماس ما با Google برای باز کردن قفل پشتیبانی از بلوتوث در کنترلر Stadia را در نظر بگیرید. نه تنها تأثیر تعطیلی پلتفرم را کاهش می دهد، بلکه انبوه زباله های الکترونیکی را که گوگل با این حرکت ایجاد می کند، کاهش می دهد. Stadia Controller یک قطعه سخت افزاری عالی است، شرم آور است که تمام ایده های جاه طلبانه آن به نحوه استفاده ما از کنترلرها در 10 سال پیش تنزل داده شود.

و واقعاً، به نظر می رسد که این باید کاملاً ممکن باشد. در پاورقی در فهرست گوگل استور کنترلر، گوگل به وضوح می گوید:

محصول حاوی رادیو کلاسیک بلوتوث است. هیچ عملکرد کلاسیک بلوتوث در حال حاضر فعال نیست. عملکرد کلاسیک بلوتوث ممکن است در تاریخ بعدی اجرا شود.

اطلاعات بیشتر در Stadia:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: